Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 5d. 16:34

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis: aplinkosaugininkų pažymėjimai atsakomybės išvengti nepadės

Valentinas Mazuronis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valentinas Mazuronis

Komisija pateikė išvadas dėl Karalgirio miške sustabdytų dviejų neetatinių aplinkos inspektorių, kurie galimai pažeidė medžioklės taisyklių reikalavimus.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad liepos 16 d. Kauno miškų urėdijos komerciniuose medžioklės plotuose du neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai pažeidė medžioklės taisyklių reikalavimus ir kad juos galėjo dangstyti Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pavedė iš Aplinkos ministerijos ir Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų sudaryti komisiją ir išsiaiškinus įvykio aplinkybes pateikti išvadą.

Atlikusi tyrimą, komisija nustatė, kad G.V. ir D.M. liepos 16 d. Kauno rajone, Vilkijos seniūnijoje, Karalgirio miške, aplinkosauginio reido metu turėję medžioklinius ginklus, savo veiksmais pažemino ir diskreditavo neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus vardą, nevengė veiksmų, kurie kenktų neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių autoritetui ar juos kompromituotų.

Aplinkos ministerija praneša, kad aplinkosauginių užduočių vykdymas su medžiokliniais ginklais (nors jie ir buvo automobilyje) svetimuose medžioklės plotuose be reikiamų dokumentų yra netoleruotinas, sukeliantis interesų konfliktą. Todėl Kauno RAAD direktoriui bus pavesta įvertinti G.V. ir D.M. veiksmus ir spręsti klausimą dėl jų įgalinimų atšaukimo ir panaikinimo. Taip pat kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl galimų G.V. Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių šaunamųjų ginklų laikymą ir gabenimą, pažeidimų.

Komisija taip pat nustatė, kad Kauno RAAD GGAI viršininkas A.G. netinkamai organizavo ir koordinavo inspekcijos pareigūnų darbą, o gavęs pranešimą apie aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus nesiėmė visų priemonių, kad pažeidimas būtų išaiškintas ir nustatyti pažeidėjai. Komisija siūlo įpareigoti Kauno RAAD direktorių pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūrą Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkui A.G.

„Aplinkos ministerija skirs papildomą dėmesį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento vykdomai veiklai stebėti ir tikrai nesudarys jokių galimybių pažeidėjams „pasislėpti“ už aplinkosaugininkų pažymėjimų“ – sakė aplinkos ministras V.Mazuronis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min