Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas pripažino, kad laisvės atėmimas iki gyvos galvos yra pagrįsta bausmė dviejų biržiečių žudikams

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dviejų biržiečių – tėvo ir sūnaus žudikams prokuroro pasiūlyta griežčiausia bausmė paskirta teisingai – taip nusprendė Lietuvos Apeliacinis teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, palikusi galioti Panevėžio apygardos teismo paskirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę 23 metų I.M. ir 19 metų V.L. Panevėžio apygardos prokuratūros perduotose nagrinėti teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei – nužudymų sunkinančiomis aplinkybėmis baudžiamosiose bylose per daugiau kaip penkiolika apygardos veiklos ir teisinės praktikos metų prokurorų prašymu laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos už šiuos labai sunkius nusikaltimus jau paskirtos šešiolikai asmenų.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduotoje nagrinėti teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei, nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamojoje byloje I.M. ir V.L. buvo kaltinami dviejų žmonių itin žiauriu nužudymu savanaudiškais tikslais ir plėšimu.

Draugai, pasivaišinę alumi, išvažiavo, tik I.M. ir V.L pasiliko sodyboje ir kartu su šeimininko sūnumi toliau gėrė.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs ir kaltinamiesiems pačią griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki gyvos galvos prašęs paskirti Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas teigė, kad dviejų žmonių itin žiauriu nužudymu savanaudiškais tikslais – siekimu apiplėšti kaltinami asmenys įvykdė labai sunkius nusikaltimus – atėmė niekuo dėtų dviejų žmonių gyvybę. Už tokius nusikaltimus įstatymai prokurorui suteikia teisę reikalauti pačios griežčiausios baudžiamosios atsakomybės – laisvės atėmimo iki gyvos galvos.

Pernai gegužės 23 d. I.M. ir V.L, su draugais tvarkęs reikalus Biržuose, po to užsuko į Zakrių kaimą, kuriame gyveno vieno jų – I.M.pažįstamas ir buvęs bendraklasis. Draugai, pasivaišinę alumi, išvažiavo, tik I.M. ir V.L pasiliko sodyboje ir kartu su šeimininko sūnumi toliau gėrė. Kaltinamieji teigė vėliau susipykę su sodybos šeimininko sūnumi, nes jis nesutiko jų vežti tėvo automobiliu.

Žiauriai sumušto 23 metų jaunuolio lavoną ankstų rytą prie šiltnamio rado daržinėje miegojusi motina. Taip pat buvo nužudytas troboje gulėjęs 55 metų sodybos šeimininkas – jį užpuolė miegantį. Smurtautojai, pagrobę šeimininko automobilį, paspruko. Iš sodybos plėšikai pagrobė įvairių daiktų, tarp jų transporto priemonės registracijos liudijimą ir banko mokėjimo korteles. Pagrobtas automobilis „VW Golf‘ vėliau buvo parduotas.

Įstatymas tam, kas sunkinančiomis aplinkybėmis nužudė vieną ar daugiau asmenų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min