Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 11, 15:27

Aromatas įkvėpė vagystei: Kaune terminalo darbuotojai užuodė specifinį siuntos kvapą

Siuntų tarnybos darbuotojų, kaltinamų pavogus narkotikų siuntą, laukia teismas, praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Kanapių laboratorija
Asociatyvi iliustracija / Šiaulių apskr. VPK nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys kauniečiai M. K., M. K. ir E. U. kaltinami organizuotoje grupėje pavogę didelį kiekį narkotinių medžiagų. Ketvirtasis įtariamasis J. Š. bus teisiamas dėl neteisėto narkotikų laikymo.

Bylos duomenimis, 2021 lapkričio mėnesį viename iš Kauno siuntų perskirstymo terminalų trys darbuotojai galimai pavogė siuntą, kurioje buvo kilogramas kanapių. Įtariama, kad užuodę nuo siuntos sklindantį specifinį kvapą, darbuotojai suprato, kad ten yra kanapės ir kartu priėmė sprendimą siuntą pasisavinti, o jos turinį vėliau parduoti.

Tyrimo duomenimis, minėta siunta buvo atkeliavusi iš Lenkijos. Ją vienas kaunietis siuntėsi legaliai, nes internetinėje parduotuvėje buvo teigiama, kad tai yra pluoštinės kanapės ir jose esantis narkotinių medžiagų kiekis neviršija nustatytos legalios normos, kuri yra 0,2 procento.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad narkotinių medžiagų kiekis šiose kanapėse vis dėlto viršija leidžiamą normą, todėl šios kanapės yra priskiriamos narkotinėms medžiagoms.

Siuntą pavogusiems asmenims taip pat kilo įtarimų dėl šių kanapių stiprumo, nes išbandę kanapes beveik nepajautė jų poveikio. Nors išbandytos kanapės buvo silpnos, kaltinamieji jas vis tiek nusprendė pasilikti.

Įtariama, kad kilogramą kanapių pasisavinę siuntų tarnybos darbuotojai nesutarė, kur jas laikyti. Manoma, kad jie vogtas kanapes perdavinėjo vienas kitam. Kadangi M. K. namuose kanapių nenorėjo laikyti dėl intensyvaus jų kvapo, šias perdavė bičiuliui J. Š. Pastarasis tapo ketvirtuoju šios bylos kaltinamuoju. Jam pareikšti kaltinimai dėl neteisėto narkotinių medžiagų laikymo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos tyrėjai. Tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui. Lenkijos teisėsaugai informuota apie jų šalyje veikiančią internetinę parduotuvę, pardavinėjančią kanapes, kuriose leistinas narkotinių medžiagų kiekis viršija legalų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min