Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 5d. 16:41

Apvogtas Seimo narių etikos sargas Algimantas Salamakinas: „Čia mistika kažkokia!“ (nuotraukos, papildyta 22.26 val.)

Algimantas Salamakinas prie apvogto buto Seimo viešbutyje durų
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Algimantas Salamakinas prie apvogto buto Seimo viešbutyje durų

Penktadienį į policiją kreipėsi Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. Seimo narys pareigūnams pranešė, kad apvogtas jo butas. Po kelių valandų policija sulaikė įtariamąjį.

15min.lt žiniomis, A.Salamakinas į Vilniaus policiją kreipėsi apie 15.20 val. Pareigūnams jis sakė dar pirmadienį pastebėjęs, kad kai kurie daiktai bute, esančiame Seimo viešbutyje Vilniuje, Gedimino prospekte, tarsi guli ne savo vietose. Tačiau tąkart seimūnas savo pastebėjimų nesureikšmino.

Penktadienį, kaip A.Salamakinas pasakojo pareigūnams, vėl atkreipė dėmesį į tai, kad ne visi daiktai guli ten, kur buvo palikti. Seimo narys įdėmiau apžiūrėjo butą. Paaiškėjo, kad iš jo dingęs kompiuteris, telefonas, fotoaparatas.

Kažkas taip pat knisosi po Seimo nario žmonos papuošalus. Tačiau ar kas nors dingo iš papuošalų dėžutės, dar nežinia.

Pasak pareigūnų, Seimo nario butas nėra suverstas, kaip būna po vagystės. Nusikaltimo aplinkybės kol kas mįslingos.

Vilniaus policija dėl įvykio pradėjo tyrimą.

Papildyta 16.47 val.: Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis portalo 15min.lt žurnalistui sakė, kad negali daug komentuoti įvykio.

„Aš ką tik išėjau iš apvogto buto. Galiu tik patvirtinti faktą, kad užregistruota vagystė. Tačiau nieko daug negaliu pasakoti. Kaip tik šiuo metu vyksta nukentėjusiųjų apklausa. Įtariamųjų dar nenustatėme. Tai viskas, ką šiuo metu galiu pasakyti“, – apie 16.45 val. 15min.lt žurnalistui sakė A.Mikulskis.

Papildyta 17.49 val.: Pats A.Salamakinas teigia, kad patyrė kiek daugiau nei tūkstančio litų nuostolį.

„Mistika čia kažkokia. Galiu vertinti tik kaip kažkokią provokaciją. Kelias dienas knisosi po mano daiktus... O paskui parodo, kad tai vagystė. Bet nieko konkrečiai neįtariu“, - penktadienio pavakare prie Seimo viešbučio bendraudamas su žurnalistais sakė Seimo narys.

Pasak A.Salamakino, elektroninį raktą nuo laiptinės, kurioje jis gyvena, turi tik Seimo nariai ir jų šeimų nariai.

„Mano buto durys nėra išlaužtos. Niekas svetimas čia negali patekti. Negaliu niekaip paaiškinti šito įvykio“, - sakė A.Salamakinas.

Papildyta 19.31 val.: Praėjus vos kelioms valandoms po Seimo nario pranešimo apie vagystę, Vilniaus policija greta čigonų taboro sulaikė įtariamąjį.

„Tikrai nereikia galvoti, kad įtariamasis taip operatyviai sulaikytas dėl to,kad apvogtas Seimo nario butas. Tikrai ne. Policija jau yra atidirbusi savo veiksmus tokiais atvejais, turi planą, ką daryti. Pareigūnai iš karto „pridengė“ žinomus taškus, kuriuose gali pasirodyti įtartini asmenys. Kai prie Vilniaus čigonų taboro pasirodė gerai policijai pažįstamas jaunuolis, pareigūnai jį patikrino. Vaikino krepšyje buvo rasta įtartinų daiktų“, - penktadienio vakarą 15min.lt žurnalistui įvykio detales pasakojo Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

Pasak komisaro A.Mikulskio, patikrinus paaiškėjo, kad 1980 m. gimusio įtariamojo krepšyje yra daiktai, pavogti iš A.Salamakino buto.

„Įtariamasis yra labai gerai pažįstamas pareigūnams. Dabar jis apklausiamas Vilniaus apskrities VPK, vėliau „keliaus“ į areštinę. Kitos įvykio detalės dar tikslinamos“, - sakė A.Mikulskis.

Manoma, kad iš Seimo nario buto pavogtus daiktus įtariamasis į taborą nešė parduoti.

Papildyta 22.26 val.: Įtariamojo krepšyje policija aptiko tik smulkių daiktų, pavogtų iš Seimo nario buto. Tačiau po kiek laiko policijos rankose atsidūrė ir A.Salamakino kompiuteris bei monitorius, kurie aptikti pas vogtų daiktų supirkėją.

Vyriškis, pas kurį rasta Seimo nario kompiuterinė technika, apklaustas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min