Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 06, 08:07

Apeliacinis teismas turėtų grįžti prie N.Venckienės bylos

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį turėtų tęsti buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės bylos nagrinėjimą.
Neringa Venckienė išgirdo nuosprendį
Neringa Venckienė / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Teismui prieš mėnesį pradėjus nagrinėti skundus, nuteistosios advokatas Danius Svirinavičius prašė peržiūrėti Garliavos šturmo įrašus, bet teismas prašymą atmetė. Teisėjų kolegijos teigimu, teismas yra išsamiai susipažinęs su vaizdo medžiaga ir apeliaciniais skundais.

Liepos 8 dieną Panevėžio apygardos teismas N.Venckienę pripažino kalta ir nuteisė kalėti, tačiau, įskaičius suėmime išbūtą laiką, nusprendė, kad ji bausmę jau atliko. Jai taip pat priteista atlyginti 6,8 tūkst. eurų ekstradicijos iš JAV išlaidų.

Buvusi teisėja pripažinta kalta dėl pasipriešinimo pareigūnams, antstolio nurodymo nevykdymo ir smūgių sudavimo, už ką jai skirta subendrinta laisvės atėmimo metams ir devyniems mėnesiams bausmė.

Taip pat priteista neturtinė žala Laimutei Stankūnaitei, antstolei ir policijos pareigūnui, ieškinį dėl 50 tūkst. eurų neturtinės žalos L.Stankūnaitės dukrai teismas paliko nenagrinėtą.

L.Stankūnaitei N.Venckienė pagal pirmosios instancijos teismo sprendimą turi atlyginti 2,3 tūkst. turtinės ir 4 tūkst. eurų neturtinės žalos, antstolei – 3 tūkst. eurų neturtinės žalos, policijos pareigūnui – 500 eurų.

N.Venckienės advokatas D.Svirinavičius mano, kad nuosprendį jo ginamajai paskelbęs Panevėžio apygardos teismas buvo šališkas, tam tikros nuosprendžio dalys turi būti panaikintos ir byla grąžinta pirmosios instancijos teismui, o jeigu šie reikalavimai nebūtų patenkinti, bylą apskritai reiktų grąžinti prokurorui.

N.Venckienė savo apeliaciniame skunde teigia, kad jos procese buvo pažeista Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvevencija, bylą išnagrinėjo šališkas teismas, jis nesirėmė teismų praktika, o kaltinamasis aktas buvo surašytas netinkamai.

Nuteistoji prašo ją išteisinti, arba bylą nutraukti, atmesti visus civilinius ieškinius.

Buvusi teisėja buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių dalyvių.

N.Venckienė nuteista po to, kai 2012-ųjų gegužę, vykdydami teismo sprendimą pareigūnai iš jos šeimos namų paėmė mažametę dukterėčią ir perdavė mamai L.Stankūnaitei. Mažamečio vaiko perdavimas ir kiti veiksmai buvo filmuojami.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min