Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Apie bombas valdžios institucijose melagingai pranešusiam recidyvistui – naujas teismas

Apie valstybinėse institucijose neva tuoj sprogsiančius sprogmenis melagingai pranešęs 41 metų recidyvistas išgirs dar vieną teismo nuosprendį, penktadienį informuoja Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Modernizuotas Marijampolės pataisos namų korpusas
Šio sujudimo „herojumi“ tapo Marijampolės pataisos namuose kalintis recidyvistas. / Teisingumo ministerijos nuotr.

Apie sprogmenis valstybinėse institucijose melagingai pranešęs recidyvistas laukia dar vieno teismo sprendimo.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai melagingai pranešus apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę (pagal Baudžiamojo kodekso 285 str. 2 d.) pareikšti anksčiau jau daug kartų teistam V. A.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai operatyviai nustatė melagingą žinią apie visuomenei gresiantį pavojų pranešusį asmenį, šiuo metu atliekantį laisvės atėmimo bausmę Marijampolės pataisos namuose.

Iš Teisingumo ministerijos pastato buvo evakuoti žmonės ir taip buvo sutrikdyta šios institucijos veikla.

Tyrimo duomenimis, š. m. sausio 18 d. nuo 11 val. 41 min. iki 11 val. 57 min. A. V., įtariama, iš Marijampolės pataisos namuose esančio taksofono skambino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos viešai nurodytais telefonų numeriais bei melagingai pranešė apie ten paliktus ir tuoj sprogsiančius sprogmenis.

Gavę tokią informaciją, įstaigų darbuotojai nedelsiant iškvietė specialiąsias tarnybas. Iš Teisingumo ministerijos pastato buvo evakuoti žmonės ir taip buvo sutrikdyta šios institucijos veikla.

Pareigūnai patikrino visų melagingą pranešimą gavusių valstybinių institucijų pastatus, sprogmenų nerado.

Tyrimo metu A. V. savo kaltę visiškai pripažino. Anksčiau šis vyras ne kartą yra teistas už sukčiavimą, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, kitus nusikaltimus.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas melagingai pranešė apie visuomenei ar valstybinės reikšmės objektui, kuris atitinka Civilinės saugos įstatyme nustatytus požymius, gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo sutrikdyta valstybinės reikšmės objekto veikla, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius