Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsukrūs klaipėdiečiai Norvegijoje lobo iš kvaišalų platinimo

Per kratas policija rado įspūdingus kiekius kvaišalų
Policijos nuotr. / Norvegijoje susemti narkotikų platintojai, tarp kurių - ir lietuviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos policija praneša baigusi tyrimą ir teismui perdavusi bylą, kurioje išnarplioti narkotikų platintojų gaujos nusikaltimai. Kvaišalų kelią grupuotė iš Lietuvos buvo nutiesusi į Norvegijos karalystę, o narkotikų nesibaimino platinti net socialiniame tinklapyje.

Įtariama, kad grupuotės nariai neteisėtai disponavo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais, Norvegijos Karalystėje labai dideliais kiekiais platino kvaišalus bei anabolinius steroidus. Šiuos nusikaltimus įtariamieji vykdė organizuotoje grupėje.

Įtariamieji įtraukdavo į nusikalstamą veiklą su grupuote susijusius Lietuvoje ir Norvegijoje gyvenančius asmenis, kontroliuojamus ūkio subjektus bei jų transporto priemones.

2014 m. vasario-kovo mėnesiais Norvegijos policija realizavo tyrimą dėl psichotropinių medžiagų kontrabandos ir jų platinimo. Baudžiamojon atsakomybėn Norvegijoje buvo patraukti septyni asmenys – šeši Norvegijos piliečiai ir vienas Norvegijoje gyvenęs bei dirbęs lietuvis.

Pas sulaikytuosius rasti ir paimti labai dideli kiekiai kvaišalų – apie 10 kg amfetamino, apie 180 000 tablečių su psichotropinėmis medžiagomis (apie 40 kg) bei didelis kiekis civilinėje apyvartoje ribojamų anabolinių steroidų.

Tolesnius tyrimo veiksmus Norvegijos teisėsaugininkai atliko kartu su Klaipėdos apskrities teisėsaugininkais.

Buvo nustatyta, kad Norvegijoje gyvenantys lietuviai tarpininkavo tarp grupuotės narių bei narkotinių medžiagų pirkėjų. Amfetamino, kokaino, psichotropinių vaistų bei anabolinių steroidų buvo galima užsakyti vieno socialinio tinklalapio profilyje.

Po atliktų bendrų tyrimo veiksmų 2014 m. birželį Norvegijoje buvo sulaikyti vienas norvegas ir trys iš Lietuvos atvykę asmenys. Jiems Norvegijoje pareikšti įtarimai dėl maždaug 1,2 kg kokaino kontrabandos ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais.

Policijos nuotr. /Per kratas policija rado įspūdingus kiekius kvaišalų
Policijos nuotr. /Per kratas policija rado įspūdingus kiekius kvaišalų

Vienas iš sulaikytųjų taip pat kaltinamas kartu su bendrininkais disponavęs ir aukščiau paminėtomis psichotropinėmis medžiagomis.

Iškart po sulaikymo įtariamųjų gyvenamosiose vietose Lietuvoje taip pat buvo atliktos kratos. Vieno iš jų namuose aptiktas didelis anabolinių steroidų kiekis.

Po kelių dienų Norvegijoje buvo sulaikytas dar vienas ten gyvenęs ir dirbęs lietuvis. Tyrimo duomenimis, jis tarpininkavo tarp grupuotės narių ir narkotinių (psichotropinių) medžiagų pirkėjų Norvegijoje. Nustatyta, kad jis neteisėtai disponavo daugiau nei 22 000 tablečių su psichotropinėmis medžiagomis.

2014 m. liepos mėn. Norvegijos Karalystės prokuratūra perdavė Lietuvai dar vieno grupuotės nario, uostamiestyje užregistruotos krovinių gabenimo bendrovės vadovo Egidijaus Maceikio, baudžiamąjį persekiojimą. 2014 m. rugsėjo mėn. Klaipėdos senamiestyje jį sulaikė Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai.

Sulaikytajam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais organizuotoje grupėje. Įtariamasis iki šiol suimtas.

Už šį labai sunkų nusikaltimą numatomas laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

Prokuroro sprendimu apribotos suimtojo nuosavybės teisės į automobilį BMW ir pinigus, rastus kratų metu.

Beje, Norvegijos teismų nuosprendžiais keturi Lietuvos piliečiai jau pripažinti kaltais disponavę narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais. Jiems paskirtos realios laisvės atėmimo bausmės (nuo 1 m. 10 mėn. iki 5 m. 2 mėn.).

Organizuotai nusikalstamai grupuotei priskiriamo ir už disponavimą kokainu nuteisto klaipėdiečio Norvegijoje laukia dar vienas teismo procesas dėl psichotropinės medžiagos platinimo labai dideliais kiekiais.

VIDEO: Apsukrūs klaipėdiečiai Norvegijoje lobo iš kvaišalų platinimo
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min