Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 11d. 13:30

Apžiūra įžeidė "vierchus"

Areštinė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Areštinė

Pataisos namuose kalintys vyrai įsižeidė, kad per apžiūrą tikrinamos visos kūno ertmės, ir paskelbė bado akciją.

Penktadienį vidurdienį Alytaus pataisos namuose maisto atsisakė 177 nuteistieji. Šiuo metu čia laisvės atėmimo bausmę atlieka 1270 ne pirmą kartą už įvairius nusikaltimus teistų vyrų. Pretekstu pradėti badauti kaliniams tapo po ilgalaikių pasimatymų (galinčių trukti iki dviejų parų) vykdoma visapusiška apžiūra, per kurią gydytojas patikrina visas kūno ertmes.

Nuteistieji, mobiliaisiais telefonais susisiekę su žurnalistais, skundėsi, kad tokia patikra žemina jų garbę ir orumą. Anot kalinių, keturi nuteistieji, kurie atsisakė leisti atlikti apžiūrą, buvo uždaryti 15 parų į karcerį, dėl to jie praras 37 litų kasmėnesinę išmoką. "Į karcerį už atsisakymą leisti atlikti apžiūrą uždaryti du nuteistieji, nes toks jų elgesys traktuojamas kaip teisėtų administracijos reikalavimų nevykdymas", - aiškino pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Jonas Muzikevičius.

Nuteistieji, mobiliaisiais telefonais susisiekę su žurnalistais, skundėsi, kad tokia patikra žemina jų garbę ir orumą.

Anot J.Muzikevičiaus, užvakar iš ilgalaikių pasimatymų grįžo 11 nuteistųjų. Du iš jų, kurie sukėlė įtarimų, kad į zoną gali įsinešti psichotropinių bei narkotinių medžiagų ar kitų draudžiamų daiktų, buvo nuspręsta patikrinti. Tokios patikros atliekamos griežtai laikantis "Apsaugos ir priežiūros" instrukcijos, per jas nepažeidinėjamos nei žmogaus teisės, nei įstatymai.

Administracijos teigimu, tikrosios kalinių badavimo priežastys yra kitos, nei jie nurodo. Manoma, jog protestuoti jie ėmė dėl to, kad sugriežtinus patikrą po pasimatymų ėmė stigti narkotinių medžiagų. "Badauja dviejų lokalinių sektorių, kur įkalinti narkotikų platintojai bei rezonansinius ir sunkius nusikaltimus padarę asmenys, vadinamasis vierchas", - teigė A.Muzikevičius.

Pareigūnas LŽ teigė, kad per pastaruosius kelerius metus iškeltos 43 baudžiamosios bylos dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų nešimo kūno ertmėse. Jų kiekis vieno kalinio kūne svyravo nuo 20 iki 120 gramų.

Nuteistieji piktinosi ne tik jų orumo žeminimu, bet ir perpildytomis įkalinimo patalpomis, prastu maistu bei padidėjusiomis prekių kainomis pataisos namų parduotuvėje. Visas nuoskaudas jie išdėstė pareiškime, nusiųstame į Kalėjimų departamentą, Teisingumo ministeriją ir Seimo kontrolieriams. Pataisos namų administracija į jų prašymus esą nereaguoja.

Alytaus pataisos namų administracija apie bado akciją taip pat informavo prokuratūrą ir Kalėjimų departamentą.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min