Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas nutarė išpurtyti „daškinių“ reketo bylą: kuo ši istorija baigsis išteisintam R.Dromantui bei tik pabartam R.Užukauskui?

R.Užukauskas teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / R.Užukauskas teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje įsikūrusio Lietuvos apeliacinio teismo (LApT) teisėjų kolegija nutarė atnaujinti įrodymų tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje buvusios Kauno nusikalstamos gaujos autoritetais vadinti Robertas Užukauskas ir Rolandas Dromantas kaltinami didelės vertės turto prievartavimu.

LApT teisėjų kolegija trečiadienį pradėjo nagrinėti Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro skundą dėl 2010-ųjų rugsėjo 14-osios Kauno apygardos teismo nuosprendžio.

Kaip pernai pasakojo 15min.lt, 37 metų Robertas Užukauskas, pravarde Rublis, ir 42 metų Rolandas Dromantas, pravarde Ilgas, buvo kaltinami reketu, tačiau teismas paleido juos į laisvę.

9 mėnesius už grotų iki nuosprendžio praleidęs R.Dromantas apskritai buvo išteisintas, o R.Užukauskui skirta simbolinė dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 1,5 metų.

Skundą Apeliaciniam teismui pateikę prokurorai reikalauja, kad nebeegzistuojančios „daškinių“ gaujos buvęs vienas lyderių Rublis sėstų už grotų 7 metams, o Ilgui siūloma 6 metų 10 mėnesių bausmė.

Išteisintasis R.Dromantas Vilniuje prasidėjusiu procesu pernelyg nesidomi, nors yra apie jį informuotas, tuo tarpu šiandieniame posėdyje dalyvavęs R.Užukauskas LApT tikisi taip pat būti visiškai išteisintas.

Apklaus žmones, apžiūrės diktofoną

Nei nuteistasis, nei prokuratūros atstovė nepageidavo šioje byloje atnaujinti įrodymo tyrimo, o tik prašė teisėjų įvertinti abiejų šalių skunduose išdėstytus teisinius argumentus. Tuo tarpu LApT teisėjų kolegija netikėtai paskelbė posėdžio pertrauką, o jai apsibaigus paskelbė, kad savo iniciatyva atnaujina įrodymų tyrimą.

Teisėjų kolegijai, kurią sudaro Aloyzas Kruopys (pirmininkas, pranešėjas), Svajūnas Knizleris ir Elena Vainienė, rūpi apklausti šioje vieną itin svarbų liudytoją.Verslininkams paskambinęs ir Robertu prisistatęs vyras patarė nesiveržti į rinką ir esą prasitarė, kad vienas anksčiau jau bandęs konkuruoti verslininkas rastas nusinuodijęs.

Taip pat teismas paskelbė, kad iškvies į posėdį abu šioje byloje nukentėjusiais pripažintus asmenis.

Maža to, teisėjams knieti patiems pačiupinėti šiame reketo skandale labai svarbų vaidmenį atlikusį diktofoną – garso įrašymo įrenginys saugomas tarp daiktinių įrodymų.

Maisto papildų verslo užkaboriai

Nebeegzistuojančios gaujos nariai į teisėsaugininkų rankas pateko, kai bandė paspausti lenkiškais maisto papildais prekiavusius kauniečius Liną Dzidoliką ir Vladą Jovaišą. Reketu įtariami kauniečiai buvo sulaikyti 2010 metų sausio 6 dieną.

Teigiama, kad papildų „Olimp“ prekeiviai iš Lenkijos buvo atsivežę produkcijos už keliolika tūkstančių litų ir turėjo ambicijų netrukus tapti oficialiais lenkų firmos atstovais Lietuvoje.

Bylos duomenimis, L.Dzidolikui ir V.Jovaišai paskambinęs ir Robertu prisistatęs vyras patarė nesiveržti į rinką ir esą prasitarė, kad vienas anksčiau jau bandęs konkuruoti verslininkas rastas nusinuodijęs.

Nukentėjusiųjų teigimu, R.Užukauskas aiškiai leido suprasti, kad jis suinteresuotas maisto papildų verslu ir nepageidaująs jokių konkurentų.

Pasikalbėti rimčiau vyrai sutarė Kauno „Akropolyje“ esančiame restorane „Gan Bei“.

Verslininkai į susitikimą atsinešė skaitmeninį diktofoną „Olympus“ ir juo užfiksuotus įrašus vėliau perdavė policijai. Netrukus Rublis ir Ilgas buvo sulaikyti.

Savo ruožtu L.Dzidolikas ir V.Jovaiša kaip galimai prievartauto turto dydį nurodė 2,1 milijono litų pelną – verslininkai apskaičiavo, kad mažiausiai tiek jie būtų uždirbę per 5–7 metus.

Teisiamųjų vertinimu, jokio turto prievartavimo nebuvo, o pokalbiai su maisto papildų pardavėjais tėra dviejų įmonių diskusija apie tai, kaip Lietuvos rinkoje teks išsitekti dviem firmoms, platinančioms tą patį produktą.

Darant slaptą įrašą esą kilo problemų dėl diktofono, todėl pavyko užfiksuoti tik dalį įrašo ir girdimas tik R.Užukausko balsas. Vienas iš skundo argumentų – kad Kauno apygardos teismas į diktofono problemas neįsigilino. Būtent todėl LApT teisėjai nutarė patys apžiūrėti garso įrašymo įrangą.

Bylos nagrinėjime padaryta pertrauka, teisėjai žadėjo netrukus su šalimis suderinti kito posėdžio datą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min