Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar įmanoma afera, kurios baiminasi Ūsas: radus neatpažintą kūną paskelbti, jog tai – Kedys? (atnaujinta 9.43 val.)

Andrius Ūsas
TV3 nuotr. / Andrius Ūsas
Šaltinis: 15min
0
A A

Mirusiųjų ekspertizes atliekančio Teismo medicinos instituto vadovybė įsitikinusi, jog tarptautinių ekspertų pagalba nebūtina, o abejoti Lietuvos specialistų sąžiningumu bei kompetencija nėra pagrindo.

Vos tik buvo pranešta apie galimai rastus Drąsiaus Kedžio palaikus, kitas vadinamojo pedofilijos skandalo dalyvis Andrius Ūsas pareiškė: jis netiki, kad tai D.Kedžio kūnas, ir patikės tik tuomet, kai tai patvirtins tarptautiniai ekspertai.

15min.lt pasidomėjo, ar įmanoma afera, kurios baiminasi A.Ūsas: radus kažkokį nenustatytą kūną paskelbti, jog tai – D.Kedys? Šios sąmokslo teorijos vienas tikslų – jei garsusis kovotojas su pedofilais bus laikomas negyvu, nebėra prasmės jo ieškoti, saugoti potencialias aukas nuo galimų naujų atakų.

Lietuvos teismo medicinos instituto direktoriaus pavaduotojas ekspertizėms dr. Romas Raudys trečiadienio rytą naujienų portalui 15min.lt kalbėjo: „Mūsų įstaigoje visi tyrimai yra atliekami kompetentingai.“

Kamantinėjamas apie galimą sąmokslo teoriją, R.Raudys kartojo: „Net nežinau, ką ir pakomentuoti. Tai tik kažkokios spėlionės ir gandai. Neturiu, ką apie tai pasakyti. Aš tikrai negaliu atsakyti į klausimą, ar verta kariauti su žmogumi, kuris taip mano.“

Teismo medicinos instituto direktoriaus pavaduotojas teigė negalintis nieko konkrečiau papasakoti apie tiriamus galimai D.Kedžio palaikus, nes tai slapti ikiteisminio tyrimo duomenys.Aš tikrai negaliu atsakyti į klausimą, ar verta kariauti su žmogumi, kuris taip mano, – galimo sąmokslo, dėl kurio nuogąstauja A.Ūsas, nebuvo linkęs komentuoti Teismo medicinos instituto vienas vadovų R.Raudys.

A.Ūsas yra pareiškęs: „Tuo, kad Kedys yra negyvas, patikėsiu tik tada, kai tai patvirtins tarptautiniai ekspertai, atlikę DNR tyrimus. Mane stebina, kokiu dideliu greičiu vyksta atpažinimas ir tai, kad visiems viskas jau aišku. Žinodamas D.Kedžio giminaičių įtaką teisėsaugai galiu įtarti įvairių nešvarių dalykų. Galiu pasakyti tik viena: man kol kas dar niekas neaišku.“

Ekstremaliai pakitusi išvaizda

Kaip žinoma, D.Kedžio palaikus atpažino jo teta ir krikšto motina Audronė Skučienė, apsilankiusi Kauno morge su seserimi Birute Steponkevičiene. Šį faktą patvirtino ir D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė.

Teigiama, jog Šilenavos kaime (Kauno r.), ant Kauno marių šlaito, rastas vyriškis buvo visiškai nepanašus į Drąsių, kurį matėme nuotraukose, filmuotoje medžiagoje ar policijos sukurtuose fotomontažuose.

D.Kedžiui dabar 37-eri, o rastasis asmuo atrodė kaip 40–50 metų. Prie marių rastas vyras yra ganėtinai ilgais, galbūt dažytais juodais plaukais. Tuo tarpu barzdą jis buvo neseniai nusiskutęs.

D.Kedį visi atsimena kaip tvirtą, raumeningą, o rastas negyvėlis atrodė sulysęs.

Net patiems artimiesiems užkliuvo prastoka žmogaus apranga: tamsiai mėlynas sportinis kostiumas, juodi sportiniai bateliai.

Mįslę užminė ir ant negyvėlio kūno rasta tatuiruotė – spalvotas drakonas pilvo apačioje. Anot buvusios D.Kedžio sugyventinės Laimos Stankūnaitės, tokios puošmenos pedofilų medžiotojas anksčiau neturėjo.

Ūsas:  „Per daug blefų šitoje istorijoje“

„Ar realu tai, kad policija nieko nežinojo, nieko nesakė, o patys artimieji važiavo, ieškojo kūno, o jį radę atpažino? – abejonių sukėlusias priežastis naujienų portalui 15min.lt dar antradienio vakarą vardijo kaunietis A.Ūsas. – Tikrai nebūtų nieko keista, jeigu dabar po žeme būtų pakastas kitas žmogus, o tvarkingus dokumentus gavęs D.Kedys sau ramiai kur nors gyventų.“

A.Ūsas 15min.lt kartojo labai abejojantis ir negalintis patikėti, kad rastas negyvas D.Kedys: „Per daug blefų visoje šitoje istorijoje būta, kad tai būtų panašu į tiesą.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min