Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas atmetė Eglės Kusaitės prašymą terorizmo bylą nagrinėti viešai

Eglės Kusaitės byla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eglės Kusaitės byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės ir jos gynėjo skundus dėl Vilniaus apygardos teismo nutarčių, tačiau pabrėžė, kad prašymas dėl viešo teismo proceso galės būti dar kartą pateiktas bylą nagrinėjančiam teismui.

Tokią nutartį teismas priėmė nustatęs, kad visos skunduose minimos parengiamajame posėdyje arba bylos atidavimo teismui stadijose priimtos pirmosios instancijos teismo nutartys pagal Baudžiamojo proceso kodeksą negali būti skundžiamos.

Tuo pačiu Apeliacinis teismas pabrėžė, kad teisiamajame posėdyje nagrinėjant E. Kusaitės bylą galės būti reiškiami analogiški prašymai (taip pat ir dėl viešo teismo proceso), į kuriuos, išklausius suinteresuotų pusių, turės būti atsakyta motyvuotomis teismo išvadomis.

Skunduose Lietuvos apeliaciniam teismui kaltinamoji E. Kusaitė ir jos gynėjas teigė, kad Vilniaus apygardos teismo 2010 m. gruodžio 23 d. priimtos protokolinės nutartys yra neteisėtos ir nepagrįstos, todėl jas reikia naikinti. Pareiškėjai teigia, kad šie klausimai turėjo būti išspręsti skundžiamomis nutartimis, kitaip pažeidžiama kaltinamosios teisė į gynybą, nešališką ir objektyvų baudžiamosios bylos ištyrimą ir išnagrinėjimą ir pan.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismas atmetė prašymus bylą nagrinėti viešame teismo posėdyje, grąžinti baudžiamąją bylą prokurorui ikiteisminio tyrimo papildymui, iškviesti naujus liudytojus, išreikalauti bei prijungti prie bylos naujus duomenis bei sujungti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinama E. Kusaitė, su baudžiamąja byla, kurioje kaltinami A. M. ir A. M.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min