TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas: buvęs Panevėžio policijos vadovas turės grąžinti privatizuotą tarnybinį butą

Stanislovas Poliakas
Vlado Bukėno/BFL nuotr. / Stanislovas Poliakas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą Panevėžio apygardos teismo 2010 m. balandžio 8 d. sprendimą, kuriuo buvęs Panevėžio policijos vadovas Stanislovas Poliakas su žmona buvo įpareigoti grąžinti valstybei privatizuotą tarnybinį butą, anksčiau kriminalinės policijos naudotą liudytojų apsaugos reikmėms, tačiau buvusio Policijos generalinio komisaro sprendimu leistą privatizuoti.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad S.Poliakui ir jo žmonai bus grąžinti daugiau nei 150 tūkst. litų, kuriuos jie sumokėjo už gyvenamąsias patalpas jas privatizuodami.

S.Poliakas prieš kelerius metus privatizavo liudytojų apsaugai skirtą kotedžą buvusio generalinio komisaro V.Grigaravičiaus leidimu. Šią bylą nagrinėdamas pirmosios instancijos teismas padarė pagrįstą išvadą, kad spręsti klausimus, susijusius su ginčo turto teisiniu statusu, buvo įgaliota spręsti patikėjimo teise turtą valdanti institucija – Lietuvos policijos aptarnavimo paslaugų centras. Todėl Lietuvos apeliacinis teismas kaip nepagrįstą atmetė apeliantų Poliakų argumentą, kad ginčo turtui tarnybinių gyvenamųjų patalpų statusą suteikė Policijos Generalinis komisaras savo įsakymu dėl šių patalpų paskyrimo šeimai.

Ir dėl tarnybinių patalpų suteikimo, ir dėl patalpų priskyrimo tarnybinėms gyvenamosioms patalpoms turėjo būti priimtas valstybės valdžios ar valdymo institucijos, kuri nuosavybės arba patikėjimo teise valdo šias patalpas, sprendimas (t.y. Lietuvos policijos aptarnavimo paslaugų centro viršininko individualus administracinis aktas).

Be to, apeliacinės instancijos teismo nuomone, turtas galėjo būti privatizuotas tik tuo atveju, jeigu būtų įrodyta, kad jis tapo nebereikalingas policijos reikmėms.

Ši nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min