TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gaudynės buvo kaip kine: atleistas pareigūno vardą pažeminęs Jurbarko policininkas

Jurbarko policija
15min.lt nuotr. / Jurbarko policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Beteisis nedrausto ir neregistruoto motociklo „Kawasaki“ vairuotojas, sprukęs nuo policijos ir galiausiai sutramdytas tik elektrošoku, buvo Jurbarko rajono komisariato policininkas. Už pareigūno vardo pažeminimą 22 metų kelių erelis atleistas iš pareigų be teisės iki gyvenimo pabaigos įsidarbinti jokioje statutinėje tarnyboje.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariate (toliau – apskr. VPK) baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Marijampolės apskr. VPK Jurbarko r. PK Reagavimo skyriaus jaunesniojo policininko E. K. (g. 1995 m.).

Pripažinta, kad Marijampolės apskr. VPK Jurbarko rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus jaunesnysis policininkas E. K. (g. 1995 m.) pažemino pareigūno vardą ir Marijampolės apskr. VPK viršininko įsakymu 2017-09-08 buvo atleistas iš vidaus tarnybos.

Šių metų rugpjūčio 26 d. E. K., neturėdamas tam teisės vairavo išregistruotą, neapdraustą transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, be valstybinės techninės apžiūros ir be valstybinio numerio ženklo motociklą „Kawasaki ZX 600 F“, nepakluso uniformuoto policijos pareigūno teisėtam ir aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti vairuojamą transporto priemonę, nedavė kelio iš galo artėjančiai specialiajai policijos transporto priemonei su įjungtais mėlynais ir raudonais švyturėliais bei specialiaisiais garso signalais, nesustojo prie dešinio važiuojamosios dalies krašto ir motociklu atsitrenkė į automobilį „Opel Astra“.

Po susidūrimo su automobiliu motociklininkas pėsčiomis bandė pabėgti iš eismo įvykio vietos, tačiau panaudojus elektros impulsinį aparatą „Tazer“, buvo policijos pareigūnų sulaikytas.

Po susidūrimo E. K. pėsčiomis bandė pabėgti iš eismo įvykio vietos, tačiau panaudojus specialiąsias priemones – elektros impulsinį aparatą „Tazer 26 XP“, buvo policijos pareigūnų sulaikytas.

E. K. buvo pradėta administracinė teisena, o rugpjūčio 2017-08-28 tarnybinis patikrinimas, primenama Marijampolės apskr. VPK atstovų penktadienį paviešintame pranešime

Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodeksas įpareigoja policijos pareigūną ne tarnybos metu elgtis pagal visuotinai priimtas elgesio normas ir savo elgesiu, drausme, kultūra stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, visada prisiminti, kad pagal jo elgesį sprendžiama apie visą policiją ir jos pareigūnus.

E. K. veiksmai turėjo neigiamos įtakos policijos sistemos įvaizdžiui ir prieštarauja Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtintoms nuostatoms. Jis neprisidėjo prie policijos pareigūnų autoriteto stiprinimo bei policijos pareigūnų atsakomybės jausmo puoselėjimo, savo elgesiu pažemino policijos pareigūno vardą.

Šie E. K., porą metų dirbusio vidaus reikalų sistemoje, veiksmai akivaizdžiai nesuderinami su teisėtais visuomenės lūkesčiais, kuri tikisi iš policijos pareigūnų nepriekaištingo elgesio ir pavyzdingos reputacijos.

Marijampolės apskr. VPK vadovybė visuomet principingai reaguos ir vertins policijos pareigūnų padarytus pažeidimus.

Apie neteisėtus pareigūnų veiksmus galite pranešti anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu:(8 5) 272 5372 arba elektroniniu paštu imunitetas@policija.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min