Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Algimanto Salamakino viešų pasisakymų

Algimantas Salamakinas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Algimantas Salamakinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinė prokuratūra priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Andriaus Šedžiaus galimo šmeižimo.

Prašymą pradėti tyrimą prokuratūrai pateikė A.Šedžius, kuris savo pareiškime nurodė, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas šią vasarą viešojoje erdvėje paskelbė apie jį tikrovės neatitinkančią informaciją, t. y., kad A.Šedžius iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų 250 Lt išleido prabangioms vizitinėms kortelėms.

Toks klaidingos informacijos paskleidimas, pasak pareiškėjo, žemina jį, pakerta pasitikėjimą A.Šedžiumi kaip Seimo nariu.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorė, išnagrinėjusi pareiškimą ir kartu pateiktą medžiagą, konstatavo, kad parlamentinių lėšų naudojimas yra svarbus viešo intereso klausimas, todėl savaime suprantama, jog esant net mažiausiai abejonei dėl jų panaudojimo galėtų būti kalbama viešai ir pažadama lėšų panaudojimo aplinkybes ištirti.

Išanalizavus Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko A.Salamakino pasisakymus televizijos laidose, darytina išvada, kad jie vertintini tik kaip klausimai, nuomonės išreiškimas viešoje diskusijoje, o ne kaip faktų konstatavimas.

Pasak prokurorės, vadovaujantis Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika, leidžiamos politiko kritikos ribos yra platesnės nei privataus asmens, ypač jei jis pats suteikia tam pagrindą.

Nutarime rašoma, kad atsižvelgiant į tai, kad A.Šedžius yra Seimo narys, t. y. viešas asmuo, jam taikomas reikalavimas būti pakantesniam kritikai. Pareiškime nurodyti pasisakymai yra ne faktų konstatavimas, o vertinamieji teiginiai, kurie buvo išsakyti aštrioje diskusijoje realizuojant saviraiškos laisvę ir reaguojant į faktą dėl 250 Lt parlamentinių lėšų panaudojimo, todėl nėra pagrindo teigti, kad parlamentarui A.Salamakinui pasisakant televizijų laidose buvo padaryta nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje (šmeižimas).

Prokuroro priimtas nutarimas per 7 dienas nuo nutarimo gavimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min