Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 24d. 17:59 , atnaujinta: 2016 sausio 24d. 20:56

Atsisveikinimo raštelį palikęs buvęs Vidaus reikalų ministerijos sekretorius aptiktas ligoninės priimamajame

Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos B korpuso įėjimas
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr. / Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos B korpuso įėjimas

Sekmadienį po pietų artimieji pasigedo buvusio Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus Arvydo Svetulevičiaus. Namuose aptiktas jo atsisveikinimo raštelis, tačiau trūko savigynai įsigyto pistoleto „Glock“.

Gavę artimųjų pranešimą, Vilniaus Santariškių rajoną, kuriame gyvena A.Svetulevičius, sekmadienio popietę pradėjo naršyti policijos pareigūnai. Jiems kelias valandas talkino pasieniečiai su sraigtasparniu.

Santariškių rajone gyvenantys vilniečiai dėl šių paieškų buvo rimtai sunerimę – virš jų galvų ratus suko sraigtasparnis, keli namai buvo apsupti policijos pareigūnų. „Ko jis ieško?“, „Kas nutiko?“, „Ar galime jaustis saugūs?“ – tokie klausimai kamavo gyventojus.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Operatyvaus valdymo skyriaus telefonu atsiliepęs budėtojas 15min pavakare užtikrino, kad gyventojai gali jaustis visiškai saugūs ir ramūs. Policijos pareigūnai dirba sau visiškai įprastą kasdienį darbą.

„Sekmadienio dieną gavome pranešimą, kad iš namų išėjo žmogus, palikęs atsisveikinimo raštelį“, – lakoniškai paaiškino pareigūnas.

Į smulkesnes detales jis nesileido. Tik pasakė, kad galimai nusižudyti nusprendusio žmogaus ieško du policijos pareigūnų ekipažai. Be to, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis.

ELTA nuotr. /Arvydas Svetulevičius
ELTA nuotr. /Arvydas Svetulevičius

15min šaltinis Vilniaus apskrities VPK informavo, kad ieškomasis – buvęs Vidaus reikalų ministerijos sekretorius Arvydas Svetulevičius. Jis šias pareigas ėjo Nepriklausomybės pradžioje. SSRS kariuomenei traukiantis ir esant išprovokuotų riaušių tikimybei, Sergejų Madalovą grįžti į Lietuvą ir joje dirbti įkalbėjo būtent A.Svetulevičius, 1991 m. pasiūlęs kurti vidaus tarnybos pulką Kaune ir jam vadovauti.

Apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi.

„Toks jausmas, kad jie kažką slepia“

„Buvau šokiruotas pamatęs policijos apsuptus 118 ir 119 namus bei juos apjuostus STOP juostomis bei penkiais policijos ekipažais: 2 paprastomis mašinomis ir 3 kriminalinės policijos autobusiukais. Po 10 minučių pasirodė sraigtasparnis, dar dabar girdžiu sukant ratus po mūsų rajoną“, – įspūdžiais dalijosi gyventojas.

Buvau šokiruotas pamatęs policijos apsuptus 118 ir 119 namus bei juos apjuostus STOP juostomis bei penkiais policijos ekipažais.

Budėtojas 15min aiškino, kad gyventojams jokių papildomų saugumo priemonių nereikia imtis, jokių nurodymų ar instrukcijų jiems nėra. 

Tačiau Santariškių bendruomenės tai neįtikino, nes gyventojai po savo langais esą girdėjo sirenas.

„Man toks jausmas, kad jie kažką slepia, nes mačiau 12-ka policininkų ir apsuptus 2 namus policijos mašinomis“, – tokiais įspūdžiais dalijamasi bendruomenės grupėje feisbuke.

Viena šunį pavedžioti nusprendusi gyventoja policijos pareigūnų buvo paraginta neiti į gatvę. Jai buvo paaiškinta, kad vykdoma žmogaus paieškų operacija.

Be to, tarp gyventojų buvo kalbama, kad dingęs žmogus gali būti ginkluotas. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus budėtojas šios informacijos nei patvirtino, nei paneigė: „Neaišku, ar jis su ginklu, ar be jo.“

15min šaltinių teigimu, su savimi A.Svetulevičius iš namų išsinešė legaliai savigynai turėtą pistoletą „Glock“. Iš namų jis išėjo dienos metu.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis 15min užtikrino, kad operacija – visiškai įprasta: visų piliečių paieška vykdoma laikantis tam tikrų taisyklių, atsižvelgus į aplinkybes.

„Būna, kad ir kariškiai pasitelkiami“, – sakė R.Matonis. Apie tai, kad dingęs žmogus gali būti ginkluotas, R.Matonis informacijos irgi nepatvirtino.

Po 20-os valandos A.Svetulevičiaus paieškos sėkmingai baigtos. R.Matonis naujienų portalui 15min patvirtino, kad dingęs vyras gyvas ir sveikas aptiktas Santariškių klinikose.

Iš pradžių sklido informacija, kad A.Svetulevičius sėdėjo ligoninėje įsikūrusioje kavinėje, tačiau paaiškėjo, kad ji ne visiškai tiksli. Ligoninės darbuotojų teigimu, A.Svetulevičius maždaug pusantros valandos praleido šios gydymo įstaigos priimamajame, kartais išeidamas į lauką lyg ir parūkyti.

Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Kavinė Santariškių klinikose
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Kavinė Santariškių klinikose

Kavinės durys yra visiškai greta, tačiau ar A.Svetulevičius buvo į ją užėjęs, liudininkai pasakyti negalėjo. 19 val. kavinė baigia darbą iš užsirakina. Ligoninės apsaugos darbuotojams A.Svetulevičius jokio įtarimo nesukėlė – atrodė kaip eilinis pacientas, laukiantis savo eilės priimamajame.

Atvažiavę policijos pareigūnai paėmė ginklą iš A.Svetulevičiaus. Vyrą apžiūrėjo medikai.

PAGALBA TELEFONU
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vilties linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
116 123
visą parą
Jaunimo linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
8 800 28888
visą parą
Vaikų linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
116 111
kasdien (11:00–21:00)
Pagalbos moterims linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
8 800 66366
kasdien (10:00–21:00)
Linija doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai
8 800 77277
I–V (16.00–20.00)
Krizių įveikimo centras Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Giedraičių g. 60A, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt).
*Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
8 640 51555

I–V (16.00–20.00)

VI (12.00–16.00)

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami.
Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

PAGALBA INTERNETU
Vilties linija
pagalba teikiama suaugusiems
Rašyti svetainėje: paklausk.kpsc.lt/contact.php
arba rašyti el. paštu: vilties.linija@gmail.com
atsako per 3 darbo dienas
Jaunimo linija
Emocinė parama teikiama jaunimui
Registruotis ir rašyti: www.jaunimolinija.lt/laiskai
atsako per 2 darbo dienas
Vaikų linija
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Registruotis ir rašyti:
www.vaikulinija.lt
atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalbos moterims linija
Pagalba teikiama moterims ir merginoms

Rašyti el. paštu:
pagalba@moteriai.lt
atsako per 3 darbo dienas

Papildoma informacija - www.klausau.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min