Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 23d. 16:46

Atlikdamas laisvės atėmimo bausmę, kaltinamasis nužudymo įrankiu pasirinko virdulį

Įkalinimo įstaigos tvora
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Įkalinimo įstaigos tvora

Kauno apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį alytiškiams N.A. (gim. 1977 m.) ir D.D. (gim. 1986 m.), kurie buvo kaltinti tyčiniu nužudymu bausmės atlikimo vietoje. D. D. paskirta 12 metų laisvės atėmimo bausmė, N. A. išteisintas, neįrodžius dalyvavimo padarant nusikalstamą veiką.

Kaip informuoja Kauno apygardos teismas, kaltinamasis D.D. nuteistas už tai, kad atlikdamas laivės atėmimo bausmę pataisos namuose, 2010 m. vasario 3 d., konflikto su kitu nuteistuoju metu, sudavė vieną smūgį kumščiu nukentėjusiajam į veidą, ne mažiau kaip vieną smūgį elektriniu virduliu į veidą.

Dėl stipraus galvos sumušimo, pasireiškusio kraujo išsiliejimu po galvos smegenų dangalais ir į galvos smegenų šoninius skilvelius, nukentėjusysis mirė.

D.D. dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo neprisipažino, nurodė, kad su nukentėjusiuoju bendravo, nesipyko, keisdavosi filmais, kartu gerdavo arbatą, o nužudymo dieną nukentėjusįjį pakvietė kartu išgerti arbatos ir dėl įžeidžiančio atsako jam trenkė ranka į kairį žandą. Jis paaiškino, kad nukentėjusysis pirmąkart griuvo ant lovų, paskui atsistojęs vėl griuvo ir atsitrenkė į stalo ar suolo kampą.

Kaltinamasis N.A. dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo kaltu neprisipažino, paaiškino, kad 2010 m. vasario 3 d. kartu su kitais nuteistaisiais grįžęs iš parduotuvės jokių ginčų, konfliktų ar muštynių kambaryje nematė. Jis teigė, kad nematė, ar nukentėjusysis griuvo ir ar kur atsitrenkė.

Vyriškis nurodė, kad nukentėjusįjį matė gulintį ant žemės, su kraujosruva galvoje, kraujuojančiu paakiu, dar bandė valyti kraują.

Kauno apygardos teismas, įvertinęs visus byloje surinktus įrodymus, kaltinamąjį D.D. pripažino kaltu ir paskyrė 12 metų laisvės atėmimo bausmę. Prie šios bausmės buvo pridėta dalis neatliktos 2008 m. balandžio 10 d. Alytaus rajono apylinkės teismo nuosprendžiu skirta bausmė. Jam paskirta galutinė subendrinta 12 metų ir 7 dienų laisvės atėmimo bausmė. Bausmę paskirta atlikti pirmuosius ketverius metus kalėjime, likusią – pataisos namuose.

Teismas taip pat priteisė iš D.D. atlyginti 5 tūkst. litų turtinę ir 50 tūkst. litų neturtinę žalą nukentėjusiojo motinai.

Kaltinamasis N.A. buvo išteisintas neįrodžius dalyvavimo padarant nusikalstamą veiką.

Šis Kauno apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min