Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 6d. 12:00

Apgaule vizą gavusiam kontrabandininkui užsitrenks durys į Lietuvą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Nelegalios migracijos prevenciją vykdantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai išaiškino kontrabandininką iš Rusijos, apgaule gavusį Lietuvos vizą. Už tai rusui greičiausiai kelerius metus bus uždrausta atvykti į Lietuvą.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad trečiadienį Panemunės pasienio kontrolės punkte dirbantys VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai patikrino į Lietuvą automobiliu Audi 100 vykusio 42 metų Rusijos piliečio dokumentus.

Vyro pasas ir jame buvusi trumpalaikė Šengeno viza įtarimų nesukėlė, tačiau VSAT pareigūnai atkreipė dėmesį į tai, jog užsienietis Lietuvoje lankosi itin dažnai. Punkte dirbantys VSAT pareigūnai apie atvykusį Rusijos pilietį pranešė kolegoms iš Pagėgių rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus.

Šaukimą atvykti į Tauragės rajono apylinkės teismą jau turėjusiam rusui netrukus buvo įteiktas dar vienas šaukimas – prisistatyti apklausai į Pagėgių rinktinę.

Nedelsiant tyrimą pradėję minėto padalinio pareigūnai išsiaiškino, kad į Lietuvą keliavęs rusas – spalvinga asmenybė.

Nuo 2009 metų lapkričio šis vyras už kontrabandą ir įvairius akcizinių prekių gabenimo tvarkos pažeidimus muitininkų buvo sulaikytas keturis kartus, o bendra jam paskirtų baudų suma siekia beveik 7 tūkst. litų. Iš užsieniečio taip pat buvo konfiskuotos neteisėtai gabentos cigaretės bei transporto priemonė.

Vakar vyras Tauragės rajono apylinkės teisme išgirdo ir dar vieną nuosprendį – už eilinį administracinės teisės pažeidimą, susijusį su neteisėtu rūkalų gabenimu, jam skirta 5 tūkst. litų bauda, konfiskuoti gabenti rūkalai bei dar vienas, jau antras, automobilis.

Išklausęs nuosprendį rusas tuoj pat buvo apklaustas ir Pagėgių rinktinės pasieniečių.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad trumpalaikę Šengeno vizą užsienietis gavo apgaule. Rusas, pildydamas dokumentus vizai gauti, pateikė melagingą informaciją.

Pasieniečiai netrukus nustatė ir Tauragės rajono savivaldybės gyventoją, parašiusią iškvietimą užsieniečiui. Apklausiama moteris paaiškino, kad nuo praėjusių metų rugsėjo, kai šiam Rusijos piliečiui buvo išduota dabar turima viza, jis į Lietuvą buvo atvykęs šešis ar septynis kartus.

Tačiau nelegalios migracijos prevenciją vykdantys VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad rusas per tą laiką Lietuvoje lankėsi net 49 kartus ir šalyje paprastai išbūdavo po kelias valandas.

Pasieniečiai panaikino Rusijos piliečio turėtą Šengeno vizą ir įpareigojo vyrą nedelsiant išvykti iš Lietuvos.

Atsižvelgiant į tai, kad užsienietis nekart buvo sulaikytas ir baustas už cigarečių kontrabandą, o taip pat Šengeno vizą gavo apgaulę, VSAT Pagėgių rinktinės Nelegalios migracijos ir prevencijos skyriaus pareigūnai kreipsis į Migracijos departamentą su prašymu uždrausti Rusijos piliečiui atvykti į Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min