Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 5d. 10:16

Aplaidus buhalterinės apskaitos tvarkymas Lietuvos rusų dramos teatre

Rusų dramos teatras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rusų dramos teatras

2010 m. spalio 04 d. Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme buvo priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje L. J. yra kaltinama dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo Lietuvos rusų dramos teatre, teigiama pranešime spaudai.

Kaltinamoji L. J. būdama Lietuvos rusų dramos teatro buhaltere aplaidžiai tvarkė Lietuvos rusų dramos teatro buhalterinę apskaitą, t. y. nevedė ilgalaikio materialaus turto apskaitos registrų, dėl ko teatro Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto apyskaitoje už 2005 metus buvo nurodyta ilgalaikio materialiojo turto mažiau 25 000 litų sumai. Kaltinamoji nesuregistravo ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto apskaitos kortelių, kaip to reikalauja biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos tvarkos taisyklės. Taip pat nevedė atsiskaitymų su autorinių sutarčių vykdytojais analitinės apskaitos registrų. Be to, nevedė „Asignavimų ir faktinių išlaidų apskaitos knygos“, „Kasinių išlaidų analitinės apskaitos kortelių“ ar kitų juos atitinkančių apskaitos registrų pagal tikslines programas, funkcinę ir ekonominę klasifikaciją.

Kaltinamoji L. J. dėl jai pareikšto kaltinimo kalta prisipažino iš dalies, ji nesutinko su kaltinimo dalimi, kurioje minima, jog ji ne visais atvejais iš nuomos gautas pajamas apskaičiuodavo buhalterinės apskaitos registruose „atsiskaitymuose su visais kreditoriais ir debitoriais“.

Siekiant nustatyti buhalterinės apskaitos reikalavimų vykdymą Lietuvos rusų dramos teatre per kaltinamosios darbo laikotarpį, bylos nagrinėjimo teisme metu buvo paskirta teismo finansinė ekspertizė ir buvo nustatyta, kad buhalterinę apskaitą Lietuvos rusų dramos teatre buvo tvarkoma nesilaikant atitinkamų teisės aktų reikalavimų. Taip pat teismo posėdžio metu apklaustos ekspertės A. S. ir T. Z. visiškai patvirtino aukščiau minėtame ekspertizes akte nurodytas aplinkybes.

Nuosprendyje teismas nurodė, kad L. J. kaltė padarius jai inkriminuojamą nusikalstamą veiką, numatytą BK 223 str. 1 d., yra įrodyta visiškai. Kaltinamoji aplaidžiai tvarkė teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą, dėl ko iš dalies negalima nustatyti Lietuvos rusų dramos teatro turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros už laikotarpį nuo 2005 m. sausio 1 d. iki 2005 m. spalio 17 d.

Teismas nusprendė L. J. pripažinti kalta, padarius nusikaltimą, numatytą BK 223 str. 1 d. ir nubausti 20 MGL, t. y. 2500 Lt bauda.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min