Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 26d. 17:22

Areštuoto namo Daugėlos neatgaus, kol nebus išnagrinėta Edgaro Karaliaus byla dėl neteisėto praturtėjimo

E. Karalius tikina, kad jo verslo planas neišdegė
15min.lt nuotr. / E. Karalius tikina, kad jo verslo planas neišdegė
Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė buvusio Alytaus mero Česlovo Daugėlos, jo sutuoktinės ir kontrabandos karaliumi tituluojamo Viliaus Karaliaus sūnaus Edgaro Karaliaus apeliacinius skundus namo Vilniuje šalia Turniškių pirkimo ir pardavimo byloje.

Apeliacinis teismas paliko galioti sausio 11 dieną priimtą Vilniaus apygardos teismo sprendimą. Kolegija nusprendė, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai atsisakė tvirtinti šalių sudarytą taikos sutartį bei sustabdė civilinės bylos nagrinėjimą, kol bus išnagrinėta baudžiamoji byla. Mat baudžiamojoje byloje tiriami lėšų, kuriomis buvo atliekami mokėjimai už pirktus nekilnojamojo turto objektus, įgijimo teisėtumo faktai. Jie gali turėti įtakos teismui sprendžiant dėl restitucijos taikymo civilinėje byloje.

Ši Apeliacinio teismo nutartis yra gautinė ir neskundžiama.

Taikos sutartimi siekta panaikinti milijoninės vertės namo bei žemės sklypo Vilniuje šalia Turniškių pirkimo ir pardavimo sutartį bei grąžinti namą Daugėloms. Šiam namui kitas teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, kadangi E.Karalius yra įtariamas neteisėtu praturtėjimu ir šis namas su sklypu priėmus apkaltinamąjį nuosprendį gali būti konfiskuotas.

E.Karaliaus baudžiamoji byla šiuo metu nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme.

Civilinėje byloje Č.Daugėla ir jo sutuoktinė prašė pripažinti pirkimo ir pardavimo sutartį dėl namo Svajonių gatvėje, Valakupiuose, nutraukta. Daugėlos prašė grąžinti jiems namą, nes E.Karalius nėra iki šiol visiškai atsiskaitęs už pirkinį.

Namas prestižinėje sostinės vietoje E.Karaliui parduotas 2007-ųjų gruodžio pabaigoje. Jis ir žemės sklypas buvo įkeisti bankui. Č.Daugėla jį buvo įsigijęs už kreditą banke. Įmokas eksmeras, advokatės Indrės Panavaitės teigimu, moka iki šiol ir patiria didelių nuostolių.

E.Karalius Daugėloms liko skolingas 6 mln. litų. Pirkdamas namą su sklypu, jis Daugėloms tesumokėjo 400 tūkst. litų.

Pagal pirkimo ir pardavimo sutartį, E.Karaliui iki nustatyto termino nesumokėjus pinigų pardavėjams, turtas grįžta pirkėjams.

„Aš tikėjausi tą namą parduoti, uždirbti, ir grąžinti Daugėlai pinigus“, – žurnalistams yra sakęs E.Karalius.

Abi šalys sutiko ginčą baigti taikos sutartimi, pripažinti nutraukta pirkimo ir pardavimo sutartį. Be to, E.Karalius  turi sumokėti palūkanas Č.Daugėlai, kurias jis mokėjo bankui, kai negavo pinigų iš pirkėjų – apie 335 tūkst. litų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) su Generaline prokuratūra kaltina vilnietį E.Karalių neteisėtu praturtėjimu. FNTT duomenimis, vyro daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turimas turtas galėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis.

Be minėto brangaus namo E.Karalius už 700 tūkst. litų buvo įsigijęs ir sostinės centre esančias negyvenamas patalpas, už 50 tūkst. litų – automobilį ''Mercedes-Benz C220''.

Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis įtariamasis pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turtui, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie 2 tūkst. litų per mėnesį.    

Generalinės prokuratūros prokuroras laikinai apribojo E.Karaliaus nuosavybės teises į 7 mln. 150 tūkst. litų vertės nekilnojamąjį turtą.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo, turėjęs nuosavybės teise didesnį negu 500 MGL vertės turtą, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

E.Karalius advokato padėjėju dirba nuo 2006-ųjų Vilniaus 1-ojoje advokatų kontoroje.

Jo tėvas V.Karalius, kuris kalėjo ir atliko bausmę, vėl buvo sulaikytas pernai balandžio pradžioje dėl kontrabandos. Organizuota kontrabandininkų grupuotė valstybei įtariama padariusi apie 11 mln. litų žalos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min