Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 16:53

Antstolė Sonata Vaicekauskienė: nesu nei burtininkė, nei astrologė, kad galėčiau atsakyti, kada mergaitė bus perduota Laimutei Stankūnaitei

Antstolė Sonata Vaicekauskienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Antstolė Sonata Vaicekauskienė
Kauno antstolė Sonata Vaicekauskienė dar turi vilčių, kad Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimas perduoti Drąsiaus Kedžio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei bus įvykdytas gera valia. Jei atsakovė – D.Kedžio sesuo ir mergaitės globėja Neringa Venckienė – sprendimo perduoti vaiką antstolei ir toliau nevykdys, teismo bus prašoma leidimo jį įvykdyti prievarta.

„Norėčiau pabrėžti, kad tai nereiškia prievartos pavartojimo prieš vaiką. Jokios prievartos prieš vaiką nėra ir būti negali. Ši priemonė yra taikoma tiems asmenims, kurie trukdo įvykdyti šį teismo sprendimą – perduoti vaiką man“, – trečiadienį žurnalistams sakė S.Vaicekauskienė.

Ji taip pat pareiškė, kad tai yra jos paskutinis komentaras vykdomoje byloje: „Daugiau viešai nekomentuosiu ir neviešinsiu, kaip bus vykdoma ir kokių sprendimų bus imamasi šioje byloje. Taip siekiama apsaugoti vaiko interesus, apsisaugoti nuo to, kad internete skleidžiama įvairi dezinformacija, nekelti neramumų šalyje, nes visi jautriai į tai reaguoja.“

Kokiu būdu įvykdyti 2011 m. gruodžio 16 d. priimtą teismo sprendimą, bus nuspręsta gavus atitinkamų tarnybų ir specialistų rekomendacijas. Policijos ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovų rekomendacijos jau yra gautos. Dar laukiama Šeimos santykių instituto psichologų, kurie lankėsi Venckų namuose ir bendravo su mergaite, rekomendacijų.

Kokioje stadijoje šiuo metu yra teismo sprendimo vykdymas? – žurnalistai paklausė S.Vaicekauskienės.

– Kaip jau esu minėjusi, šitas teismo sprendimas bus vykdomas Civilinio proceso kodekso 764 straipsnyje nustatyta tvarka, t.y. gavus visų institucijų – Vaiko teisių apsaugos tarnybos, policijos atstovų ir psichologų rekomendacijas – bus priimamas patvarkymas, kaip bus vykdomas šis Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimas dėl vaiko perdavimo (motinai – red. past.).

– Ar jau esate gavusi rekomendacijos ir kada gali būti parengtas patvarkymas?

– Rekomendacijos jau yra gautos iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir iš policijos atstovų. Yra išsiųstas prašymas-paklausimas psichologui.

– Ką siūlo minėtos tarnybos?

– Tarnybos siūlo vykdyti teismo sprendimą  Civilinio proceso kodekso 764 straipsnyje numatyta tvarka.

– Kokia ta tvarka?

– Teismo sprendimą bandysime vykdyti gera valia, t.y. atsakovė turi perduoti man vaiką. Jei gera valia jis nebus vykdomas, čia tik modeliuoju galimą situaciją, bus kreiptasi į teismą dėl šio veiksmo leidimo atlikimo prievartiniu būdu. Norėčiau pabrėžti, kad jis nereiškia prievartos pavartojimo prieš vaiką. Jokios prievartos prieš vaiką nėra ir būti negali. Ši priemonė yra taikoma tiems asmenims, kurie trukdo įvykdyti šį teismo sprendimą – perduoti vaiką man.

– Prievartinis būdas reiškia įėjimą į namus?

– Bus sprendžiama, kas tai yra ir kokios tai priemonės.

– Koks yra laikotarpis tarp geranoriško ir priverstinio teismo sprendimo vykdymo? Savaitė?

– Gal ir trumpiau.

– O jei vaikas savanoriškai neis?

- Kol kas negaliu pasakyti, kol negautos psichologo rekomendacijos. Galbūt psichologų rekomendacijose bus parašyta kažkas, kas galėtų kardinaliai keisti šio sprendimo vykdymą. Jie lankėsi šeimoje, bendravo su mergaite.

Gavus rekomendacijas, gali būti kreiptasi į teismą dėl sprendimo vykdymo išaiškinimo, jei bus neaišku, kaip vykdyti teismo sprendimą. Toks sprendimas, nors konkretus terminas nenurodytas, paprastai išaiškinamas per savaitę.

Ar kreipsitės į Kėdainių apylinkės teismą su prašymu bausti N.Venckienę dėl antstolio reikalavimo ir teismo sprendimo nevykdymą?

– Tai dar yra svarstoma. Dėliojame dokumentaciją, nes tik šiandien byla grįžo iš teismo.

– Kada ši byla gali būti baigta?

– Tikrai nesu nei astrologas, nei burtininkas, nei ekstrasensas, kad galėčiau atsakyti, kada tai baigsis. Yra noras teismo sprendimą įvykdyti greičiau. Mano praktikoje tai pirmoji byla, kurios nepavyksta išspręsti geruoju.

– Ar dar yra galimybių vilkinti procesą, pavyzdžiui, prašant jus nušalinti nuo sprendimo vykdymo, ar visos galimybės vilkinti procesą jau yra išsemtos?

– Galimybių visada atsiranda. Jų yra.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min