Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas nužudymo byloje nepasigailėjo režisieriaus Algimanto Maceinos

Algimantas Maceina
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algimantas Maceina
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį atmetė už dailininko Naglio Karvelio nužudymą kalėti aštuonerius metus nuteisto režisieriaus Algimanto Maceinos advokato skundą.

Menininkas nuteistas už tai, kad būdamas neblaivus per asmeninį konfliktą peiliu mirtinai sužalojo svečiuose buvusį draugą Naglį Karvelį, durdamas jam į koją.

Teisėjas Linas Žukauskas paskelbė, kad kolegija, patikrinusi bylos duomenis, nusprendė, kad pirmos instancijos teismas bylą išnagrinėjo išsamiai, tinkamai kvalifikavo veiką kaip tyčinį nusikaltimą. Po Apeliacinio teismo nutarties nuosprendis įsiteisėjo.

Nužudytojo Naglio Karvelio sūnui iš žudiko priteista 4,6 tūkst. litų turtinės ir 30 tūkst. litų neturtinės žalos.

A.Maceina Apeliacinio teismo prašė perkvalifikuoti jo veiką į neatsargų nužudymą ir švelninti bausmę. Teismas atliko įrodymų tyrimą, aiškinosi, iš kur režisierius gavo peilius, kuriais mirtinai sužalotas žmogus. Ankstesniame posėdyje Apeliacinis teismas nusprendė, kad nėra pagrindo tenkinti gynėjo prašymą dėl teismo medicinos eksperto apklausos ir dokumentų, įrodančių, per kiek laiko į įvykio vietą atvyko greitoji medicinos pagalba, pagarsinimo, nes tai jau buvo atlikta pirmosios instancijos teisme.

„Trys dalykai reikalingi dėl būtinosios ginties – pavojingas, realus ir akivaizdus (..), ir tai negali egzistuoti besiginančiojo vaizduotėje. Nėra duomenų, kad nuteistasis buvo užpultas“, – sakė teisėjas L.Žukauskas.

Tada, kai N.Karveliui buvo pasiūlyta eiti namo, šis bloškė A.Maceiną į spintelę, sužalodamas jam galvą, tačiau teismas mano, kad A.Maceinai nebuvo nuo ko gintis, jo sveikatai ir gyvybei nebuvo iškilęs pavojus.

Apeliacinis teismas mano, kad A.Maceina suprato savo veikos pavojingumą, o jo aiškinimus, kad dūrė esą į gyvybei nepavojingą vietą – koją – paneigia ekspertų duomenys, jog padaryta net 13 centimetrų gylio žaizda.

„Tai rodo, kad dūris buvo stiprus, tarp veiksmo ir padarinių yra tiesioginis priežastinis ryšys. Bausmė skirta arti minimumo, švelninti nėra pagrindo“, – sakė teisėjas L.Žukauskas.

A.Maceiną kaltu dėl dailininko N.Karvelio nužudymo liepos 3 dieną kaltu pripažino Vilniaus apygardos teismas. Teismas tada paskelbė, kad girtumas yra susijęs su nusikalstamais veiksmais. Aukos sūnui priteista 4,6 tūkst. litų turtinės ir 30 tūkst. litų neturtinės žalos. Tokį pat žalos dydį paliko ir Apeliacinis teismas.

55 metų A.Maceina kaltintas, kad būdamas neblaivus per asmeninį konfliktą šiemet sausį peiliu tyčia sužalojo pas jį svečiuose buvusio draugo koją. Manoma, kad A.Maceina supyko, jog N.Karvelis apkabino jo draugę. Sužalojamai sukėlė itin stiprų išorinį kraujavimą, dėl to žmogus netrukus mirė.

Abu įvykio dalyvius siejo ilgametė draugystė ir priklausymas menininkų bendruomenei.  

Apklaustas įtariamuoju A.Maceina gailėjosi dėl savo poelgio, kaltę pripažino.

Apgailestavimą dėl poelgio jis reiškė ir teisme, minėjo, kad pačiam įvykiui reikšmės turėjo ir alkoholio vartojimas. Bute, kur įvyko tragedija, buvo vartojamas alkoholis. Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo septynerių iki penkiolikos metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min