Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 10, 16:51

Apgaule 250 tūkst. litų vertės automobilius įgijęs Deivydas Jacka nuteistas laisvės atėmimu

Klaipėdos miesto apylinkės teismas penktadienį sukčiavimu įgijusiam du 150 tūkst. ir 100 tūkst. litų vertės automobilius 30 metų Deivydui Jackai skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę bei visiškai tenkino pardavėjo V. B. civilinį ieškinį ir jam iš nuteistojo priteisė už automobilius pažadėtus pinigus.
Antrankiai
Antrankiai / VSAT nuotr.

Garsiosios Eglės Jackaitės brolis 2008 m. kovą D. Jacka piktnaudžiavo nukentėjusiojo V. B. pasitikėjimu ir jį įtikino be jokių rašytinių sutarčių perduoti „Mercedes Benz CLS500“ bei „Mercedes Benz SL500“ markės automobilius. Tuo metu bendra jų vertė siekė 250 tūkst. litų. Nuteistasis pažadėjo, kad iki metų pabaigos susimokės. V. B. patikėjo šiais žodžiais. Jis nuvyko į Klaipėdoje esančią VĮ „Regitra“ ir joje minėtas transporto priemones išregistravo. Iškart po to pardavėjas automobilius pristatė į D. Jackos nurodytą vietą.

Praėjus beveik metams po automobilių perdavimo V. B. nuo 2009 metų pradžios pradėjo intensyviai klausinėti nuteistojo dėl pinigų grąžinimo. Kadangi D. Jacka. jo vengė, neatsiliepė į telefoninius skambučius, pardavėjas nusprendė kreiptis į prokuratūrą.

Bylos nagrinėjimo metu D. Jacka savo kaltės nepripažino ir neigė ne tik aplinkybę, kad apgaule pasisavino automobilius, bet ir apskirtai įgijęs nukentėjusiam priklausančias dvi „Mercedes Benz“ markės transporto priemones.

Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus – liudytojų apklausų metu nustatytas aplinkybes, balso įrašą, kuriame girdimas pokalbis tarp nuteistojo ir nukentėjusiojo, D. Jackos advokato elektroniniu paštu siųstus susitarimus dėl pinigų grąžinimo bei ikiteisminio tyrimo nutraukimo, konstatavo, kad D. Jacka tyčia apgaulės būdu savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą.

Laisvės atėmimo bausmę D. Jackai paskirta atlikti pataisos namuose, o jį suimti nuspręsta įsiteisėjus šiam nuosprendžiui. Iki tol nuteistajam palikta galioti kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Taip pat D. Jacka turės ne tik atlyginti nukentėjusiam padarytą 250 tūkst. litų turtinę žalą, bet ir sumokėti penkių procentų metines palūkanas nuo 2009 metų iki visiško prievolės įvykdymo.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min