Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anykštiečiui, skatinusiam neapykantą dėl tautybės, paskirta bauda

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prokurorų prašymu, skatinusiam neapykantą dėl tautybės 53 metų anykštiečiui V. V. paskirta penkių tūkstančių litų bauda. Nuteistasis taip pat privalės atlyginti nukentėjusiajam penkių tūkstančių litų neturtinę žalą ir 500 litų teisinių išlaidų, teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Tokį sprendimą priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą baudžiamąją bylą dėl nusikaltimo asmens lygiateisiškumui, kurioje bendrovės „Pajūrio mėsinė“ gyvulių supirkėjas V. V. buvo kaltinamas pažeminęs kitą žmogų dėl tautybės, tyčiojęsis ir įžeidinėjęs jo orumą. Kaltinamasis ne vieną kartą viešoje vietoje, aplinkinių žmonių akivaizdoje įžeidinėjo nukentėjusįjį niekinančiomis pravardėmis, vartojo necenzūrinius žodžius ir skatino neapykantą kitataučių atžvilgiu.

Pasak nukentėjusiojo, įžeidimų jis sulaukė po to, kai kaltinamasis ir jo šeimos narys buvo nubausti dėl kelių eismo transporto taisyklių ir administracinės tvarkos pažeidimų.

„Mes gyvename demokratinėje valstybėje, kurios įstatymai gina asmens lygiateisiškumą ir sąžinės laisvę, nė vienas asmuo negali būti diskriminuojamas dėl savo tautybės, kalbos, rasės, lyties, kilmės, religijos, socialinės padėties ar kitos grupinės priklausomybės. Todėl kiekvienam,
linkusiam pažeminti, įžeisti kitą asmenį vien dėl jo tautybės, arba tokiu būdu stengiantis atkeršyti tarnybines pareigas ėjusiam ir jas atlikusiam pagal nustatytus įstatymus kitos tautybės pareigūnui, reiktų prisiminti, kad skatinęs neapykantą dėl tautybės atsako baudžiamąja tvarka“, – teigia Anykščių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Ričardas Juozainis.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikiusi Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Rita Čepienė teigia, kad V. V. padarytoje nusikalstamoje veikoje buvo nustatyti požymiai nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Pasak prokurorės, teismas, išanalizavęs
byloje surinktus įrodymus ir juos patikrinęs teismo posėdžio metu, patvirtino prokurorų kaltinimą. Buvo konstatuota, kad V. V., niekinusio kitą asmenį, priklausantį kitai – azerbaidžaniečių tautybei, kaltė įrodyta.

Tas, kas viešais pareiškimais, žodžiu, raštu ar panaudodamas visuomenės informavimo priemonę tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu, laisvės atėmimu iki dvejų metų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min