Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 30d. 11:11

A.Petrusevičius pripažintas kaltu, tačiau jam kalėti neteks

Buvęs parlamentaras, nuteistas už disponavimą ginklais, Algirdas Petrusevičius.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Buvęs parlamentaras, nuteistas už disponavimą ginklais, Algirdas Petrusevičius.

Buvęs parlamentaras, lietuviško ginklo kūrėjas Algirdas Petrusevičius pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo ir prekybos šaunamaisiais ginklais, bet jam kalėti neteks.

Lietuvos apeliacinis teismas (AT) penktadienį paskelbė, kad A.Petrusevičius pripažintinas kaltu dėl minėtų nusikalstamų veikų, tačiau jam 2008-ųjų balandžio 23 dieną Kauno apygardos teismo skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė aiškiai prieštarautų teisingumo principui.

Todėl teismas, atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis pripažino kaltę ir dėl jos gailėjosi, skyrė 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, į ją įskaičiuojant laiką, kurį A.Petrusevičius praleido suimtas ir anksčiau įkalintas.

Anot AT, įskaičiavus suėmimo ir buvusio kalinimo laiką, laikytina, kad kaltinamasis bausmę jau atliko.

AT konstatavo, kad įrodymai, surinkti tiriant A.Petrusevičiaus bylą, Kauno apygardos teismo buvo tinkamai įvertinti, o nusikaltimo veikos modelis, pagal kurį nustatyta buvusio parlamentaro nusikalstama veika, buvo atliktas pagrįstai ir teisėtai.

Pasak teismo, A.Petrusevičiaus teiginiai, kad jis buvo išprovokuotas buvusio bendražygio Alberto Miceikos, kurį esą užverbavo Valstybės saugumo departamentas, yra nepagrįsti.

Advokato Egidijaus Bičkausko teismo posėdžiuose dėstytus argumentus, esą A.Petrusevičius kenčia dėl „okupacinio sindromo“, teismas taip pat atmetė. Pasak tuomet kalbėjusio E.Bičkausko, gyvenimiška patirtis lėmė kaltinamojo neadekvatų elgesį ir esą buvęs parlamentaras vis dar manė, kad visais, net ir neteisėtais būdais reikia padėti Lietuvai.

Su A.Petrusevičiumi teistam Vygirdui Dudučiui, pas kurį taip pat buvo rasta neteisėtai laikytų ginklų, teismas anksčiau skirtos 4 metų laisvės atėmimo bausmės nesumažino, tačiau skyrė lengvesnį įkalinimą – vietoj pataisos namų teks kalėti atvirojoje kolonijoje.

Šis nuosprendis gali būti kasacine tvarka skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Medicinos ekspertų komisijos pirmininkas Romas Raudys anksčiau teisme sakė, kad A.Petrusevičiaus sveikatos būklė iš dalies atitinka kriterijus, dėl kurių nuteistasis bausmės galėtų neatlikti.

A.Petrusevičiaus teismų maratonas tęsiasi jau ne vienus metus – pirmą kartą 4 metams nelaisvės A.Petrusevičius buvo nuteistas dar 2006-ųjų lapkritį, tačiau vėliau šį nuosprendį panaikino Aukščiausiasis Teismas. Jis nusprendė, kad bylą išnagrinėjo ir nuosprendį paskelbė neteisėta teisėjų kolegija.

A.Petrusevičius jau buvo pradėjęs atlikti laisvės atėmimo bausmę Vilniaus 1-uosiuose pataisos namuose, kur kali prasikaltę buvę valdžios atstovai. Panaikinus nuosprendį jis buvo paleistas į laisvę.

Buvęs parlamentaras buvo vienas iš kariuomenės kūrėjų savanorių, pokario Lietuvos laisvės kovų dalyvis, Vyčio kryžiaus kavalierius.

Prieš tapdamas parlamentaru, nuteistasis dirbo Krašto apsaugos departamento „Vytis“ ginklų baro viršininku. Atkūrus nepriklausomybę jis prisidėjo konstruojant ir gaminant pistoletus-kulkosvaidžius „Vytis 1“, „,Vytis 2“ ir „Vytis 3“ bei įvairių modifikacijų granatas.

A.Petrusevičius ir dar du kauniečiai Valstybės saugumo departamento pareigūnų buvo sulaikyti 2006-ųjų pradžioje, kai per kratas jų namuose rasta daug nelegaliai laikomų šaunamųjų ginklų, šovinių ir sprogmenų.

Bylos nagrinėjimo metu kaltinamieji savo kaltės neneigė. Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais Baudžiamajame kodekse numatyta nuo 4 iki 8 metų nelaisvės.

1996–2000 metų kadencijos Seime A.Petrusevičius priklausė Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijai, buvo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys.

Šeštame dešimtmetyje A.Petrusevičius buvo Kauno pogrindžio organizacijos „Geležinis vilkas“ vado pavaduotojas. 1956 metais jis buvo suimtas ir kalėjo Mordovijos, Ozerlago, Vladimiro lageriuose. Į Lietuvą grįžo 1968 metais.

1996 metų gegužę A.Petrusevičius buvo išrinktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos pirmininku.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min