Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 08, 11:52

Apie automobilio vagystę pranešęs šiaulietis pats tapo įtariamuoju

Vienos Šiaulių įmonės direktorius, inicijavęs savo automobilio vagystės tyrimą, pats tapo įtariamuoju. Tik jau kitoje baudžiamojoje byloje - dėl melagingo pranešimo ir melagingų parodymų davimo bei pasikėsinimo sukčiauti.
Policija
Policija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, ši istorija prasidėjo rugsėjo 19-ąją. Į Šiaulių policiją kreipėsi 42 metų E.O. ir pranešė, kad  tądien pagrobtas Šiauliuose, Lyros g., nesaugomoje automobilių aikštelėje, stovėjęs jo 15 tūkst. litų vertės automobilis „Mazda MPV“. Automobilyje buvo įrengta signalizacija, jis buvo draustas KASKO draudimu.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai pradėjo šios vagystės tyrimą. Tačiau patyrusiems kriminalistams jau pirmuosiuose tyrimo žingsniuose  pradėjo  kirbėti abejonės dėl pranešimo tikrumo.

Pareigūnai dažnai atsargiai ir kritiškai vertina parodymus tų nukentėjusiųjų, kurių automobiliai būna drausti KASKO draudimu. Tai verčia daryti analogiškų nusikaltimų tyrimo praktika Šiaulių apskrityje bei visoje šalyje. Statistika byloja, jog dalis pranešimų dėl KASKO draudimu draustų automobilių vagysčių būna melagingi. Pranešėjai paprasčiausiai siekia neteisėtai pasipelnyti, gaudami draudimo išmoką. Šiuo atveju kriminalistų abejonės irgi pasitvirtino.

Jau kitą dieną Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno kolegomis, atliko kratą vienoje naudotomis automobilių detalėmis prekiaujančioje įmonėje Kaune. Čia ir buvo rastas pavogtasis automobilis, tik… išardytas dalimis.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad automobilis į šią įmonę buvo atgabentas gerokai anksčiau nei buvo pranešta apie jo pagrobimą.

Surinkus pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad pranešimas dėl automobilio vagystės buvo melagingas, ikiteisminis tyrimas dėl šios nusikalstamos veikos buvo nutrauktas ir pradėtas kitas – dėl melagingo pranešimo ir melagingų parodymų davimo bei pasikėsinimo sukčiauti draudimo bendrovės atžvilgiu. E.O. buvo sulaikytas, jam pareikšti įtarimai dėl šių nusikalstamų veikų ir mėnesiui sankcionuotas jo suėmimas. Įtarimai dėl pasikėsinimo sukčiauti pareikšti ir E.O. giminaičiui S.Š.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min