Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 7d. 19:33

Apgavystes iš Pravieniškių pataisos namų organizavęs K.Tebėra susilaukė atpildo

Pravieniškių pataisos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pravieniškių pataisos namai

Šiaulių apylinkės teismas kaltu pripažino Pravieniškių pataisos namų kalinį Kęstutį Tebėrą, kuris sukčiavo pirkdamas automobilius.

31 metų K.Tebėra nuteistas subendrinta 4 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausme, kurią subendrino su ankstesniais trimis nuosprendžiais ir paskyrė galutinę subendrintą 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Be to, nukentėjusiajam turės sumokėti daugiau kaip 8 tūkst. eurų, ketvirtadienį pranešė teismas.

Teismas nustatė, kad K.Tebėra, atlikdamas bausmę Pravieniškių pataisos namuose, internetiniame puslapyje rado skelbimą apie merginas, ieškančias bet kokio darbo. Kaltinamasis įkalbėjo merginas už atlygį sudaryti automobilių pirkimo – pardavimo sutartis. Jos apie planuojamą nusikaltimą nežinojo. Buvo pasirašytos dvi sutartys, kuriose buvo numatyta už automobilius sumokėti dalimis, tačiau K.Tebėra neketino vykdyti įsipareigojimų. Taip 2014 metų vasarą Šiauliuose apgaule buvo nupirkti du automobiliai: „Land Rover Range Rover“ už 8,4 tūkst. eurų ir „VW Toureg“ už 7,5 tūkst. eurų. Merginos sumokėjo tik pradinę sumą – atitinkamai 579,24 ir 868,86 eurų.

Teismas, priimdamas nuosprendį, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis, būdamas teistas, padarė du sunkius nusikaltimus. Jis nusikalto neišnykus teistumui ir neatlikus bausmės už tyčinių nusikaltimų padarymą, todėl yra recidyvistas.

„Šios aplinkybės rodo, kad kaltinamasis neparodė noro taisytis, laikytis įstatymų ir visuomenėje priimtų dorovės normų, be to, veikė organizuotoje grupėje, todėl bausmės tikslai bus pasiekti kaltinamajam už nusikaltimų padarymą skiriant laisvės atėmimo bausmes“, – sakė Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Martynas Galvičius.

Teismas kaltinamojo baudžiamąją atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatė. Per teismo posėdį K.Tebėra neprisipažino nusikaltęs.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min