Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atpildo sulaukė keturi nusikaltėliai, žadėję merginai kambarinės karjerą, o iš tiesų pardavę ją kaip lėlę užsieniečiams

Filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ („Escaping Sunshine“) akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Prekeiviai žmonėmis aukštesnio teismo malonės nesulaukė. Gintautas Paksas, Jonas Vaičiulėnas, Andris Kačerauskas ir Raimondas Šereika po Lietuvos apeliacinio teismo verdikto lieka nuteisti.

Lietuvos Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija atmetė dėl devyniolikmetės pardavimo nuteistų keturių bendrininkų skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo jiems paskirtas laisvės atėmimo bausmes.

Panevėžio apygardos teismo 2012 metų lapkričio 14 d. nuosprendžiu prekyba žmonėmis kaltintiems asmenims, veikusiems su organizuota grupe, buvo paskirtos laisvės atėmimo bausmės: septynerių metų – šiauliečiui Gintautui Paksui, šešerių metų – biržiečiui Andriui Kačerauskui, penkerių metų – biržiečiui Jonui Vaičiulėnui ir anykštėnui Raimondui Šereikai.
Iš nuteistųjų solidariai priteista atlyginti 20 tūkst. litų neturtinės žalos.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai nustatė, kad 2011 metais organizuota grupe kartu su kitais prekyba žmonėmis įtariamais asmenimis veikę bendrininkai, merginai buvo pažadėję kambarių tvarkytojos arba valytojos darbą užsienio viešbučiuose, tačiau nugabeno ją į Jungtinę Karalystę ir pardavė prostitucijos verslu užsiimantiems užsieniečiams. Už tai bendrininkai turėjo gauti 10 procentų nuo devyniolikmetės uždirbamų pinigų.

Apgaule parduotai ir nelaisvėje laikytai merginai pavyko pabėgti. Jungtinės Karalystės pareigūnai, automobilių aikštelėje pamatę sutrikusią ir verkiančią merginą, suteikė jai pagalbą bei padėjo susisiekti su giminaite, pasakojama Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Vidos Bielskytės antradienį paviešintame pranešime.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroro teigimu, šioje nusikaltimų žmogaus laisvei byloje pavyko įrodyti, kad nukentėjusiosios laisvė buvo suvaržyta, jos valia buvo palenkta prekybos žmonėmis baudžiamojo straipsnio dispozicijoje nurodytais būdais – labai sunkų nusikaltimą padarę bendrininkai merginą verbavo, gabeno, įgijo, pirko ir pardavė, jų nusikalstamus veiksmus patvirtino pirmosios ir aukštesnės instancijos teismai.

Baudžiamasis kodeksas tiems, kas verbavo ir gabeno žmogų pasinaudodami jo pažeidžiamumu ir panaudodami apgaulę, nors žinojo arba siekė, kad nukentėjęs asmuo būtų įtrauktas į prostituciją ar būtų pelnomasi iš šio asmens prostitucijos, numato laisvės atėmimą iki 10 metų, už veiką, padarytą su organizuota grupe, numato laisvės atėmimą iki 12 metų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min