Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtariamasis sekso maniakas iš Pedagoginio universiteto pats neprisimena, ką ir kur išprievartavo

Į teismą atvežtas Vilniuje sučiuptas serijinis prievartautojas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniuje sučiuptas įtariamasis serijinis prievartautojas slėpė veidą
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai įtaria, kad Arturas Vasilevskis galėjo nusikalsti ne tik Vilniaus mieste, bet ir Lentvario apylinkėse. Galimai nuo šio VPU studento veiksmų nukentėję asmenys prašomi paskambinti pareigūnams.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai, kartu su policijos pareigūnais, baigė rezonansinį ikiteisminį tyrimą dėl šešių merginų ir mažamečių mergaičių seksualinio prievartavimo ir trečiadienį baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Prokurorai įtaria, kad nukentėjusiųjų gali būti daugiau, todėl prašo visuomenės pagalbos.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2010 m. gegužės–rugsėjo mėn. laikotarpiu 23-ejų metų įtariamasis, Vilniaus Pedagoginio universiteto (VPU) studentas Arturas Vasilevskis užpuolė ir grasindamas peiliu seksualiai prievartavo keturias 13–17 metų mažametes mergaites ir dvi 20-ies metų merginas. Visos nusikalstamos veikos padarytos Vilniaus mieste: miškeliuose, parke arba automobilyje.

A.Vasilevskiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo su mažamečiais ir nepilnamečiais. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato griežčiausią – trylikos metų laisvės atėmimo bausmę.Ekspertai nustatė organinį A.Vasilevskio asmenybės sutrikimą, situacinę depresinę reakciją, tačiau tai jam netrukdo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

„Įtariamasis visiškai pripažino savo kaltę, tačiau tiksliai neatsimena kada pradėjo daryti nusikaltimus, kaip pats teigia, jam tada galėjo būti apie 16 metų. Manome, kad panašiu būdu nukentėjusiųjų gali būti daugiau, todėl labai prašome nuo šio jaunuolio galimai nukentėjusias mergaites ar merginas apie tai pranešti policijai arba prokuratūrai“, – pabrėžia Liutauras Rudzevičius, Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras.

Pareigūnai įtaria, kad daugiau panašių nusikaltimų A.Vasilevskis galėjo padaryti Vilniaus mieste ir Lentvario apylinkėse.

Galimai nuo A.Vasilevskio veiksmų nukentėję asmenys prašomi paskambinti telefonu  (8 5) 271 6130 , Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Smurtinių nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnams.

Įtariamasis A.Vasilevskis anksčiau keturis kartus buvo baustas administracine tvarka, neteistas. Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos ekspertai nustatė organinį A.Vasilevskio asmenybės sutrikimą, situacinę depresinę reakciją, tačiau tai jam netrukdo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti. Nusikaltimų padarymo metu jis nesirgo lėtiniu bei laikinu psichikos sutrikimu, todėl gali suvokti aplinkybes, turinčias reikšmės bylai ir duoti apie jas parodymus.

Šiuo metu įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Visos nukentėjusios šioje baudžiamojoje byloje pateikė civilinius ieškinius nuo 20 iki 150 tūkst. litų.

Prokuratūros nuotr./Arturas Vasilevskis
Prokuratūros nuotr./Arturas Vasilevskis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min