Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas patvirtino prokurorų kaltinimus įsibrovėlį mirtinai sumušusiems kėdainiškiams

Apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Apeliacinis teismas trečiadienį patvirtino prokurorų kaltinimus trims kėdainiškiams, mirtinai sumušusiems į ūkininko grūdų sandėlį įsibrovusį A.Z. Prieš trejus metus išteisintiems šios baudėjų egzekucijos dviem vykdytojams – 44 metų S.Š .ir 32 metų V.B. paskirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė, trečiasis – 39 metų M.L. nubaustas 20 parų arešto.

„Sunkiai sužalodami sulaikytą į sandėlį įsibrovusį vyriškį, kėdainiškis ūkininkas ir jo draugai peržengė baudžiamajame įstatyme numatytas nusikaltimą padariusio asmens sulaikymo teisėtumo sąlygas. Kiekvienas, suduodamas stiprius tiesioginius smūgius rankomis kitam į galvą, daro veiką, keliančią pavojų žmogaus sveikatai ir gyvybei,“- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausias prokuroras Donatas Skrebiškis, kurio parašytą apeliacinį skundą dėl nepagrįsto trijų kėdainiškių išteisinimo patenkino Apeliacinis teismas.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, prieš ketverius metus vėlų vasaros vakarą Kėdainių rajono Vaidatonių kaimo ūkininko grūdų sandėlyje užkluptas ir žiauriai sumuštas įsibrovėlis nuo patirtų sužalojimų mirė ligoninėje. Kartu su nužudytuoju nutvertas jo bendras nukentėjo mažiau. Išlikęs gyvas įvykio dalyvis tapo pagrindiniu baudėjų egzekucijos liudytoju, nes ūkininkas ir jo padėjėjai ikiteisminio tyrimo ir teisminio nagrinėjimo metu neigė savo kaltę.

Apeliaciniame skunde prašydamas panaikinti Panevėžio apygardos teismo nepagrįstą nuosprendį, kuriuo baudėjų egzekucijos vykdytojai buvo išteisinti, apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis argumentuotai teigė, kad buvo remtasi vien kaltinamuosius teisinančiomis aplinkybėmis, visai neįvertinus kitų, ikiteisminio tyrimo metu surinktų ir teisiamojo posėdžio metu patikrintų faktinių aplinkybių, patvirtinančių kaltinamųjų padarytas ir jiems inkriminuotas veikas.

Buvo padaryta niekuo nepagrįsta išvada, kad A.Z. mirė dėl nelaimingo atsitikimo – be jokio pašalinio poveikio, t.y. griūdamas nuo laiptų susižalojo galvą. Tačiau pirmosios instancijos teismas, nuosprendžio motyvuojančioje dalyje vertinęs A.Z. mirtį kaip nelaimingą atsitikimą, nei savo iniciatyva, nei proceso dalyvių prašymu teismo medicinos specialisto į teisiamąjį posėdį nekvietė, tuo suvaržydamas jiems galimybę užduoti dėl mirties priežasties iškilusius papildomus klausimus bylos nagrinėjimo teisme metu.

Lietuvos Apeliacinio teismo trijų teisėjų kolegija teisminio nagrinėjimo metu nustatė, kad Panevėžio apygardos teismas, neatsižvelgęs į vieno svarbaus liudytojo parodymus, priėmė neteisingą nuosprendį. Apie tai, kad, kad ūkininkas ir jo padėjėjai sumušė įsibrovėlius, žinojo dar ne vienas liudytojas – jiems vyriškiai buvo prisipažinę iš karto po įvykdytos egzekucijos.

Teismas nužudytojo šeimai iš dviejų, nuteistųjų už nužudymą, –  S.Š. ir V. B. priteisė 50 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimą.

Komentarai
Temos Prokuratūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min