Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apgaule Šengeno vizą gavusiai baltarusei teko grįžti namo

Šengeno siena
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šengeno siena
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus oro uoste pasieniečiai nutraukė baltarusės kelionę į Italiją. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams išsiaiškinus, kad vizą moteris gavo apgaule, jai teko grįžti į savo šalį.

Sekmadienį Vilniaus oro uoste patruliavę pasieniečiai išvykimo salėje patikrino reisu į Romą ketinusią skristi moterį. Vykstančių Šengeno vidaus reisais keleivių kontrolė nėra atliekama, tačiau pasieniečiai turi teisę pasirinktinai sustabdyti ir patikrinti bet kurį per valstybės sieną vykstantį asmenį.

Patikros metu moteris VSAT pareigūnams pateikė tvarkingą pasą, išduotą 44 metų Baltarusijos pilietei. Jame buvo Lietuvos ambasadoje Minske išduota trumpalaikė Šengeno viza, galiojanti iki lapkričio 20 d.

Pasieniečiai išsiaiškino, kad tą patį sekmadienį užsienietė į Lietuvą legaliai įvažiavo per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir pasiekė sostinės oro uostą.

Pasienio tikrinimą vykdę VSAT pareigūnai atkreipė dėmesį, kad moteris lėktuvo bilietą skrydžiui į Romą įsigijo trimis dienomis anksčiau, nei pateikė prašymą gauti vizą Lietuvos ambasadoje. Pasieniečiai patikrino informaciją apie vizos išdavimo aplinkybes ir netrukus išsiaiškino, kad moteris ambasadoje pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis apie savo kelionę.

Nustatyta, kad baltarusė, Minske pildydama prašymą Šengeno vizai gauti, deklaravo, jog galutinis jos kelionės tikslas yra Lietuva. Čia užsienietė neva ketino lankytis vienoje Druskininkų sanatorijoje.

Informavę užsienietę, kad jai nebus leista tęsti kelionės, pasieniečiai anuliavo jos pase buvusią Šengeno vizą ir surašė įpareigojimą išvykti iš Lietuvos. Sekmadienį vakare baltarusė traukiniu Vilnius–Maskva per Kenos kontrolės punktą grįžo į savo šalį.

VSAT pareigūnų darbo praktikoje yra nekart pasitaikę tokių atvejų, kai užsieniečiai, teikdami prašymus Šengeno vizoms gauti, Lietuvą nurodo kaip galutinį kelionės tikslą, tačiau vos atvykę į šalį tuoj pat bando automobiliais, autobusais, keltais ar lėktuvais vykti į kurią nors Vakarų Europos valstybę.

Dažniausiai tokie užsieniečiai VSAT pareigūnams įkliūna oro uostuose ir stotyse, iš kurių išvyksta tarptautiniais reisais važiuojantys autobusai.

Manoma, kad tokiais atvejais asmenys iš Šengeno zonai nepriklausančių valstybių specialiai vengia teikti išsamią informaciją apie tikrą savo kelionės tikslą, nes tuomet jų duomenis ir kitas kelionės aplinkybes tikrintų ne tik Lietuvos, bet ir kitų Šengeno šalių pareigūnai. Būtent toks atvejis ir fiksuotas sekmadienį Vilniaus oro uoste.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min