TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aštuoniolikmetis Kaune nuteistas už trijų mažamečių seksualinį prievartavimą

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį A.M. (gim. 1994 m.), kuris pripažintas kaltu dėl seksualinio prievartavimo veiksmų mažamečiams asmenims, vaikų įtraukimo į nusikalstamą veiką ir mažamečio nežymaus sveikatos sutrikdymo. Jam paskirta galutinė subendrinta 5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaip rašoma Kauno apygardos teismo pranešime, kaltinamasis A.M. nuteistas už tai, kad 2010 m. rugsėjo 17 d. ir rugsėjo 26 d. fiziškai smurtavo prieš mažametį nukentėjusįjį – smūgiavo rankomis ir kojomis į galvą, pečius, pilvą, kojas, taip pat smogė mediniu pagaliu į galvą ir nugarą. Tokiais veiksmais kaltinamasis nežymiai sutrikdė mažamečio nukentėjusiojo sveikatą.

Taip pat kaltinamasis nuteistas už tai, kad 2010 m. rugsėjo 26 d. tenkino savo lytinę aistrą prieš nukentėjusiojo mažamečio valią – atliko seksualinio prievartavimo veiksmus mažamečiams asmenims, įtraukė vaikus į nusikalstamą veiką.

Kaltinamas A.M. teisminio nagrinėjimo metu atsisakė duoti parodymus, tačiau patvirtino ikiteisminio tyrimo metu duotus ir teisme pagarsintus parodymus, pripažino, kad 2010 m. rugsėjo 17 d. panaudojo fizinį smurtą prieš mažametį nukentėjusįjį ir sudavė jam kumščiu bei spyrė, nes nukentėjusysis skriaudė jo brolį ir jį patį apkalbėjo. Tačiau A. M. neigė, kad smūgiavo pagaliu.

Taip pat jaunuolis pripažino, kad panaudojo du mažamečius kaip įrankius savo nusikalstamiems ketinimams įvykdyti, įtraukė vaikus į nusikalstamą veiką. Kaltinamasis teigė, kad savo poelgio priežasčių nežino ir paaiškinti negali, dėl padarytos nusikalstamos veikos prisipažįsta ir nuoširdžiai gailisi. Tai tapo atsakomybe lengvinančia aplinkybe.

Skiriant bausmę kaltinamajam A.M., teismas atsižvelgė į veikų pavojingumo visuomenei pobūdį ir laipsnį, viena veika priskirta labai sunkių, trys – nesunkių nusikaltimų kategorijoms, į kaltinamojo asmenybę – teisiamas pirmą kartą, charakterizuojamas neigiamai, baustas administracine tvarka, įtrauktas į policiją dominančią vaikų apskaitą bei į atsakomybę lengvinančią aplinkybę ir atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvimą, į veikų padarymo aplinkybes, į tyčios formas, į veikų pasekmes, todėl kaltinamajam, kuris nusikalstamas veikas padarė būdamas nepilnametis, už atskiras nusikalstamas veikas skirtina bausmės rūšis – laisvės atėmimas, tačiau švelnesnė negu sankcijoje numatytas bausmės vidurkis.

Kauno apygardos teismas, išanalizavęs ir įvertinęs visus byloje surinktus įrodymus, įvertinęs jų patikimumą, pakankamumą, atsižvelgęs į visas svarbias aplinkybes, kaltinamąjį A.M. pripažino kaltu ir paskyrė laisvės atėmimo bausmes: 6 mėnesių už mažamečio nežymų sveikatos sutrikdymą, 1 metų už vaikų įtraukimą į nusikalstamą veiką, 5 metų už seksualinio prievartavimo veiksmus mažamečiams, 8 mėnesių už mažamečio nežymų sveikatos sutrikdymą. Kaltinamajam paskirta galutinė 5 metų laisvės atėmimo bausmė. Ją paskirta atlikti pataisos namuose.

Šis Kauno apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min