Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 12, 18:21

Apsukruoliai Lazdijų rajone svetimose žemėse veisia šaltalankių plantacijas

Lazdijų rajono Buniškių kaime iš mamos paveldėtoje žemėje pamatęs suartą lauką ir jame pasodintą hektarą ploto šaltalankių plantacijos, Salų kaime gyvenantis Alvydas Gylys iš pradžių nepatikėjo savo akimis.
Apsukruoliai Lazdijų rajone svetimose žemėse veisia šaltalankių plantacijas
Apsukruoliai Lazdijų rajone svetimose žemėse veisia šaltalankių plantacijas / Vilmos Danauskienės nuotr.

„Galvoju, gal ne savo pievon atvažiavau, o gal kokia nacionalizacija Lietuvoje praūžė: visa man nuosavybės teise priklausanti daugiau nei hektaro ploto pieva suarta ir apsodinta šaltalankiais. Nežinau, kas tai padarė, būčiau net nežinojęs, bet tą žemę šiemet išnuomojau kaimynui ūkininkui, sudarėme sutartį. O žmogus man ir skambina, sako, ką tu ten darai – išnuomojai ir suarei. Jei nebūtų paskambinęs – gal ir šiandien nežinočiau, kad kažkas mano nuosavybę užgrobė“, – pasakojo žemės savininkas A.Gylys.

Vyras tikina po pokalbių su kaimynais išgirdęs, neva šaltalankius jo žemėje be jokių susitarimų ir jo žinios užsodinęs kažkoks ūkininkas Tomas Urbanavičius.  

Vilmos Danauskienės nuotr./Apsukruoliai Lazdijų rajone svetimose žemėse veisia šaltalankių plantacijas
Vilmos Danauskienės nuotr./Apsukruoliai Lazdijų rajone svetimose žemėse veisia šaltalankių plantacijas

„Nei aš žinau, kas jis per vienas, nei ar tikrai jis. O ir kur man jo ieškoti? Gi ne aš jo žemę paėmiau, o jis mano. Išsikalbėjome su kaimynais, pasirodo ir kitų žemėse tas pats – kur nuošaliau esančiose, kur savininkai išmirę, net valdiškoje žemėje plantacijos šaltalankių“, – sako vyras.

A.Gylys po tokio akibrokšto bandė kreiptis į Lazdijų  rajono Žemėtvarkos skyrių, bet, anot jo paties, ten valdininkai tik pasiuntinėję iš vieno kabineto į kitą, ir nieko nepadėję.

Tada vyras kreipėsi į Lazdijų rajono policijos komisariatą. Čia pradėtas tyrimas. Teisėsaugininkai jau užklausė žemėtvarkininkų dėl minėto ploto nuosavybės, kadastrinių matavimų, gautų išmokų už šį plotą iš valstybės, kieno jos vardu buvo imtos ir kitų dalykų.

„Panašu, kad bus užgriebta apsukrių sukčiautojų gauja, tačiau kol kas tyrimas – tik prasideda“, – sakė Lazdijų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Skirmantė Bartkuvienė. 

A.Gylio atvejis – ne vienintelis. Sužinoję, kad kaimynas kreipėsi į policiją, apie panašią situaciją, nutikusią pernai metais, pasakojo ir daugiau Salos kaimo gyventojų. Tačiau esą tuomet apsukruoliai atvyko „susitarti“. „Pasiėmė ir išsirovė tas rykštes“, – sakė A.Gylio kaimynė. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min