Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūro Šarkauskio byla nutraukta: beveik 4 promiles įpūtęs vairuotojas – nekaltas

Artūras Šarkauskis
„Plungės žinių“ nuotr / Artūras Šarkauskis
Šaltinis: „Plungės žinios“
0
A A

Plungės policijai pripažinus, kad beveik 4 promilių girtumą negėrusiam vairuotojui parodęs matuoklis kvailiojo, teismas nutraukė Artūro Šarkauskio bylą.

Laikraštis „Plungės žinios“ pasakojo apie BMW vairuotoją Artūrą Šarkauskį, kurį policija kaltino vairavus mirtinai apsvaigus nuo alkoholio.

Pats A.Šarkauskis teigė buvęs šokiruotas, kai būdamas blaivus pūstelėjo į alkoholio matuoklio vamzdelį ir ekrane pamatė skaičių 3,89. 

Teismas nutarė, kad vairuotojas nekaltas, kaltas nepatikimas alkoholio kiekio tikrintuvas.

Plungės rajono apylinkės teismo teisėja Aldona Burbienė nutarė, kad neįrodžius BMW vairuotojui inkriminuotų pažeidimų, A.Šarkauskio byla tiesiog nutraukiama.

Alaus ragavo prieš 28 valandas

A.Šarkauskis atsakomybėn buvo traukiamas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 straipsnio 4 dalį – transporto priemonės vairavimas esant sunkiam girtumui. Plungiškis iki galo laikėsi savo versijos – jis vairavo alkoholio nevartojęs. „Kai pasitikrinau, buvau šokiruotas. Kategoriškai su tuo nesutinku“, – teisme sakė jis ir pridūrė, kad daugiau nei prieš parą prieš minėtąjį įvykį buvo gėręs alaus, bet tikrai ne tokį kiekį, kad po 28 valandų sėdus prie vairo būtų galima įpūsti nors kelias promiles, o ką jau kalbėti apie sunkų girtumo laipsnį.

„Aparatūra parodė klaidingus duomenis“, – teisėją A.Burbienę tikino A.Šarkauskis.

Suglumino ir policininką

Vairuotojo žodžiams neprieštaravo ir į teismą liudyti atėjęs vienas iš tą gruodžio 14-ąją A.Šarkauskį sustabdžiusių pareigūnų.

Egidijus Grikštas sakė, kad tuo metu jie vykdė reidą vairuotojų blaivumui tikrinti, todėl A.Šarkauskio vairuojamą automobilį stabdė ne todėl, kad šis sukėlęs įtarimų.

„Vizualiai jis tikrai neatrodė girtas, bent jau iki tokio lygio, kad įpūstų 3,89 promilės. Nebuvo net jokio kvapo, netgi paprašiau papūsti man į veidą“, – pripažino policininkas E.Grikštas.

Kai vairuotojas įpūtė 3,89 promilės, nustebo ir patys policininkai.

„Vizualiai jis tikrai neatrodė girtas, bent jau iki tokio lygio, kad įpūstų 3,89 promilės. Nebuvo net jokio kvapo, netgi paprašiau papūsti man į veidą“, – prisiminė E.Grikštas. Liudytojo teigimu, suabejoję matuoklio rodmenimis, pareigūnai, siekdami išvengti jiems galbūt kilsiančių problemų dėl pernelyg didelių alkoholio matuoklio „prieštaravimų“, antrą kartą vairuotojui pūsti nedavė.

Teisme policininkas patvirtino ir tai, kad ligoninės priėmimo skyriuje A.Šarkauskiui buvo nustatyta 0 promilių.

E.Grikštas sakė policijoje dirbąs aštuoniolika metų, penkerius iš jų – kelių policijoje, tačiau toks atvejis jam pasitaikė pirmą kartą. „Nesuprantu, kaip tai galėjo nutikti, gal koks gedimas. Po įvykio tą vakarą alkoholio tikrintuvo nebenaudojome“, – neslėpė pareigūnas.

Teisėja A.Burbienė informavo, jog byloje yra duomenų apie tai, kad A.Šarkauskis į Plungės ligoninę kreipėsi dėl kraujo tyrimo išvadų netikslumų. Teismą tenkino iš ligoninės gautas atsakymas dėl padarytos klaidos rašant vairuotojo pavardę, tuo labiau kad tyrimo išraše nurodytas asmens kodas atitinka A.Šarkauskio.

Teismo medicinos tarnybos specialisto išvadoje dėl kraujo tyrimo rezultatų skelbiama – etilo alkoholio nerasta. Remdamasis šiais įrodymais ir liudytojo pasakojimu, teismas nusprendė, kad jaunuolis tą vakarą vairavo blaivus ir sunkiu girtumu buvo apkaltintas nepagrįstai.

Svarstys dėl žalos atlyginimo

Po teismo A.Šarkauskis džiaugėsi, kad pavyko įrodyti savo tiesą. Tačiau neslėpė ir apmaudo. „Prikabintas“ girtumas kainavo nemažai nervų, patirta nepatogumų darbe (išduotas laikinas vairuotojo pažymėjimas Norvegijoje, kur uždarbiauja Artūras, negalioja), o kur dar papildomos išlaidos darantis kraujo tyrimą, lėktuvo bilietai, vėliau – prasidėjęs teismas. Dėl to plungiškis dar svarstys siekti žalos atlyginimo, rašo „Plungės žinios“.

Plungės rajono apylinkės teismo nutarimas dėl bylos nutraukimo dar neįsiteisėjo, formaliai policijos atstovai gali pateikti apeliacinį skundą aukštesnės instancijos teisėjams.

Plungės Kelių policijos poskyrio viršininko Algirdo Puidoko teigimu, ši galimybė bus svarstoma. „Alkoholio matuoklio metrologinė patikra buvo atlikta ir yra galiojanti iki 2014 metų gegužės 24 dienos“, – pabrėžė A.Puidokas.

„Plungės žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min