Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apgaule vizą gavusiam gruzinui teks išvykti iš Šengeno zonos

Pasų kontrolė
VSAT nuotr. / Pasų kontrolė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Gruzijos pilietį, apgaule gavusį vizą ir ketinusį išvykti į Prancūziją.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad šeštadienį Vilniaus oro uoste pasieniečiai patikrino reisu į Paryžių per Prahą susiruošusį skristi tamsaus gymio vyrą.

Nors nuolatiniai Šengeno vidaus reisais vykstančių keleivių patikrinimai oro uostuose neatliekami, VSAT pareigūnai naudodamiesi rizikos analizės metodais turi teisę atlikti pasirinktines patikras.

26 metų Gruzijos piliečio pateiktas pasas buvo tvarkingas, tačiau pasieniečiai išsiaiškino, kad jo turėta Šengeno viza buvo gauta pateikus tikrovės neatitinkančią informaciją.

Ją gaudamas vyras buvo nurodęs, kad Lietuva yra galutinis jo kelionės tikslas, mat jis čia esą ketino aplankyti savo dėdę. Tačiau vyras apsigalvojo ir nusprendė vykti į Prancūziją. Nustatyta, kad užsienietis legaliai atvyko į šalį per Medininkų pasienio kontrolės punktą.

Vilniaus oro uosto pasieniečiai anuliavo gruzino turėtą vizą ir įpareigojo jį per penkias dienas išvykti iš Šengeno zonos.

Vilniaus oro uoste nuolat sulaikoma tokių keliautojų iš buvusios Sovietų Sąjungos šalių, kurie apgaulės būdu gauna Šengeno vizas, deklaruodami jog vyksta tik į Lietuvą, o vėliau bando iš čia išskristi į kitas valstybes.

Tokie keliautojai iš anksto planuoja Lietuvoje neužsibūti, tačiau vengia kreiptis į kitų šalių ambasadas žinodami, kad ten bus tikrinami jų kelionės tikslas ir priežastis.

Pasak Vilniaus oro uoste dirbančių VSAT pareigūnų, pasitaiko atvejų, kuomet užsieniečių vizomis rūpinasi įvairūs tarpininkai ir kelionių agentūros. Jų darbuotojai pildo anketas vizai gauti ir už tai ima papildomą atlygį. Tuomet tadžikams, kirgizams , gruzinams ar turkmėnams už Šengeno vizą tenka pakloti net iki 500 JAV dolerių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min