Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atmestas nušalinto Panevėžio teisėjo skundas

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėja atmetė įtariamojo Panevėžio apygardos teismo teisėjo Rimanto Savicko, kurio įgaliojimai yra sustabdyti, skundą.

Kaip praneša teismo atstovas spaudai, pareiškėjas savo skunde prašė teismo nutraukti jo atžvilgiu Generalinėje prokuratūroje pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl pernelyg ilgos jo trukmės.

R.Savickui yra pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba bei oficialaus dokumento suklastojimo.

Teismo nutartis atmesti pareiškėjo skundą gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.

Tai buvo jau antrasis nušalintojo teisėjo kreipimasis į teismą dėl esą per ilgo tyrimo. Pirmasis, anot R.Savicko, buvo paduotas pernai gruodį, tačiau ir pirmosios, ir apeliacinės instancijos teismai juos atmetė.

Praėjusių metų balandžio 28 dieną tuometinis generalinis prokuroras Algimantas Valantinas kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Panevėžio apygardos teismo teisėjus R.Savicką ir Arnoldą Šukaitį. Tačiau Seimas leido panaikinti tik R.Savicko teisinį imunitetą, tuo metu dėl A.Šukaičio nuspręsta, kad nėra pagrindo jį traukti baudžiamojon atsakomybėn.

A.Valantinas tuomet pranešė, kad turimi duomenys leidžia įtarti, jog R.Savickas organizavo tikro dokumento – nedarbingumo pažymėjimo – suklastojimą, kaip kyšius neva paėmė tris viskio butelius ir maisto produktų, o abu teisėjai į medžioklę vyko automobiliu, kuriam padangas pirko R.Savicko paskirtas bankroto administratorius.

Pasak generalinio prokuroro, dėl šių teisėjo R.Savicko ir jam padėjusio teisėjo A.Šukaičio veiksmų didelės žalos patyrė valstybė, nes buvo pažemintas teisminės valdžios autoritetas ir diskredituotas teisėjo vardas.

Vėliau prokurorai Seimui pateikė papildomos informacijos – kad R.Savickas kaip kyšį galėjo paimti ir 2 tūkst. 400 litų.

Komentarai
Temos Panevėžys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min