Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apšaudytas plungiškis Romas Jasevičius: „Laukiau kontrolinio šūvio“

Į Kauną vykęs parduoti automobilio Romas Jasevičius tapo ginkluoto nusikaltėlio taikiniu ir vos liko gyvas.
„Plungės žinių“ nuotr. / Į Kauną vykęs parduoti automobilio Romas Jasevičius tapo ginkluoto nusikaltėlio taikiniu ir vos liko gyvas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savo automobilį „VW Sharan“ parduoti ketinęs žinomas plungiškis Romas Jasevičius tapo nusikaltėlio taikiniu. Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojas ir kavinės „Centras“ (buvusio „Bilduko“) savininkas išgyveno tikrą košmarą, kai kovo 11-osios vakarą atvykęs į vieną degalinę šalia Kauno susitikti su pirkėju vyras susidūrė, anot jo paties, su tikru žudiku – buvo apšaudytas, pagrobtas jo automobilis.

Kovo 11-oji bus kita gimimo diena

„Dabar savo gimtadienį švęsiu kovo 11-ąją, nors tikroji diena yra gegužės 16-oji“, – sunkiai ir kiek nerišliai kalbėjo 56-erių metų plungiškis, kai kovo 14-osios rytą su juo susisiekėme telefonu. Kauno klinikose gydomas R.Jasevičius „Plungės žinioms“ sutiko papasakoti, kas jam nutiko, tik prašė „nepadaryti iš jo žvaigždės“.

Skelbimas internete

Plungiškis prieš kurį laiką internete buvo paskelbęs, jog parduoda 2006 metų gamybos „VW Sharan“. Už mašiną jis tikėjosi gauti apie 32 tūkstančius litų. Maždaug pusmetį šiuo automobiliu važinėjęs vyras sakė tiesiog norėjęs volksvageną parduoti ir nusipirkti kitą transporto priemonę.

Išvyko į Kauną

Kovo 11-ąją R.Jasevičius sulaukė skambučio – automobiliu neva rimtai susidomėjęs asmuo paprašė miniveną atvaryti į Kauną. Susitarė su pirkėju susitikti vakarop, apie 19.30 val., vienoje iš pakaunės degalinių, esančių šalia magistralės Kaunas–Klaipėda.

Blogos nuojautos nebuvo

Paklaustas, ką jis galvojo, kad nutarė su nežinia kuo susitikti Kaune vienas pats, plungiškis atsakė: „Nesitikėjau, kad taip gali nutikti. Net neįsivaizdavau. Nereikėjo taip daryti, bet rizikavau. Juk jei žmogus viską žinotum, pasidėtum pagalvę, kur krisi. Be to, aš neturiu baimės jausmo ir nesu fiziškai silpnas.“

Pirkėjas atrodė visai normalus vyras

Vadinamasis pirkėjas sutartoje vietoje pasirodė vienas. R.Jasevičius prisiminė, jog vyras atrodė visai normalus, vis pajuokaudavo. Galėjo būti maždaug 30 metų ar truputį vyresnis. Apžiūrėjęs automobilį, panoro jį išbandyti. Pasuko jiedu link Užliedžių gyvenvietės, tačiau, netoli nuvažiavęs, atokesnėje vietoje, staiga sustojo.

Taikė į galvą

„Viską prisimenu. Šūviai pasipylė iš karto. Jis nieko nesakė, nieko nereikalavo, tik staigiai išsitraukė pistoletą ir nukreipė man į galvą. Atrodė, taiko į smilkinį. Buvo trys ar keturi šūviai. Gerai, kad kulkos guminės... Pataikė šalia smilkinio, prie ausies, bet nepramušė kaukolės. Turbūt mano galva šarvuota...“ – pajuokaudamas košmarišką įvykį prisiminė plungiškis.

Tikėjosi, kad žudikas paleis kontrolinį šūvį

R.Jasevičiaus manymu, jis susidūrė su tikru žudiku, kuris tam buvo pasiruošęs iš anksto ir elgėsi labai šaltakraujiškai. Deja, iš vyro išvaizdos ir elgesio plungiškis nė neįtarė, kad šalia jo yra nusikaltėlis. „Būčiau ką nors įtaręs – būčiau apsigynęs“, – savo jėgomis neabejojo jis. Tiesa, ginklo neturėjo, tačiau vienas prieš vieną būtų ėjęs drąsiai.

Kai užpuolikas ėmė šaudyti, R.Jasevičius išgyveno tikrą siaubą. Mirtis, galima sakyti, alsavo į veidą. „Laukiau, kada bus kontrolinis šūvis“, – kokia tuo momentu šmėstelėjo mintis, prisiminė vyras.

Spruko iš automobilio sužeistas

Plungiškis buvo prisisegęs saugos diržu, tačiau sugebėjo greitai atsisegti ir, atidaręs dureles, išpulti laukan. Deja, sužeisto vyro nusikaltėlis nepaleido – nusivijo iš paskos ir šovė dar kartą. Tąsyk sužalotasis spėjo galvą užsidengti ranka, todėl guminė kulka įstrigo joje. Paskui smogė jam į galvą kažkokiu metaliniu strypu, ir automobilio savininkas trumpam neteko sąmonės.

Derybos su nusikaltėliu

Atsipeikėjęs pakelėje, R.Jasevičius pamatė užpuoliką tebestovintį šalia. Tada iškart pradėjo jį kalbinti, klausti, ką šis darąs, negi tikrai žadąs jį nužudyti ir panašiai. Vyras pasakė, kad jo nepribaigs tuo atveju, jei apie įvykį nebus pranešta policijai. Plungiškis patikino, kad nepraneš.

Tada nusikaltėlis pareikalavo ištrinti jo telefono numerį. R.Jasevičius bandė sugrabalioti savo telefono mygtukus, bet jam sunkiai sekėsi – juk buvo sužeistas.

Užpuolikas ėmėsi iniciatyvos pats – išlupo atminties kortelę ir išmetė, telefoną grąžino. Dar pareikalavo pinigų. Plungiškis sakė davęs bene porą šimtų litų, bet pasigailėjęs nusikaltėlis numetė jam 40 litų kelionei atgal. R.Jasevičius dar prašė užpuoliko jo nepalikti ir pavėžėti, bet šis nesutiko – pareiškė, kad susistabdysiąs kitą automobilį. Dar pasakė, kad savo volksvageną plungiškis po poros dienų ras Marijampolėje, sėdo prie vairo ir nuvažiavo.

Pravažiuojantys žmonės į pagalbą neskubėjo

Pasišalinus užpuolikui, R.Jasevičius atsistojo ir, susilenkęs iš skausmo, kruvinas, priėjo prie kelio – ėmė laukti pravažiuojančių automobilių. Pravažiavo tikrai ne vienas, tačiau sustoti niekas nesiteikė. Pamatę kruviną vyrą, vairuotojai tiesiog padidindavo greitį. Galop vienas jo pasigailėjo. Pravažiavo, bet grįžo ir iškvietė pagalbą. R.Jasevičius sakė įsidėmėjęs tik tiek, kad gerasis žmogus vairavo gyvūnais paženklintą transporto priemonę. Norėtų kada nors jį susirasti ir padėkoti.

Gydosi ligoninėje ir apie įvykį nebegalvoja

Sužeistas plungiškis pateko į Kauno klinikas, jo gyvybei pavojus negresia, būklė stabili. „Iš rankos man išėmė kulką, yra lūžusi nosis, sužalota galva, burna kažkaip sukabinta, todėl sunkiai kalbu. Sakė, kad kokį mėnesį teks pagulėti ligoninėje“, – apie dabartinę būklę kalbėjo vyras, apgailestaudamas, kad nebegali nei suplanuotų darbų padaryti, nei su orkestru repetuoti...

Viskas, kas nutiko, R.Jasevičiui jau praeityje – teigė nei košmarus sapnuojantis, nei apie tai per daug galvojantis. Lyg nieko ir nebūtų buvę. Nei automobilis, nei nusikaltėlis, kiek pats girdėjo, dar nerasti. Beje, mašiną nuo vagysčių buvo apdraudęs.

Vyksta tyrimas

Nusikaltėlio, įvykdžiusio brutalų nusikaltimą, ieško Kauno kriminalistai. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Žukauskas kovo 14-osios popietę apie įvykį nieko plačiau nekomentavo. „Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, nieko negalime sakyti. Kai galėsime, pakomentuosime. Dabar įvykis tiriamas“, – sakė pareigūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min