Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apgaule vizą gavusio kazacho kelionė į Vokietiją baigėsi Vilniuje

Norintiems į Kanadą vykti be vizų, nuo sausio 1 dienos reikia turėti biometrinį pasą.
Photos.com / Viza
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus autobusų stotyje pasieniečiai sulaikė tamsaus gymio vyrą, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, Šengeno vizą gavo apgaule.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad antradienį VSAT Vilniaus rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnai Vilniaus autobusų stotyje sulaikė tamsaus gymio vyrą.

Užsienietis pareigūnams pateikė tvarkingą pasą, išduotą 30 metų Kazachstano piliečiui. Jame buvo iki rugsėjo 6 dienos galiojanti Šengeno viza.

Nelegalią migraciją užkardantys pareigūnai netrukus išsiaiškino, kad vyras, pateikdamas duomenis ir prašymą vizai gauti, melavo. Jis esą nurodė, jog Lietuva yra galutinis jo kelionės tikslas ir čia kazachas neva vykstąs verslo reikalais.

Stotyje sulaikytas vyras pareigūnas teigė nusprendęs aplankyti Vokietijoje gyvenančią savo šeimą.

VSAT pareigūnai neleido kazachui tęsti kelionės ir anuliavo vyro turėtą vizą. Užsienietis įpareigotas  išvykti iš Šengeno zonos.

Tokios Lietuvoje sulaikomų užsieniečių istorijos jau tapo įprastu jų pasiaiškinimu.

Pasak nelegalios migracijos prevenciją ir kontrolę vykdančių pasieniečių, tokie keliautojai iš anksto planuoja Lietuvoje neužsibūti, tačiau vengia kreiptis į kitų šalių ambasadas žinodami, kad ten bus tikrinami jų kelionės tikslas ir priežastis.

Pasak pareigūnų, pasitaiko atvejų, kuomet užsieniečių vizomis rūpinasi įvairūs tarpininkai ir kelionių agentūros. Jų darbuotojai pildo anketas vizai gauti ir už tai ima papildomą atlygį. Tuomet tadžikams, kirgizams , gruzinams ar turkmėnams už Šengeno vizą tenka pakloti net iki 500 JAV dolerių.

Prie sienos su Rusija VSAT pareigūnai aptiko stambų nelegalių rūkalų krovinį, kurį, manoma atgabeno ir paliko raiti kontrabandininkai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min