TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrosios Kauno pedofilijos bylą tyrusios prokurorės skundo nagrinėjimas - taip pat už uždarų durų (papildyta 13.10 val.)

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: BNS
0
A A

Antradienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) už uždarų durų pradėjo nagrinėti antrosios vadinamąją Kauno pedofilijos bylą tyrusios prokurorės Ritos Čivinskaitės bylą dėl pažeminimo pareigose.

Teisėjų kolegija neviešą posėdį nusprendė rengti dėl to, kad nagrinėjamas skundas yra susijęs su ikiteisminiu tyrimu, atliktu dėl nusikalstamų veikų mažametės atžvilgiu.

Tuometinio generalinio prokuroro Algimanto Valantino praėjusių metų spalio 30–ąją pareigose pažeminta R. Čivinskaitė teismo keliu siekia išsireikalauti, kad jos atžvilgiu minėta drausminė nuobauda būtų panaikinta.

Į teismą kreipėsi ir kita Kauno pedofilijos bylą tyrusi tuometinė prokurorė Genovaitė Ročienė. Ji A.Valantino sprendimu iš pareigų buvo atleista. Jos skundą VAAT pradėjo nagrinėti praėjusią savaitę. Posėdis taip pat vyko už uždarų durų.

A.Valantinas spalio 30–ąją skyrė nuobaudas septyniems vadinamąją Kauno pedofilijos bylą tyrusiems prokurorams. Kiti penki nubaustieji prokurorai nusprendė teismui nesiskųsti.

Teisėsaugos ieškomas Drąsius Kedys pareiškimą policijai dėl jo dukters tvirkinimo parašė dar užpernai lapkritį, o ikiteisminis tyrimas baigtas šių metų sausio pabaigoje.

Vyras pedofilija kaltino Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą. Mergaitės motiną bei tetą vyras kaltino sąvadavimu.

Įtarimai vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje pareikšti A.Ūsui – dėl D.Kedžio dukros tvirkinimo.

Praėjusių metų spalio 5 dieną Kaune buvo nužudyti teisėjas J.Furmanavičius ir buvusios D.Kedžio gyvenimo draugės, mergaitės motinos sesuo Violeta Naruševičienė. Įtariamasis D.Kedys nerastas iki šiol.

Papildyta 13.10 val.: Pareigose pažeminta tuometinė Kauno miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Rita Čivinskaitė įtariamajam dėl mažametės tvirkinimo Andriui Ūsui leido susipažinti su pirmine ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurioje „nieko nebuvo“, teigia Generalinės prokuratūros (GP) Personalo skyriaus vyriausioji prokurorė Danutė Blažienė.

Pasak D.Blažienės, tai buvo viena priežasčių, kodėl R.Čivinskaitė buvo pažeminta pareigose. Anot GP atstovės, A.Ūsas įtariamuoju dėl mažametės tvirkinimo buvo jau praėjusių metų sausio–vasario mėnesiais, nes byla Kauno miesto apylinkės prokuratūrai buvo perduota sausį.

„Tie duomenys, kaip pati R.Čivinskaitė aiškina, kad jų nebuvo, tai ir matė A.Ūsas, kad byloje nieko nėra“, – sakė D.Blažienė.

Antradienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) neviešame posėdyje pradėjo nagrinėti R.Čivinskaitės skundą dėl jos pažeminimo pareigose. Tuometinio generalinio prokuroro Algimanto Valantino praėjusių metų spalio 30–ąją pareigose pažeminta R. Čivinskaitė teismo keliu siekia išsireikalauti, kad minėta drausminė nuobauda jos atžvilgiu būtų panaikinta.
D.Blažienė žurnalistams sakė, kad R.Čivinskaitė, būdama Kauno miesto apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotoja, netinkamai vykdė savo pareigas.

„O būtent ji nevykdė aukštesniojo prokuroro, t.y. Kauno miesto apygardos vyriausiojo prokuroro (Kęstučio Betingio – BNS), nurodymų perduoti bylą tirti kvalifikuotam prokurorui, o perdavė ją Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorei Genovaitei Ročienei, kuri, kaip mes žinome, jau netinkamai vadovavo ir kontroliavo ikiteisminį tyrimą, kai jis buvo atliekamas policijos komisariate ikiteisminio tyrimo tyrėjų“, – sakė D.Blažienė.

G.Ročienė tuo pačiu A.Valantino įsakymu buvo atleista iš užimamų pareigų, tačiau šį sprendimą irgi apskundė teismui.

Pasak GP atstovės, R.Čivinskaitė taip pat nekontroliavo, kaip G.Ročienė atliko ikiteisminį tyrimą.

Kauno apygardos prokuratūra, anot D.Blažienės, nurodė daug trūkumų atliekant ikiteisminį tyrimą dar policijos komisariate, teigė, kad daug pirminių veiksmų, pavyzdžiui, daiktų, įvykio vietos apžiūrų, telefoninių išklotinių ar elektroninės medžiagos analizės, turėjo tuo metu būti atlikta, o tie veiksmai nebuvo atlikti ne tik policijos komisariate, tačiau ir Kauno miesto apylinkės prokuratūroje.

Pašnekovė sakė esą R.Čivinskaitė teisme tvirtino, kad byla G.Ročienei perduota, nes ji turėjo didžiausią darbo stažą, nors, D.Blažienės teigimu, ji patirties tokio pobūdžio bylose neturėjo.

„Taip pat R.Čivinskaitė netinkamai nagrinėjo skundus, tai yra viršijo savo įgaliojimus, nes, nagrinėdama proceso dalyvių skundus, o būtent (Andriaus – BNS) Ūso, ji leido jam susipažinti su pirmine ikiteisminio tyrimo medžiaga. Mes manome, kad tokie veiksmai su jos pareigomis yra nesuderinami“, – tvirtino GP prokurorė.

Pasak D.Blažienės, G.Ročienė anksčiau A.Ūso prašymą susipažinti su byla buvo atmetusi, tačiau, pasak GP atstovės, R.Čivinskaitė jį patenkino.

R.Čivinskaitės nuomone, jos atžvilgiu tarnybinė nuobauda buvo nepagrįstai paskirta.

„Todėl, kad, mano nuomone, sprendimas nėra pagrįstas ir teisėtas, yra įvairiausių klaidų, niuansų“, – po posėdžio sakė nubaustoji prokurorė.

R.Čivinskaitė tvirtino nesvarstanti galimybės grįžti į eitas pareigas.

„Laukiu koks bus sprendimas. Žinoma, žmogus, atidirbęs 20 metų teisinėje sistemoje, ir daugiau kaip 10 metų atidirbau būtent Kauno miesto apylinkės prokuratūroje, tai aš kaip ir turiu tokį interesą sugrįžti ir dirbti. Manau, kad turiu tam pakankamai patirties ir žinių“, – kalbėjo teisėsaugininkė.

Teisėjų kolegijos nuomone, bylai nagrinėti reikia papildomų dokumentų, todėl tolesnis nagrinėjimas buvo atidėtas balandžio 1–ajai. Kaip teigė bylos dalyviai, tai nėra vadinamoji Kauno pedofilijos bylos medžiaga, kurios buvo nuspręsta iš Generalinės prokuratūros paprašyti nagrinėjant G.Ročienės bylą.

Pasak D.Blažienės, teismas paprašė pirminės medžiagos apie ikiteisminį tyrimą, tyrėjų darbą ir kitus dokumentus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pedofilija

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min