Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 24d. 18:50 , Atnaujinta: 2015 vasario 25d. 13:04

Apeliacinio teismo teisėjai nagrinėjo Kaišiadorių magnato A.Radvilos, pas kurį puotavo, bylas

Egidijus Žironas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Egidijus Žironas

Apeliacinio teismo vadovui Egidijui Žironui teigiant, kad jo vadovaujamo teismo teisėjai nenagrinėjo su Kaišiadorių verslininku Algimantu Radvila susijusių bylų, viešai informaciją apie bylas skelbiančio portalo „eteismai“ duomenys rodo, kad šis teismas priėmė mažiausiai keturis sprendimus, susijusius su šia įmone. Trečiadienį teismo atstovė pripažino, kad A.Radvilos valdomos UAB „Alivdara“ bylas neigusio E.Žirono žodžiai buvo „elementari žmogiška klaida“. Tuo tarpu teismo kancleris Juozas Akstinas nutarė trauktis iš pareigų.

Skelbiama, kad „Alivdara“ yra Algimanto Radvilo individuali įmonė, registruota Kaišiadoryse. Įmonė verčiasi mažmenine prekyba maisto produktais, kasdieninės paklausos, namų apyvokos ir buities prekėmis, cigaretėmis, tabako gaminiais.

Kadras iš LNK Žinių/Algimantas Radvila
Kadras iš LNK Žinių/Algimantas Radvila

Iš bylų matyti, kad įmonė teismuose bylinėjosi dėl kalinių maitinimo konkursų.

Viešai skelbiama, kad 2013 metų kovo 21 dieną Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Rasos Gudžiūnienės, Vyto Miliaus (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas) ir Marytės Mitkuvienės, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bendrovės „Alivdara“ prašymą dėl Kauno apygardos teismo 2012 metų spalio 15 dienos sprendimo, priimto civilinėje byloje.

Portalo „eteismai“ duomenys rodo, kad Apeliacinis teismas priėmė mažiausiai keturis sprendimus, susijusius su A.Radvilos įmone.

Bendrovė „Alivdara“ prašė priimti teismo papildomą sprendimą, kuriuo būtų išspręstas klausimas dėl 2012 metų ilgalaikio materialiojo turto nuomos sutarties pripažinimo negaliojančia.

„Lietuvos apeliacinis teismas 2013 m. vasario 12 d. sprendimu panaikino atsakovo Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos turto viešojo nuomos konkurso komisijos 2012 m. balandžio 4 d. protokolu Nr. 89-18 įformintus sprendimus atmesti UAB „Alivdara“ paraišką ir Kauno rajono centrinio vartotojų kooperatyvo pasiūlymą pripažinti turto nuomos konkurso laimėtoju. Šis sprendimas įsiteisėjo“, – rašoma teismo nutartyje.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad organizuojant viešąjį konkursą dėl valstybinio turto nuomos pagal konkurso sąlygas pripažintas jo nugalėtoju asmuo įgyja specialiąją teisę – teisę sudaryti nuomos sutartį, todėl, panaikinus tokio konkurso rezultatus, konkursą laimėjęs asmuo netenka šios specialiosios teisės.

Teisėjų kolegija nutarė pripažinti negaliojančia nuo teismo papildomo sprendimo įsiteisėjimo dienos 2012 metų ilgalaikio materialiojo turto (parduotuvės patalpų) nuomos sutartį, sudarytą tarp Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos ir Kauno rajono centrinio vartotojų kooperatyvo.

Šis kooperatyvas buvo kreipęsis į Lietuvos apeliacinį teismą dėl jo 2013 metų vasario 12 dienos sprendimo išaiškinimo. Teisėjai kooperatyvo prašymo netenkino.

2012 metų liepą Apeliacinis teismas nagrinėjo Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos atskirąjį skundą dėl Kauno apygardos teismo nutarties, kuria pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės pagal ieškovės „Alivdara“ ieškinį atsakovui Pravieniškių pataisos namams – atvirajai kolonijai (trečiasis asmuo – Kauno rajono centrinis vartotojų kooperatyvas) dėl sprendimo panaikinimo.

Kadras iš LNK Žinių/Kaišiadorių kavinė „Pas Radvilą“
Kadras iš LNK Žinių/Kaišiadorių kavinė „Pas Radvilą“

„Alivdara“ buvo kreipusis į Kauno apygardos teismą su ieškiniu, prašydama panaikinti Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Turto viešojo nuomos konkurso komisijos 2012 metų balandžio 4 dienos protokolu įformintą sprendimą atmesti UAB „Alivdara“ paraišką. Ieškinio reikalavimui užtikrinti prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti atsakovą nesudaryti turto nuomos sutarties konkurse, o tuo atveju, jeigu sutartis jau yra sudaryta – uždrausti ją abiems šalims vykdyti.

Kauno apygardos teismas šį prašymą buvo tenkinęs, tačiau Apeliacinio teismo kolegija, susidedanti iš teisėjų Virginijos Čekanauskaitės, Alvydo Poškaus (teisėjų kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Donato Šerno, kolonijos prašymą tenkino ir apygardos nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikino.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ antradienį pranešė, kad verslininkui A.Radvilai priklausančiame pramogų centre teisininkai esą vaišinti įvairiais patiekalais, alkoholiniais gėrimais, jiems grojo muzikantai. Drauge su teisėjais vaišinosi ir pats verslininkas.

Teismo kancleris J.Akstinas 15min.lt patvirtino, kad pažįsta A.Radvilą, kuris vakarienės metu buvo prisėdęs prie teisėjų stalo.

Per spaudos konferenciją teismo pirmininkas Egidijus Žironas antradienį patvirtino, kad Apeliacinio teismo teisėjai, grįždami iš Kauno į Vilnių, sausį iš tikrųjų vakarieniavo pas vienu turtingiausių Kaišiadorių verslininkų įvardijamą A.Radvilą. Pasak E.Žirono, kavinę, kurioje galėtų pavakarieniauti teisėjai, iš anksto užsakė teismo kancleris Juozas Akstinas. Jis už teisėjų vaišes iš asmeninių lėšų sumokėjo apie 1 tūkst. litų (290 eurų). Vakarieniavę teisėjai pinigų jam negrąžino, nes kancleris dalyvauja teisėjų gimtadieniuose.

Čekio už vakarienę kancleris neišsaugojo. J.Akstinas 15min.lt patvirtino, kad pažįsta A.Radvilą, kuris vakarienės metu buvo prisėdęs prie teisėjų stalo.

Apeliacinio teismo pirmininkas patvirtino, kad įvykiu domėjosi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai.

Po dienraščio publikacijos jis kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją ir kitas teismų savivaldos institucijas išaiškinimo, kur gali pietauti teisėjai.

Sausio 9 dieną Filharmonijoje Kaune buvo paminėtas Lietuvos apeliacinio teismo ir penkių apygardų teismų atkūrimo jubiliejus.

Po šventės 11 Apeliacinio teismo teisėjų užsuko į užeigą Kaišiadorių rajone.

Papildyta 9.17 val. Trečiadienį pripažinta, kad Apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas suklydo sakydamas, jog jo vadovaujame teisme nenagrinėjamos su Kaišiadorių verslininku Algimantu Radvila susijusios bylos.

„Esu įsitikinusi, kad pirmininkas E.Žironas, sakydamas „nėra bylų“ turėjo galvoje tai, kad šiuo metu – dabar ir renginio metu (spaudos konferencijos metu – BNS). Lietuvos apeliaciniame teisme nėra nagrinėjamos su ponu Radvila ar jo įmonėmis susijusios bylos. Tai žinau, nes pati buvau kabinete, kai pirmininkas paprašė surasti, ar šiuo metu teisme yra tokių bylų ir ar jų buvo aptariamo renginio metu. Pirmininko netikslus pasakymas – elementari žmogiška klaida“, – trečiadienį BNS sakė Apeliacinio teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė.

Papildyta 13.04 val. Apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas traukiasi iš pareigų, BNS patvirtino teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min