Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 vasario 17d. 16:33

Apeliacinis teismas biržiečiui už su bendrais pagrobtą ir nužudytą nepilnametę paliko griežčiausią bausmę

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas

Penktadienį Lietuvos Apeliacinis teismas paliko galioti laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos nepilnametės gyvybę su bendrininkų grupe atėmusiam 24 metų biržiečiui J.J. – tokią, įstatymų numatytą pačią griežčiausią bausmę, paskirti brutaliam smurtautojui prieš dvejus metus jį teisiant Panevėžyje buvo prašęs šį sudėtingą nusikaltimą tyręs ir palaikęs valstybinį kaltinimą Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, prokurorų prašymas už itin žiaurius nusikaltimus paskirti laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos krašto teisinėje praktikoje buvo patenkintas jau 16 kartų.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotoje nagrinėti apygardos teismui didelį visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimą sukėlusioje nusikaltimų žmogaus gyvybei, laisvei, teisingumui, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamojoje byloje buvo ištirtas iš Kupiškio į Biržus atvykusios mokytis septyniolikmetės merginos brutalus nužudymas ir kitos su tuo susijusios nusikalstamos veikos, kurias 2008 metų rudenį įvykdė nuo alkoholio apsvaigusių jaunų biržiečių grupė.

Smurtautojai, pagrobę gatve ėjusią merginą, laikė ją uždarytą, po to išsigandę, kad jų nusikalstami veiksmai gali paaiškėti, nutarė su ja susidoroti – nugabeno savo auką į nuošalią vietą Šilų miške ir žiauriai užmušė.

Tokie brutalūs nusikaltimai sulaukia išskirtinio visuomenės ir žiniasklaidos atgarsio, tačiau tokiais atvejais prokurorai ir tyrėjai norėtų sulaukti ne tik susidomėjimo, bet ir geranoriškos vietos gyventojų pagalbos, periferijos bendruomenių supratimo, kokį pavojų visuomenei ir kiekvienam žmogui kelia žiaurius nusikaltimus padarę ir nuo pareigūnų besislapstantys asmenys. Šioje sudėtingoje byloje prireikė papildomų trijų ikiteisminių tyrimų dėl melagingų parodymų, kuriais pareigūnų apklausiami asmenys klaidino šio nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis tyrėjus.

Įstatymas tiems, kas, norėdami paslėpti anksčiau padarytus nusikaltimus, itin žiauriai nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min