Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 5d. 19:17

Atsakomybę už kontrabandines cigaretes permetė sugyventinės pečių

Kauno apylinkės kontrabandos sandėlis
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Kauno apylinkės kontrabandos sandėlis

Kai sausio 21-osios vakarą Šiaulių miesto policijos pareigūnai atskleidė kontrabandinių cigarečių ir, įtariama, kontrabandinių degalų tašką, 41-nerių metų šiaulietis I.J. pareiškė, kad šis turtas yra jo. Kai jis buvo iškviestas pas pareigūnus administraciniam teisės pažeidimo protokolui surašyti, vyras išsigando atsakomybės ir pareiškė, kad cigaretės priklauso jo sugyventinei. Toks jau tas kontrabandininko mentalitetas: biznis – jo, o atsakomybė – silpnajai lyčiai.

Ir vyras vėl nemelavo. Rūkalų garaže nebuvo, bet už tai buvo degalų ir, ko gero, taip pat kontrabandinių.

Šiaulietis į kriminalistų akiratį pateko sausio 21-osios vakare, kai su metaliniu kanistru išlindo pro Šiauliuose, Naujo ryto take, esančio daugiabučio rūsio duris. Pamatęs pareigūnus, jis suglumo, tačiau nuėjo prie savo automobilio NISSAN X-TRAIL ir metalinę talpą įdėjo į bagažinę. Kriminalistų užkalbintas vyras paaiškino, kad kanistrą su dyzelinu jis atsinešė iš rūsio sandėliuko ir garantavo, kad ten degalų daugiau nėra. Ir tikrai, dyzelino daugiau pareigūnai ten nerado, bet rado paslėptų kontrabandinių rūkalų. Iš slaptavietės buvo ištraukta 640 pakelių cigarečių su Baltarusijos banderolėmis, kurių bendra vertė siekia beveik 5 000 litų. I.J. pareiškė, kad visas radinys priklauso jam.

Kriminalistams kilo įtarimas, kad ne tik rūsio sandėliuke šiaulietis galėjo slėpti kontrabandines cigaretes. Pamatę automobilyje besimėtančius garažo raktus, jie panoro apžiūrėti ir šią patalpą. I.J. tvirtino, kad garaže kontrabandinių cigarečių nelaiko. Ir vyras vėl nemelavo. Rūkalų garaže nebuvo, bet už tai buvo degalų ir, ko gero, taip pat kontrabandinių. Kriminalistai iš garažo išnešė septynias įvairaus dydžio talpas, kuriose buvo apie 115 litrų dyzelino.

Ir visai suprantama, kodėl jis taip padarė – žinojo, kokio dydžio baudos gresia už tabako gaminių gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimą. 2001 metais už tai jis jau buvo baustas. Todėl atsakomybę už šį administracinį teisės pažeidimą jis permetė ant savo gyvenimo draugės pečių.

Sausio 27-ąją į Šiaulių miesto policijos Pietinę nuovadą atvykęs I.J. pareiškė, kad kontrabandinės cigaretės priklauso nebe jam, o jo sugyventinei. Ir visai suprantama, kodėl jis taip padarė – žinojo, kokio dydžio baudos gresia už tabako gaminių gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimą. 2001 metais už tai jis jau buvo baustas. Todėl atsakomybę už šį administracinį teisės pažeidimą jis permetė ant savo gyvenimo draugės pečių. 36 metų R. B. už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, pažeidžiant nustatytą tvarką, buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Už tokio kiekio kontrabandinių rūkalų, koks buvo rastas rūsio sandėliuke, laikymą yra numatyta bauda nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu. Administracinę bylą nagrinės ir baudą moteriai skirs teismas.

Teismas gresia ir pačiam I.J. Jei specialistai, atlikę dyzelino tyrimą, konstatuos, kad jis pagamintas ne mūsų šalyje, tai vyrui taip pat bus pradėta administracinė teisena pagal tą patį Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį – Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min