Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 23d. 09:43

„Aro“ kovotojai Klaipėdoje iš „Mercedes“ ištraukė ir suguldė ant asfalto kvaišalų platintojus

Sulaikymo operacijos momentas
Kadras iš filmuotos medžiagos / Sulaikymo operacijos momentas

Uostamiestyje sulaikyta didelė kvaišalų platintojų grupuotė. Įtariamųjų sulaikymo operacijos vaizdus užfiksavo vaizdo kamera.

Policijos duomenimis, tai viena iš sėkmingiausių pastarųjų metų Klaipėdos miesto teisėsaugininkų operacijų, nukreiptų prieš heroino platinimą kontroliuojančias Klaipėdos apskrities organizuotas nusikalstamas grupuotes.

Įtariama, kad šios organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai kontroliavo heroino ir kitų narkotinių (psichotropinių) medžiagų neteisėtą apyvartą, didesniais kiekiais perduodavo jas su grupuote susijusiems kvaišalų perpardavinėtojams, kurie mažesniais kiekiais parduodavo juos tiesioginiams platintojams ir vartotojams.

Dabartinėje ikiteisminio tyrimo stadijoje įtarimai dėl neteisėtos narkotikų apyvartos pareikšti 16 asmenų. 13 iš jų įtariami narkotikų, taip pat ir dideliais kiekiais, platinimu.

Dabartinėje ikiteisminio tyrimo stadijoje įtarimai dėl neteisėtos narkotikų apyvartos pareikšti 16 asmenų. 13 iš jų įtariami narkotikų, taip pat ir dideliais kiekiais, platinimu.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai realizavo sudėtingą ir didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl uostamiestyje veikiančios organizuotos nusikalstamos grupuotės veiklos.

Per 2013-2014 metais atliktą stambią ONTB operaciją sulaikyti ne tik tiesioginiai narkotinių ir psichotropinių medžiagų platintojai ir vartotojai, bet ir šį neteisėtą verslą organizavę bei kontroliavę nusikalstamos grupuotės nariai.

Šiuo metu 10 organizuotos nusikalstamos grupuotės narių ir su grupuote susijusių asmenų suimta, tarp suimtųjų – ir sutuoktinių pora. Tyrimas tęsiamas, byloje planuojama sulaikyti ir daugiau įtariamųjų, sulaikytiems asmenims pareikštų įtarimų apimtys gali didėti.

2014-01-15 Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai uostamiestyje sulaikė nusikalstamos veiklos organizatorius. Sulaikymo operacijoje dalyvavo policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai.

VIDEO: Uostamiestyje sulaikyta didelė kvaišalų platintojų grupuotė

Įtariamiesiems inkriminuojama baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – įtariama, kad jie iš anksto susitarė platinti narkotines medžiagas ir vykdė nusikaltimus pasidaliję veiklos sritis.

Iš neteisėtos apyvartos paimti dideli heroino, kokaino bei kanapių ir jų dalių kiekiai. Policijos operacijos metu nutraukta septynių narkotinių medžiagų platinimo „taškų“ veikla Naujakiemio, Debreceno, Mokyklos, Technikos, Žalgirio, Sulupės gatvėse ir Baltijos prospekte.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Prokuroro sprendimu apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į įtariama nusikalstamu būdu gautas lėšas (apie 25 000 Lt) ir automobilius „Mercedes“ bei „Audi“, kurie buvo įsigyti kitų asmenų vardais.

Baudžiamojo kodekso 260 str. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 15 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min