Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 9d. 15:02

Atpildo sulaukė dar viena nusikalstama grupuotė

Antrankiai
Biržų policijos nuotr. / Antrankiai
Penktadienį paskelbtas teismo nuosprendis vienos Šiaulių organizuotos grupės nariams, pavogusiems ne vieną automobilį, neabejingiems kvaišalų verslui ir dėl intensyvios policijos kontrolės šmeižusiems pareigūnus.

2004 metais jie iš Šiaulių miesto namų kiemų pavogė du automobilius ir juos vėliau pardavė, o dar vieną automobilį pasikėsino pavogti. Pastarąjį nusikaltimą baigti sutrukdė pro šalį einantis žmonės. Išdaužę „VW Sharan“ stiklą, jie jau buvo sugadinę durelių spynelę, nupjovę akumuliatoriaus laidus, tačiau netikėtai pasirodę pašaliniai žmonės išgąsdino vagis ir jie buvo priversti pasišalinti, teigiama išplatintame Šiaulių apskrities vyriausiojo komisariato pranešime.

Praėjusių metų spalio mėn. Šiaulių miesto apylinkės teismas už dviejų automobilių vagystes ir vieną pasikėsinimą pavogti 29 metų Nerijui Bulotai skyrė 2 metus ir 8 mėnesius, jo bendraamžiui Mantui Andrišiūnui – 2 metus ir 6 mėnesius, 28 metų Laimiui Kariakinui – 2 metus laisvės atėmimo bausmės, bet jų vykdymas dvejiems metams buvo atidėtas. Tačiau vaikinai laukė teismo dar už kitus nusikaltimus.

Penktadienį N.Bulota ir L.Kariakinas stojo prieš teismą už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą. Mat šie vaikinai 2007 metų lapkričio mėnesį parašė skundą Šiaulių apygardos prokuratūrai, kad spalio 24 d. policijos pareigūnai prieš juos naudojo fizinį smurtą, o N.Bulotos atžvilgiu dar ir suklastojo administracinio teisės pažeidimo protokolą. Dėl piktnaudžiavimo tarnyba pareigūnų atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau nesant nusikaltimo sudėties jis buvo nutrauktas, o L.Kariakino ir N.Bulotos atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą, nes nusikalstamo pasaulio atstovai patys vengė paklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams sustabdyti transporto priemonę ir jiems priešinosi.

Penktadienį N.Bulota ir L.Kariakinas stojo prieš teismą už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą.

Nerijus Bulota penktadienį buvo teisiamas dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, kurias kriminalistai rado jo automobilyje, kai vyras atvažiavo į policijos komisariatą registruotis, nes pagal teismo paskirtą kardomąją priemonę jam buvo privalu tai daryti. 2008 metų kovo 21-ąją Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai patikrino atvykusio registruotis N.Bulotos automobilį ir jame po galine sėdyne rado keturis užspaudžiamus polietileninius maišelius su milteliais. Atlikus cheminį tyrimą nustatyta, kad ten – 1,8 g kokaino.

Už minėtus nusikaltimus N.Bulotai buvo skirti 3 metai ir 6 mėnesiai, L.Kariakinui – 2 metai ir 6 mėnesiai nelaisvės, o jų bendrininkui 22 metų Aidui Urniežiui, melagingai liudijusiam byloje dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą, – 50 parų arešto.

L.Kariakinas realios bausmės už savo piktadarystes sulaukė pirmąkart. Jo nusikalstamos veiklos sąskaitoje – šeši teistumai: už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą ir už vagystes bei sukčiavimą. Tačiau teismo nuosprendžių vykdymą teismai vis atidėdavo.

N.Bulota už chuliganizmą, plėšimą, vagystes ir teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą yra teistas jau penkis kartus, tačiau taip pat nė karto nesėdėjo kalėjime, nes teismo nuosprendžio vykdymas ir jam būdavo atidedamas.

Mantui Andrišiūnui praėjusių metų teistumas dėl automobilių vagysčių – trečias jo gyvenime. Tačiau kalėjimo duonos jis taip pat nėra ragavęs, nes teismo nuosprendžių vykdymas jam irgi buvo atidedamas.

Trijulei ne kartą taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas, skiriant teismo įpareigojimus, tarp kurių buvo ir reikalavimas nebendrauti tarpusavyje. Tačiau vyrai šiuos įpareigojimus nuolat pažeisdavo ir už tai yra teisti.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min