Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antstolis Darius Bliznikas teisingai nenuteistas už pažeidimus, kuriuos padarė

Darius Bliznikas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Bliznikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kasacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje antstolis Darius Bliznikas iš pradžių buvo nuteistas, o vėliau išteisintas dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. LAT konstatavo antstolio pažeidimus, tačiau pripažino, kad D.Bliznikas išteisintas pagrįstai.

Antstolis Darius Bliznikas, kurio veiklą skandalingai nušvietė teisėsauga ir žiniasklaida, lieka išteisintas.

Taip konstatavo Aukščiausiasis Teismas, atmetęs prokuratūros kasacinį skundą dėl apeliacinės instancijos teismo išteisinamojo nuosprendžio D.Bliznikui.

Tiesa, LAT nutartyje pažymima, kad šio antstolio veiksmuose yra drausminio nusižengimo požymių.

LAT pabrėžė, kad antstolis neteisėtai per policiją paskelbė juridinio asmens vadovo paieškas, nes jis nebuvo skolininkas.

Skundą nagrinėjusios LAT teisėjų kolegijos pranešėjas Vytautas Masiokas prasitarė, kad apie drausminį pažeidimą Aukščiausiasis Teismas informuos teisingumo ministrą.

15min.lt primena, kad Vilniaus apygardos teismas 2012 gegužės 28 d. panaikino nuosprendį, kuriuo D.Bliznikas buvo pripažintas kaltu dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Pirmosios instancijos Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas 2011 lapkričio 28 d. D.Bliznikui buvo paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį: jam buvo skirta šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams.

D.Blizniko bylos aplinkybės – skandalingos. Antstolis buvo apkaltintas tuo, jog neteisėtai pavertė skolininkais penkis privačius asmenis, nors skolų išieškojimas turėjo būti vykdomas iš uždarųjų akcinių bendrovių. Teigiama, jog tokios antstolio veiklos motyvas – jo atlyginimas, kuris yra proporcingas išieškoto turto sumai.

Apie žmones buvo neteisėtai renkama privati informacija, jie buvo ieškomi ir apklausiami policijos, buvo netgi suvaržyta jų laisvė.

Siekdamas greičiau surasti tariamus skolininkus, antstolis pasirūpino, kad jį dominančių asmenų pavardės būtų įrašytos netgi į neatpažintų lavonų registrą.

Apkaltinamąjį nuosprendį skelbęs teisėjas Gediminas Viederis pabrėžė, kad antstoliams mūsų šalyje keliami ypač aukšti kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimai. Padarydamas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas, D.Bliznikas pažeidė antstolio priesaiką, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą.

Pagal taip ir nespėjusį įsiteisėti nuosprendį, savo poelgiais D.Bliznikas padarė didelės neturtinės žalos Lietuvos valstybei, nemažą neturtinę žalą patyrė ir penki nukentėjusiaisiais pripažinti privatūs asmenys.

Apygardos teisme antstolis išteisintas kaip nepadaręs veikų, turinčių nusikaltimo požymių.

D.Bliznikas visą laiką kategoriškai atmetė jam reikštus kaltinimus.

Aukščiausiasis Teismas, kaip minėta, patvirtino, kad D.Blizniko byla išnagrinėta nepadarius esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, priimtas teisėtas ir pagrįstas verdiktas.

VIDEO: 15min.lt - nuosprendis už nužudymą ir plėšimus E.Adomavičiui ir V.Aleksandravičiui

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min