Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 5d. 15:47

Atsisukusiu automobilio ratu du jaunuolius pražudęs vyras nuteistas kalėti trejus metus

Vytautas Mickevičius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Vytautas Mickevičius
Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 57-erių Vytautui Mickevičiui, dėl kurio kaltės 2013 metų balandžio 5 dieną Pakruojo rajone įvyko tragiškas eismo įvykis. Jo metu žuvo į Kauną studijuoti važiavę vaikinas ir mergina.

Nelaimė įvyko kelyje Pakruojis-Smilgiai. V.Mickevičius vairavo automobilį „Mercedes Benz 2631“, priklausantį Radviliškio rajono žemės ūkio bendrovei „Draugas“.

Bevažiuojant galinis kairysis ratas nukrito nuo ašies. V.Mickevičius šio momento nė nepajuto – riedėjo toliau. Teigia sustojęs tik išgirdęs avarijos keliamą triukšmą.

Bevažiuojant galinis kairysis ratas nukrito nuo ašies. V.Mickevičius šio momento nė nepajuto – riedėjo toliau.

Tuo metu nukritęs ratas trenkėsi į priešais atvažiuojantį sunkvežimį „DAF“. Nuo smūgio vairuotojas prarado automobilio kontrolę ir išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą.

Su sunkvežimiu pirmiausia susidūrė „Renault Espace“ vairavęs 21-erių Gediminas P. ir kartu važiavusi 22-ejų  Lijana J.

Smūgis buvo toks stiprus, kad studentų vairuojamas automobilis atsidūrė po sunkvežimiu. Abu jaunuoliai žuvo.

Tą pačią sekundę į sunkvežimį atsitrenkė ir „Renault Scenic“, kurio vairuotojas ir keleiviai nenukentėjo, tačiau automobilis buvo sumaitotas nepataisomai.

Anksčiau viršijo greitį, vairavo neblaivus

Avarijos kaltininkas 2006 metais buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. V.Mickevičius balandžio 1 dieną buvo sulaikytas viršijęs greitį.

Balandžio 3 dieną buvo keisti jo vairuojamo automobilio ratai. Tikėtina, kad jie nebuvo kokybiškai pritvirtinti, todėl, bevažiuojant veržlės atsisuko. Ratus tvirtino pats V.Mickevičius.

Teismas pripažino V.Micklevičių kaltu. Skyrė jam trejus metus laisvės atėmimo atviroje kolonijoje ir atėmė teisę vairuoti trejiems metams.

Teismas žuvusiųjų artimiesiems ir suniokotų transporto priemonių savininkams priteisė pinigines kompensacijas, kurias turės padengti ne tik eismo įvykio kaltininkas, bet ir AB „Lietuvos draudimas“ bei bendrovė „Draugas“.

Draudimo bendrovė Gedimino P. tėvams  turės sumokėti 8194 eurus turtinės ir 1250 eurų neturtinės žalos. Lijanos J. motinai 3164 eurų turtinę ir 1250 neturtinę žalą.

Bendrovė „Draugas“, kurioje dirbo nuteistasis, žuvusių tėvams turės sumokėtii po 24 tūkstančių 815 eurų žalą. Merginos mama reikalavo milijono. Nukentėjusieji dar nežino, ar skųs nuosprendį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min