Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anykščių ugniagesys Mantas Bagdzevičius herojumi tapo ne darbo metu

Mantas Bagdzevičius
Ugniagesių nuotr. / Mantas Bagdzevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Jauno ugniagesio drąsa ir greita reakcija padėjo išgelbėti kaimynės gyvybę.

Jeigu ne Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo vidaus tarnybos jaunesniojo puskarininkio Manto Bagdzevičiaus profesionalumas ir drąsa, gaisras gegužės 27 d. naktį Ramybės gatvėje, Anykščiuose, būtų pasibaigęs tragiškai.

Pareigūnas naktį nubudo nuo beldimo į duris ir pajutęs dūmus išbėgo į laiptinę aiškintis, kur kilo gaisras. Pamatęs, jog dūmai sklinda iš rūsio, apie jį informavo Bendrąjį pagalbos centrą. Kaimynė, beldusi į duris, pagalbos nebuvo iškvietusi dėl patirto streso, nors su savimi turėjo mobilųjį telefoną.

Išgirdęs iš rūsio garsą, panašų į kriokimą, M.Bagdzevičius įbėgo į uždūmintą patalpą, kur laiptų apačioje rado nukentėjusiąją, gulinčią ant nugaros. Dėl rūsyje buvusių dūmų kvėpuoti buvo įmanoma tik prie pat žemės, todėl nukentėjusiąją M.Bagdzevičius išnešė ropomis.

„Pažadintas iš miego, iš namų išbėgau net neapsirengęs, basas. Pradaręs rūsio duris ir išgirdęs, kad ten dūsta žmogus, nedvejodamas nusileidau laiptais. Jeigu būčiau su kvėpavimo organų apsaugos aparatu, išnešti nedidelio ūgio moterį būtų buvę labai lengva, o dabar neturėjau net marškinėlių veidui prisidengti, tačiau nukentėjusiąją pavyko išnešti į lauką. Pačiam medikų pagalbos dėl apsinuodijimo dūmais neprireikė, jie tik iš kojos man ištraukė stiklą, kadangi visur laksčiau basas. Maniau, kad rūsyje gali būti ir dar vienas žmogus, todėl atvykusių kolegų paprašiau atidžiai patikrinti patalpas, tačiau daugiau nukentėjusiųjų nerado“, – pasakojo Mantas.

Iš rūsio išnešta moteris buvo perduota medikams. Pasak ugniagesio gelbėtojo, jau tą patį rytą jam padėkoti atėjo išgelbėtos moters sūnus ir vyras, gyvenantys tame pačiame name.

M.Bagdzevičius ugniagesiu gelbėtoju dirba šešeri metai. Anksčiau ugniagesiu gelbėtoju ir naru jis dirbo Vilniuje. Gelbėti žmones iš ugnies jam teko ne kartą. Beje, kaip ir traukti skenduolius.

„Patinka man šitas darbas, nors visko jame būna. Anykščiuose gaisrų mažiau, tačiau jeigu važiuoji į gaisrą – tai į tikrą, nes dažniausiai dega gyvenamieji namai“, – sakė Mantas.

Ugniagesio profesiją jis pasirinko sekdamas tėčio pėdomis, nes visada žavėjosi jo darbu. 25-erių metų vaikinas šiuo metu dar studijuoja ir viešojo administravimo magistrantūroje, pasakojama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min