Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 20d. 17:39

Ariogaloje siautėja įžūlūs namų ir gatvių plėšikai, bet policija sugeba tik užpuolimo protokolą iš lėto surašyti

Pardavėja D.Penkauskienė buvo apiplėšta dukart - parduotuvėje ir namuose
Pardavėja D.Penkauskienė buvo apiplėšta dukart - parduotuvėje ir namuose

Miestelyje prie Dubysos vyksta keisti dalykai. Plėšikų užpulti žmonės nemato prasmės skambinti policijai. Savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ apie tai pasakojo ne vienas nuo įsilaužėlių nukentėjęs miestelio gyventojas.

Išgelbėjo kaimynai

83 metų Stanislavą Visockienę vėlyvą vakarą išgąsdino netikėtas skambutis į duris. Nuošalioje Ariogalos vietoje šalia Dubysos gyvenanti pensininkė tokiu metu nieko nelaukė.

„Dar nebuvau užmigusi. Kol ėjau su savo lazdomis iki durų, išgirdau, kaip kažkas jau trankosi antrame aukšte. Supratau, kad plėšikai išlaužė spynas ir pateko į palėpę. Iš karto skambinau kaimynams Penkauskams ir Povilaičiams. Taip pat pasiskundžiau Anglijoje dirbančiam sūnui. Jis greitai paskambino Ariogaloje gyvenančiam draugui ir paprašė: gelbėk mano mamą. Draugas ir kaimynai greitai atlėkė. Vyrai dar vaikšiojo paliktais pėdsakais sniege, naršė Padubysį. Bet ką tu žmogau rasi nakties metu“, – nesenus įvykius prisiminė S.Visockienė.

Ariogaloje gyvenanti S.Visockienė, pajutusi plėšikus, skambino sūnui į Londoną
Ariogaloje gyvenanti S.Visockienė, pajutusi plėšikus, skambino sūnui į Londoną

Pasiteiravome, kodėl ariogališkė neskambino policijai.

„Jiems paskambinau vėliau. Mane policininkas pradėjo barti. Kodėl,  sako, skambini kaimynams, o ne mums. Tai, sakau, kada jūs atvažiuosite. O kaimynai mane išgelbėjo. Jei ne kaimynai, tie plėšikai būtų įvirtę į namo vidų“, – neabejojo S.Visockienė.

Labai skeptiškas policijos darbo vertinimas Ariogaloje – ne naujiena. Kitoje Dubysos pusėje gyvenanti Stasė Vosylienė taip pat neseniai nukentėjo nuo plėšikų. Policijos veiksmai moterį nuvylė.

Išnešė lašinius

„Neseniai mus apiplėšė. Nupjovė rūkyklos spyną ir išnešė visus  lašinius. Paskambinome policijai, bet jie atvažiavo tik vakare. Jie tik protokolą surašo. Kam kviesti tą policiją“, – apmaudžiai numojo ranka S.Vosylienė.

Panašiai policijos darbą vertina ir nuo plėšiko nukentėjusi ariogališkė Diana Penkauskienė. Jos nuomone, policijos darbas akis bado.

„Mane apiplėšė Ariogaloje neblogai žinomas narkomanas Saulėnas. Po kurio laiko policininkas man pranešė, kad Saulėno nebeieškos, nes jis Vokietijoje. Paklausiau, iš kur jie sužinojo. Sako, jis feisbuke broliui parašė, kad dabar yra Vokietijoje. Negi policija iš tiesų tuo patikėjo? Juk tokią žinutę jis galėjo parašyti ir iš Betygalos. Neslėpsiu, policijos darbo kokybė kelia nuostabą“, – sakė D.Penkauskienė.

Ji papasakojo, kaip buvo apiplėša parduotuvė, kurioje ji jau daug metų dirba.

Ieškojo kvepalų

Į Vytauto gatvėje esančią parduotuvę apie 10 valandą ryto užėjo vaikinas ir ėmė aiškinti, jog nori padovanoti kvepalų ir suteikti džiaugsmo savo draugei, seseriai ir močiutei.

„Pasakė, kad turi 380 litų ir už tokią sumą paprašė parinkti prekių. Iš pirmo žvilgsnio tas vyrukas įtarimų man nesukėlė. Bet nepatiko, kad jis rinkdamasis kvepalus kilnojo ir vartė beveik visus buteliukus. Ypač dažnai tiesė pirštus į „Lady Gaga“ kvepalus. Tik šiek tiek vėliau sumojau, kad kai kurie buteliukai slapčia atsidūrė jo striukėje“ – pasakoja D.Penkauskienė.

Pamačiusi, kad iš lentynos netikėtai dingo keli buteliukai, moteris suprato, kad jos parduotuvėje – vagis.

„Bandžiau neleisti jam išeiti pro duris. Susistumdėme. Tada pabūgau, nes pagalvojau, kad galiu nukentėti ir pasitraukiau – bala nematė. Kai jis išlėkė iš parduotuvės, atėjo dvi merginos. Jos papasakojo, kad tas vaikinas neseniai joms siūlė už pusę kainos pirkti brangių kvepalų. Paaiškėjo, kad tai Ariogaloje daug kam žinomas Saulėnas“, – sakė D.Penkauskienė.

Apmaudą ariogališkei kėlė ne tik žalos padaręs vagišius, bet ir po kurio laiko atvykę policininkai.

„Vienas policininkas pusantros valandos rašė protokolą, o kitas rūkė už durų. Bandžiau raginti, kad jie ne popierius tvarkytų, bet gaudytų vagį, kol pėdsakai dar šilti. Bet popierius sutvarkyti, matyt, policijai yra svarbiau. Na, o dabar, pasak policininkų, Saulėnas jau Vokietijoje“, – su karčia šypsena apie pareigūnų darbo ypatumus pasakojo D.Penkauskienė.

Moteris  prisiminė dar vieną nemalonią istoriją, įvykusią praėjusį birželį.

„Paskambinusi kaimynė eilinį kartą prašė pagalbos.Sakė, kad pas ją į namą kažkas veržiasi. Atlėkę į jos kiemą jau nieko neberadome. Ieškodami vagių su vyru ir kaimynais net važinėjome po miestelį. Pastebėjome vieną automobilį, kuriame sėdėjo keturi piemenys. Paskambinome policijai ir paklausėme, ar negalėtų atsiųsti ekipažo ir patikrinti tų jaunuolių automobilio. Bet iš mūsų tik pasišaipė. Sako, mes juk kiekvieno automobilio nepatikrinsime“, – prisiminė D.Penkauskienė.

Ne per seniausiai buvo apvogtas ir D.Penkauskienės namas: vagys įsibrovė nakties metu, išlaužę tris spynas katilinėje.

Puikiai žinoma bėda

Kalbant su ariogališkiais, susidaro įspūdis, kad čia tiesiog nėra tokių, kuriems nebūtų tekę susidurti su plėšikais. Tarsi Ariogala būtų ne Europos Sąjungai priklausančioje Lietuvoje, o nevaldomu nuskalstamumu garsėjančioje kokioje nors Pietų Amerikos valstybės provincijoje.

Būtinga pasirodė ir tai, kad apie policijos darbo efektyvumą savo tvirtą nuomonę turi net ir atsitiktinai centrinėje gatvėje pakalbinti žmonės.

Gintaras Vancevičius, kuris taip pat kartą buvo apvogtas, neabejoja, kad pareigūnai Ariogaloje pasmerkti blogai dirbti, nes miestelyje nėra budinčios policijos: „Yra tik keli policininkai, kurie penktą valandą vakaro užrakina kabineto duris, ir po darbo jiems neprisiskambinsi. O juk plėšimai dažniausia vyksta vėlai vakare ar naktį. Tokiu atveju į Ariogalą siunčiamas policijos ekipažas iš Raseinių. Net ir labai žaibiškai sureagavus, į Ariogaloje esantį objektą jie atvyktų tik maždaug po pusvalandžio. Todėl užpulti žmonės skambina kaimynams ir net į užsienį artimiesiems, o ne policijai.“

Tai, kad bandymai prisiskambinti pareigūnams kartais tampa sunkiai įveikiama užduotimi, tvirtina ir D.Penkauskienė: „Karta skambinau visiems trims apylinkės inspektoriams, ir veltui: Sauliaus Cinkaus telefonas buvo išjungtas, Vaidos Cinkuvienės – išjungtas, Henrikas Zabotka neatsiliepė. Tai kaip prisišaukti skubios pagalbos.“

Paaiškėjo, kad prisišaukti skubios pagalbos Ariogaloje bus dar sunkiau: prieš kurį laiką dirbti į kitą padalinį išėjo inspektorius S.Cinkus, o į jo vietą kitas pareigūnas nėra paskirtas.

Raseinių rajono policijos komisariato vadovas Kęstutis Užemeckas mėgsta tvirtinti, kad Raseiniuose nėra organizuotų nusikaltėlių grupuočių, tik pavieniai chuliganai. Tuo tarpu Ariogaloje jau seniai niekam ne paspalptis, kad miestelis turi savo šešėlinius lyderius ir apie juos besitelkiančius bei jų globojamus įvairaus plauko nusikaltėlius, kurie ir terorizuoja visą miestelį.

Iškalbingas pavyzdys

Kad ryžtingas kriminalinio tinklo suardymas gali sumažinti apiplėšimų skaičių, įsitikino Čekiškės gyventojai.

„Prieš keletą metų apiblėšimų čia buvo tikrai labai daug, bet dabar jų sumažėjo. Manau, jog taip atsitiko dėl to, kad buvo areštuoti keli rajone pagarsėję ir įžūlūs nusikaltėliai“, – savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ sakė Kauno rajonui priklausančios Čekiškės seniūnijos vadovas Mečislovas Zavedskas.

Ką apie padėtį Ariogaloje mano prokuroras Arminas Elijošius, kurio tėvas prieš kelias dešimtis metų Ariogaloje dirbo milicininku.

„Pareigūnų pajėgos išliko tokios pat, kaip ir okupacijos metais, nors kriminalinė situacija yra gerokai pasikeitusi. Kaip žinome, vagysčių Ariogaloje ir aplink Ariogalą netrūksta. Po darbo valandų prisišaukti opetaryvią pagalbą sudėtinga. Reikėtų laukti, kol atvažiuos iš Raseinių. O kelionė netrumpa. Norint kad Ariogaloje atsirastų nuovada, reikia papildomų lėšų“, – kalbėjo prokuroras.

Ginasi netikromis vaizdo kameromis

Bandydami savarankiškai apsisaugoti nuo plėšikų, kai kurie ariogališkiai ant namų sienų kabina raudonus užrašus: „Teritoriją stebima vaizdo kameromis“. Ant Derliaus gatvėje esančio vieno namo net buvo įtaisytos kelios vaizdo kameros – muliažai. Tačiau tai nepadėjo. Prieš kelias savaites kameros buvo nudraskytos, o namas – apiplėštas.

Netoli šio namo gyvenantis Kazimieras Karalius savo kieme pakabino užrašą, kad teritoriją prižiūri saugos tarnyba. Toks užrašas atsirado iš nevilties ir baimės – po to, kai naktį į ariogališkio namą įsiveržė kaukėti plėšikai.

Pasakodamas apie tą įvykį inteligentiškas ir santūrus vyras negalėjo sulaikyti ašarų – tokius jausmus sukėlė prisiminimai apie smurtą ir bejėgiškumo jausmą, kai savo namuose pasijunti šiukšle ir neturi ko paprašyti pagalbos.

„Tai įvyko prieš pat Kazimierines. Miegodamas antrame aukšte išgirdau lyg ir tylius žingsnius. Iš pradžių pagalvojau – katinas. Bet tų žingsnių buvo daug ir jie atrodė sunkūs. Supratęs, kad sulaukiau nekviestų svečių, pašokau, bandžiau užremti duris, bet plėšikai buvo stipresni. Į miegamąjį įsiveržė trys kaukėti nusikaltėliai. Mane pervertė ant lovos, liepė nejudėti, o patys naršė namus, nudraskė telefono laidus. Reikalavo pinigų ir aukso“, – pasakojo K.Karalius.

K.Karalių plėšikai užklupo miegantį ir iš jo tyčiojosi
K.Karalių plėšikai užklupo miegantį ir iš jo tyčiojosi

Paklaustas, ar policija rado užpuolikus, vyras teigė nesitikintis, kad juos nutvers ir nuteis.

„Neseniai gavau iš policijos pranešimą, kad ikiteisminis tyrimas dėl apiplėšimo dar nenutrauktas. Daugiau jokios informacijos“, – prislėgtu balsu ištarė vyras ir pridūrė. – Prisipažinsiu – iki šios dienos jaučiu baimę. Netoliese esantis namas priklauso žmonėms, kurie gyvena Kaune. Neseniai tas namas buvo apiplėštas. Sakyčiau, kad Ariogaloje nėra policijos. Ne darbo metu prisišaukti pareigūnų pagalbos – beviltiška.“

 „Ariogaloje policijos pajėgų nepakanka. Neseniai Ariogalos apylinkės inspektoriaus funkcijas atlikęs pareigūnas perėjo į kitą padalinį, todėl šiuo metu šis etatas laisvas. Planuojama į šią laisvą pareigybę kuo greičiau priimti pareigūną. Kad kriminogeninė situacija Ariogaloje pagerėtų, manau, jau ir šiuo metu imtasi priemonių.

Nuo šių metų sausio vidurio Ariogaloje ir jos apylinkėse patruliuoja patrulių ekipažas, todėl policija gali greičiau reaguoti į įvykius. Taip pat Ariogalos mieste įrengtos 4 vaizdo stebėjimo kameros, planuojama įrengti dar dvi. Vaizdas stebimas Raseiniuose. Ar vaizdo kameros Ariogaloje duoda naudos, dar sunku spręsti, nes praėjo per mažai laiko.

Iš patirties Raseinių mieste galime pasakyti, kad tose vietose, kur pastatytos vaizdo stebėjimo kameros, viešosios tvarkos pažeidimų sumažėjo. Policija rekomenduoja patiems gyventojams daugiau investuoti į savo turto apsaugą: į patalpų duris įdėti patikimas spynas, užraktus, įsirengti apsauginę signalizaciją, apšvietimą su judesio davikliais, vaizdo stebėjimo sistemas, langų apsaugą nuo įsilaužimo, apdrausti namų turtą draudimo bendrovėje“, – toks buvo raeisnių rajono policijos atsakymas į klausimą, ar kas nbors gali apginti Ariogalos gyventojus nuo plėšikų.

Pašiurpino policininkų veiksmai

„Alio, Raseiniai“ rašė, kaip dėl pilietinio poelgio ūkininkas Valdas Morkus turėjo nemalonumų policijoje. Praėjusią vasarą jis su sūnumi sulaikė degalus iš sodybos bandžiusį pavogti Ariogaloje liūdnai pagarsėjusį ir teisėsaugininkams gerai pažįstamą S.L. Tačiau sulaikytas vagis parašė pareiškimą, neva buvo užpultas apžiūrinėdamas medžioklės plotus. Remiantis šiuo pareiškimu, ūkininkas ir jo artimieji buvo kviečiami atvykti į policiją ir apklausinėjami.

Toks įvykių posūkis pribloškė ūkininką. Kai po kurio laiko policiją tarsi ištaisė savo klaidą ir Angelų sargų dieną jam ir sūnui įteikė padėkos diplomą, ūkininkas pareigūnams padovanojo „liktarną“ – palinkėjo ja naudotis, kad būtų gerai matomi, kai tyko vairuotojų pakrūmėse.

Ūkininką V.Morkų šiurpina policijos neprofesionalumas ir abejingumas
Ūkininką V.Morkų šiurpina policijos neprofesionalumas ir abejingumas

Tačiau tuo „nuotykiai“ su policija V. Morkui dar nesibaigė. Vasario 17 dieną jam buvo įteiktas Raseinių rajono policijos komisariato pranešimas, kuriame informuojama apie ikiteisminio tyrimo pabaigą dėl pasikėsinimo V. Morkaus sodyboje įvykdyti vagystę ir pranešama, kad ūkininkas turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga iki 2014 metų vasario 14 dienos 16 valandos.

„Ar policija sugalvojo iš manęs pasityčioti? Kaip tai suprasti? Gal jie nori parodyti, kad jiems nusispjauti ant mano teisių?“ – priblokštas kalbėjo ūkininkas.

Pilietiškai pasielgęs ir vagį policijai perdavęs V. Morkus sakė, jog daugiau niekada taip nebesielgs: „Matyt policija su vagimis ir su banditais bendrai dirba, policininkai negina piliečių.“

Moteris gynėsi pati

Ariogaloje nuolat siautėja nepilnamečių gauja, terorizuojanti gyventojus tiesiog gatvėse. „Policija apie tą gaują žino, bet kas iš to. Tuos chuliganus nuolat galima sutikti miestelio gatvėse“, – sakė praėjusį gruodį nuo chuliganų nukentėjusi moteris. Ją buvo užpuolę girti nepilnamečiai A.J. ir E.A.

Pašnekovė sakė, kad tie patys grasintojai ne per seniausiai gatvėje apiplėšė dvi moteris.

„Tai įvyko Melioratorių gatvėje, apie 10 valandą vakaro, kai ėjau namo su vyresniąja drauge.Pribėgo ant galvų užsimaukšlinę gobtuvus ir išplėšė rankines. Mano vyresnioji draugė patyrė šoką, ji iki šiol gydosi. Man pavyko vieną užpuoliką pasivyti. Pačiupau jį už rankos, kuri buvo kišenėje, ir iš jos iškrito telefonas. Chuliganas pabėgo, pagal telefone esančius duomenis nustatėme, kas yra tie užuolikai. Jie gerai žinomi Ariogaloje. Atidaviau telefoną policijai, kad ir jie galėtų nustatyti nusikaltėlius“, – sakė Neringa.

Po šio užpuolimo, kurio metu Neringa neteko telefono, fotoaparato ir nemažos pinigų sumos, jaunieji nuskaltėliai netrukus  vėl pasirodė miestelio gatvėse ir girti garsino nužudyti viename Vytauto gatvėjes daugiabutyje gyvenančią E.Š. ir jos šeimos narius.

Temos: 2 Ariogala Raseiniai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija kaip Lietuvos Konstitucijos apsauga

Aktualu

„Vieningą Vilnių“ įkūręs Visvaldas Matijošaitis tikina, kad sostinė jo nedomina

Aktualu

Toronte per šaudynes sužeisti devyni žmonės, užpuolikas nusišovė

Verslas

Grėsmės Lietuvos energetikai: „blackout'as“ už 3 milijardus ir VSD įspėjimai

Pasaulis kišenėje

Singapūras: brangiausiame pasaulio mieste vis dar nuplakama rykštėmis

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Maistas

Baklažanai – ir mėgstantiems paprastumą, ir įmantresnius derinius: 15 receptų

Aktualu

15min primena: kas žinoma apie tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus?

Sportas

Pralaimėtose rungtynėse – dar viena „Liverpool“ vartininko klaida

Aktualu

Orai.lt: šiluma iš Lietuvos nesitrauks

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Mokslas.IT

Liepos 27-ąją – ilgiausias XXI a. Mėnulio užtemimas. Ką reikia žinoti?

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Gyvenimas

Specialistai pataria: dešimtmetis jau turėtų mokėti skalbti ar įkalti vinį

Verslas

Užblokuotos internetinės televizijos neskuba legalizuotis

Naujienos

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Aktualu

Į Seimą grįžti siekiančiam M.Basčiui prognozuoja sunkų kelią: įrodyti, kad yra švarus, bus sunku

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija kaip Lietuvos Konstitucijos apsauga

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą

Aktualu

„Vieningą Vilnių“ įkūręs Visvaldas Matijošaitis tikina, kad sostinė jo nedomina

Aktualu

Toronte per šaudynes žuvo žmogus, užpuolikas nusišovė

Gyvenimas

Juodųjų serbentų lapų arbata: kodėl ją verta išmėginti?

Pasaulis kišenėje

Singapūras: brangiausiame pasaulio mieste vis dar nuplakama rykštėmis

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Maistas

Baklažanai – ir mėgstantiems paprastumą, ir įmantresnius derinius: 15 receptų

Sportas

Pralaimėtose rungtynėse – dar viena „Liverpool“ vartininko klaida

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Mokslas.IT

Liepos 27-ąją – ilgiausias XXI a. Mėnulio užtemimas. Ką reikia žinoti?

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Verslas

Grėsmės Lietuvos energetikai: „blackout'as“ už 3 milijardus ir VSD įspėjimai

Aktualu

Donaldas Trumpas „Twitter“ pažėrė grasinimų Iranui

Aktualu

Šeimos verslas: stalas virsta komoda, o stalčius - spintele

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min