TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas smogė Kauno teisėjo pamalonintai narkotikų mafijai

Kanapės
Kauno VPK nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: baudžiamoji byla atskleidė kanapių auginimo verslo užkulisius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinėje įsikūrusio aukštesnės instancijos teismo teisėjai kardinaliai sugriežtino bausmes Egidijui Jankevičiui ir Evaldui Ivanauskui, kuriems skandalingai pagarsėjęs Temidės tarnas iš Kauno Arvydas Stankus buvo skyręs itin švelnias bausmes. Vienas iš nuteistųjų – Daktarų nusikalstamos grupuotės autoritetu vadinto Pšidzės sūnus.

Prokurorai, Kauno narkotikų mafijos veikėjams siekę iki 13 metų laisvės atėmimo bausmių, švenčia svarią pergalę.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija ketvirtadienį paskelbė, kad nutarė pakeisti Kauno apygardos teismo 2010 m. balandžio 2 d. nuosprendį.

15min.lt primena, kad Kauno teisėjo A.Stankaus verdiktas buvo skandalingas: E.Jankevičius ir E.Ivanauskas už disponavimą labai dideliu narkotikų kiekiu buvo nuteisti vos 1 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmėmis.

Apeliacinis teismas smogė iš peties: ir 35 metų E.Jankevičių, ir keturiasdešimtmetį E.Ivanauską pasiuntė už grotų dešimčiai metų.

Naujasis teismo nuosprendis įsiteisėjo iškart.

Beje, E.Jankevičius yra Daktarų nusikalstamos grupuotės autoritetu vadinto Andriaus Jankevičiaus, pravarde Pšidzė, sūnus (manoma, kad galbūt neteisėtai iš Lietuvos akcinio inovacinio banko gavęs 0,5 milijono dolerių ir 1995 metais iš akiračio dingęs Pšidzė, dabar jau pensininkas, su svetimais dokumentais gyvena kažkur užsienyje – aut. past.).

Kaune kartu su šiais dviem nuteistaisiais buvo teisiamas ir 36 metų Rolandas Avyžius. Teisėjas A.Stankus šį kaltinamąjį apskritai buvo išteisinęs. Tačiau prokuratūra išteisinamojo nuosprendžio R.Avyžiaus atžvilgiu neskundė.

Bylos duomenimis, Prienų rajono Bačkininkų kaime nuteistieji buvo įkūrę pogrindinę kanapių auginimo plantaciją, kurioje užaugintas kvaišalų derlius vos tilpo į penkiolika 120 litrų talpos maišų.

Juodžiausia teismų istorija

15min.lt primena, kad narkotikų mafijos veikėjus pamaloninęs Kauno teisėjas A.Stankus skandalingai išgarsėjo, prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiais tariant, „juodžiausioje teismų istorijoje“, iškilusioje viešumon praėjusią žiemą. Paaiškėjo, kad galėjo būti suklastoti teisėjų parašai, dėl kurių atsirado neteisėta galimybė paleisti į laisvę kelis nuteistuosius. Po šio skandalo iš pareigų teko pasitraukti ne tik A.Stankui, bet ir Kauno apygardos teismo pirmininkui Albertui Miliniui (pastarasis savo pasitraukimą aiškino asmeninėmis priežastimis, viena jų – mįslinga įsūnio Vaido mirtis).

Kaune švelniai nubaustiems vyrams sostinėje įsikūręs Apeliacinis teismas smogė iš peties: ir E.Jankevičių, ir E.Ivanauską pasiuntė už grotų 10 metų.

Teisėjas A.Stankus, pernai pavasarį tik pabaręs E.Jankevičių ir E.Ivanauską, argumentavo, kad nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis. Buvo teigiama, kad neįrodyta, jog demaskuota kanapių plantacija buvo įrengta siekiant pasipelnyti, esą nėra duomenų, kad konkrečiai šio kanapių ūkio produkcija būtų patekusi į kvaišalų rinką.“

Kanapių ūkyje darbavosi iš peties

Tačiau Apeliacinio teismo sugriežtintame nuosprendyje pažymima: „Kauno apygardos teismo 2010 m. balandžio 2 d. nuosprendis dalyje dėl E.Jankevičiaus ir E.Ivanausko išteisinimo pagal Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 3 dalį naikintinas dėl teismo išvadų neatitikimo faktinių bylos aplinkybių ir neteisingai pritaikyto baudžiamojo įstatymo, ir priimamas naujas nuosprendis.“

Anot kolegijos, nors abu vyriškiai kaltais neprisipažino, tačiau jų parodymai prieštarauja kitiems byloje ištirtiems įrodymams ir yra atmestini.

Bylos duomenimis, kanapių augintojai šeimininkavo išsinuomotoje sodyboje negailėdami savęs: ūkinį pastatą su rūsiu išmatavo, supirko plytas, žvyrą, cementą, metalo lakštus, metalines sijas, kietą ir minkštą polistirolą, vamzdžius, ventiliacijos vamzdžius, pastatė pertvaras, užblokavo įvažiavimą į rūsį, apšildė ir apkalė duris, apkalė įvažiavimo į rūsį šonines sienas ir ten padarė duris, įstatė spynas ir pastatė dyzelinį aparatą elektrai gaminti, vežė dyzelinį kurą ir keitė aparato filtrus, supirko ir sukabino apšvietimo ir šiltinimo lempas, supirko ir išvedžiojo plastmasinius vandentiekio vamzdžius, išvedžiojo ventiliacijos vamzdžius, supirko žemes, skirtas kanapių sodinukams auginti, prietaisą „Grocheck–Combo“, skirtą vandeninių tirpalų laidumo ir PH (rūgštingumo) matavimams, prietaisą SPC, skirtą klimato kontrolei (aplinkos temperatūrai ir drėgmei palaikyti). Kitaip tariant, vyrai pagamino ir laikė įrenginius, skirtus narkotinėms medžiagoms – kanapėms ir jų dalims auginti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min