Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 31d. 12:00

Apvogta Nijolė Narmontaitė, prieš spektaklį be suknelės vos neliko ir Ona Kolobovaitė (atnaujinta 13.10 val.)

Nijolė Narmontaitė
Organizatorių nuotr. / Nijolė Narmontaitė

Savaitgalį Vilniuje apvogtas mikroautobusas, kuriame saugotas visas N.Narmontaitės ir O.Kolobovaitės spektaklio „Meistriškumo pamoka“ turtas: drabužiai, kosmetika, vadinamojo rekvizito detalės, pjesės užrašai, natos, muzikos įrašai.

Garsi aktorė N.Narmontaitė žinutę apie itin skaumingą savaitgalio vagystę paskelbė svetainėje „Facebook“.

„Meistriškumo pamokos 200-asis spektaklis Šiauliuose nepraėjo be siurprizų. Vilniuje ryte Tuskulėnų gatvėje buvo išlaužtas autobusas ir pavogti visi spektaklio rūbai ir rekvizitai. Labiausiai gaila pjesės ir natų. Gal netyčia rasit po balkonu“, – internete parašė N.Narmontaitė.

Naujienų portalui 15min.lt N.Narmontaitė pasakojo, kad viena kaimynė sekmadienį apie 4.30 val. ryto matė, kaip trys vaikinai tempia iš autobusiuko mantą. Tačiau vilnietė pabūgo skambinti į policiją, esą bijojo, kad pranešimas apie nusikaltimą jai atsirūgs.

„Meistriškumo pamokos“ kūrėjai neteko beveik viso spektaklio turto: drabužių, avalynės, kosmetikos, rekvizito detalių, pjesės užrašų, natų, muzikos įrašų.

Autobusiuke buvo ir spektaklyje vaidinančios O.Kolobovaitės suknelė, tačiau ji ilgapirščių nesudomino. „Ji tokią vargšę mergaitę vaidina, tai jos rūbai likę“, – sakė N.Narmontaitė.

Ekstremali padėtis: pavakarę – spektaklis

Sekmadienį spektaklio trupė vyko į gastroles, 16 valandą, dalyvaujant O.Kolobovaitei ir operos solistui Egidijui Bavykinui, „Meistriškumo pamoka“ buvo suvaidinta Šiaulių kultūros centre.

Kūrėjams teko verstis per galvas, kad per pusdienį surankiotų visų jiems reikalingų dalykų pakaitalus. N.Narmontaitė džiaugiasi, kad lyg nujausdama išvakarėse paėmė iš autobusiuko vieną kompaktinį diską su spektaklio muzika, taip pat į asmeninę rankinę įsimetė profesionalaus sunkiai gaunamo juodo lako 2 flakonus. „Be to disko, be muzikos nebūtų įvykęs spektaklis. Niekaip!“ – pabrėžė 15min.lt pašnekovė.

N.Narmontaitė 15min.lt minėjo, kad sekmadienio rytas buvo išties karštas: „Mes lakstėme ir viską bandėme atkurti, bent kokią nors panašią dalį, kas turėjo būti spektaklyje. Reikėjo kuodus, drabužius iš kažkur pasiskolinti. Aš važinėjau po visus teatrus.“Net jei rūbai atsirastų, aš negalėčiau jų naudoti, nes jie man atrodytų nebešvarūs, – prisipažino N.Narmontaitė.

N.Narmontaitė sakė patirtos žalos pinigais nevertinanti. Jei ir atgautų drabužius, jų nebesivilktų, nes jie jau „nešvarūs“. Labiausiai moteris svajoja atgauti pjesės užrašus, kuriuose gausu vertingų pastabų.

Vairuotojo klaidos

Šeštadienį N.Narmontaitė su kolegomis gastroliavo Kaune. „Kai grįžome, vairuotojas sako – kam jūs kraustysite tuos daiktus? Mano aikštelė yra apsaugota. Sako, niekur jūs neneškite tų daiktų, tų drabužių. Ir mes viską palikome...“ – pasakojo aktorė.

Tačiau vairuotojas, pasirodo, kieme nesugebėjo įveikti vienos slidžios įkalnės, todėl mikroautobusą paliko prie namo, po langais. Kurioziška aplinkybė: transporto priemonė vienu ratu buvo užvaryta ant šaligatvio, todėl vagystės forminti atvykę policininkai dar nubaudė vairuotoją už Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

„Staiga iš ryto – skambutis, kad autobusiukas išplėštas. Ir kad absoliučiai visi daiktai yra išnešti, išskyrus baldus. Staliukas, kėdė, kurie yra tokie tikrai visiškai teatriniai, nelabai žinotum, kur galėtum juos panaudoti. O šiaip absoliučiai viskas pavogta, visi drabužiai, išskyrus Kolobovaitės, nes jos vaidybinis rūbas šiame spektaklyje yra vargingas. Batai, rankinės, visas rekvizitas, labai daug visokių detalių, kurias mes kruopščiai ir sunkiai rinkome, nes jie turėjo atitikti tam tikrą laikotarpį“, – emocingai pasakojo N.Narmontaitė.

Menininkė sakė neįsivaizduojanti, kur vagys galės panaudoti drabužius ir kai kuriuos kitus dalykus.

„Turėtų žiauriai būti vagys nusivylę. Rasti kažkokius kuodus, neaišku, kur prisegamus. Kur gi juos dėti? Turėjo būti labai nelaimingi, vėliau radę visa tai. Mums tai yra labai brangu, o jiems naudos bus tikrai labai menkai“, – svarstė N.Narmontaitė.

„Nieko kito nenoriu, tik pjesės“

Ji sakė, kad parduoti nusikaltėliai galės nebent šildytuvą, kurį aktoriai vežiodavosi tam, kad galėtų pasišildyti grimo kambarius. Taip pat galbūt avalynę, rankines.

„Aš nesureikšminu to, kad kažkokie daiktai dingo. Man svarbiausia – moralinė žala. Sakau, net jei rūbai ir atsirastų, aš negalėčiau jų naudoti, nes jie man atrodytų nebešvarūs“, – kalbėjo N.Narmontaitė.

Ji kartojo, kad labiausiai gaila pjesės: „Vienintelę, kaip kažkokią savo istoriją, norėčiau tą pjesę atgauti. Ten pastabos, visokie dalykai, kuriuos man buvo pavykę sudėlioti. Ten surašyta visa partitūra, pastabos apie apšvietimą. Tai neįkainojama. Natas šiaip ne taip atkursime. Nieko kito nenoriu, tik pjesės.“

Aktorė dar pridūrė: „Ir dar jubiliejinio, 200-ojo, spektaklio proga gavome tokį fejerverką!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min