Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 15:04

Apeliacinis teismas: buvusio VMI vadovo mama už apgaulingą buhalteriją nuteista pelnytai

Stefanija Kaseliauskienė liko nuteista už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimą, praneša Lietuvos apeliacinis teismas.
Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nutartį baudžiamojoje byloje pagal nuteistosios Stefanijos Kaseliauskienės gynėjo apeliacinį skundą dėl Šiaulių apygardos teismo 2021 m. gruodžio 13 d. nuosprendžio, kuriuo S.Kaseliauskienė buvo nuteista už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimą.

Teisėjų kolegija pripažino, kad pirmosios instancijos teismas priėmė teisingą, bylos duomenimis pagrįstą sprendimą, pripažindamas S.Kaseliauskienę kalta dėl didelės vertės – 140 409,78 Eur – turto pasisavinimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

S.Kaseliauskienė kalta dėl didelės vertės turto – 140 409,78 euro, pasisavinimo.

Teisėjų kolegijos vertinimu, S.Kaseliauskienė, kaip teisinė ir faktinė įmonės UAB „S. K. paslaugos“ vadovė, su įmonės turtu elgėsi kaip su nuosavu ir veikė sąmoningai neužtikrindama tinkamo buhalterinės apskaitos tvarkymo, o pagal byloje apklaustų liudytojų parodymus – savo neteisėtus veiksmus ir pavedimus įmonės buhalterinę apskaitą tvarkiusioms darbuotojoms grindė manipuliacijomis apie galimybes išvengti mokesčių inspekcijos pareigūnų patikrinimų dėl jos sūnaus eitų pareigų Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Visgi apeliacinės instancijos teismas nustatė, kad byloje pasitvirtino ne visos pirmosios instancijos teismo nuosprendyje išdėstytos teismo išvados dėl S.Kaseliauskienės neteisėtų veiksmų apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, todėl su nepasitvirtinusiomis išvadomis susijusios faktinės aplinkybės dėl atskirų jos veiksmų Apeliacinio teismo nutartimi pašalintos iš skundžiamo nuosprendžio aprašomosios dalies.

Tai nepakeitė apeliacine tvarka apskųsto nuosprendžio esmės – buvusio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko motinai S.Kaseliauskienei liko galioti apygardos teismo nuosprendžiu paskirta 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė, atidedant jos vykdymą 2 metams, taip pat pareiga atlyginti civiliniam ieškovui priteistą 140 409,78 Eur žalą.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-179-1020/2022 įsigalioja jos priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min